با ویزای کانادا به چه کشورهایی می‌توان سفر کرد؟

سفر با ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا یا همان ویزای مالتیپل کانادا از سال ۲۰۱۴ با قوانین جدید از سوی داره مهاجرت این کشور برای افراد خارجی صادر می‌گردد. ویزای توریستی کانادا به مدت اعتبار پاسپورت متقاضی ویزا صادر شده و چندبار ورود می‌باشد. در ضمن، با هر ورود به خاک کانادا می‌توان حداکثر ۱۸۰ روز را در این کشور سپری کرد.
در عین حال، یکی دیگر از مزایای ویزای توریستی مالتیپل کانادا این است که می‌توان با آن به حداکثر ۳۶ کشور دیگر نیز بدون نیاز به ویزای خود آن کشورها مسافرت نمود. این ویزا پس از ویزای توریستی آمریکا که با آن به ۴۹ کشور می‌توان آزادانه سفر کرد، دومین ویزای معتبر در این دسته‌بندی به حساب می‌آید.
اما تمام این ۳۶ کشور برای اتباع ایرانی که دارای ویزای توریستی کانادا می‌باشند، اجازه ورود به کشورشان را بدون ویزای خودشان نخواهند داد. هر کشور قوانین خود را برای ورود با ویزای توریستی کانادا دارد.
در آخرین به روز رسانی که در سال ۲۰۲۰ صورت گرفته است، کشورهایی که بدون ویزای خود و با ویزای توریستی کانادا اجازه ورود به گردشگران را می‌دهند، مشخص شده است.
در اینجا تنها به کشورهایی اشاره خواهیم داشت که شهروندان ایرانی می توانند با دارا بودن ویزای توریستی کانادا به آنها سفر نمایند:

 1. کانادا؛ البته که خود کانادا کشوری است که اجازه ورود با ویزای توریستی کانادا را به تمامی شهروندان دنیا خواهد داد!!
 2. مکزیک؛ این کشور در آمریکای شمالی به تمامی اتباع دنیا که ویزای توریستی کانادا را دارند اجازه خواهد داد بدون ویزا ۱۸۰ روز را در این کشور اقامت داشته باشند.
 3. پاناما؛ کشور پاناما به تمامی شهروندان دنیا که ویزای توریستی کانادا را اخذ نموده‌اند اجازه می‌دهد بدون نیاز به ویزا ۹۰ روز را در این کشور اقامت داشته باشند، در صورتی که پیش از ورود به پاناما حداقل یک بار به خاک کانادا ورود کرده باشند.
 4. برمودا؛ این جزیره معروف نیز محدودیتی برای ورود اتباع خارجی دارنده ویزای توریستی کانادا ندارد. هر دارنده ویزای توریستی کانادا می‌تواند بدون اخذ ویزا ۳۰ روز را در این جزیره بگذراند.
 5. آنگوییلا: یکی از جزایر کارائیب است که جزو کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا به حساب می‌آید. این جزیره نیز به تمامی اتباع دنیا با ویزای توریستی کانادا اجازه ورود و اقامت ۹۰ روزه را خواهد داد.
 6. آنتیگوا و باربودا؛ این جزیره نیز واقع در حوزه کارائیب بوده و در صورت دارا بودن ویزای توریستی کانادا، به شهروندان تمام دنیا اجازه می‌دهد ۳۰ روز را بدون نیاز به ویزا در این جزیره سپری کنند.
 7. کاستاریکا؛ با ویزای توریستی کانادا تمامی ملیت‌های دنیا می‌توانند بدون اخذ ویزای این کشور به مدت ۳۰ روز را در این کشور سپری کنند.
 8. بریتیش ویرجین آیلندز: این جزیره جزو کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا به حساب آمده و به دارندگان ویزای توریستی کانادا از سرتاسر دنیا اجازه می‌‌دهد ۱۸۰ روز را بدون ویزا در خاک خود اقامت داشته باشند.
 9. کوبا؛ کشور زیبای کوبا با مراکز تفریحی معروف خود، به تمام افرادی که ویزای توریستی کانادا را اخذ نموده باشند، از سرتاسر دنیا، امکان ورود به خاک خود را به مدت ۳۰ روز خواهد داد.
 10. جمهوری دومینیکن؛ این کشور که در قاره آمریکا واقع شده است به افرادی که ویزای توریستی کانادا را داشته باشند اجازه خواهد داد تا ۳۰ روز را در این کشور زیبا بدون نیاز به ویزای جدید سپری نمایند.
 11. گرجستان؛ این کشور اروپایی و همسایه ایران نیز به شهروندان تمامی دنیا با ویزای توریستی کانادا اجازه خواهد داد تا حداکثر ۹۰ روز را در این کشور اقامت داشته باشند. البته، لازم به توضیح است که در حال حاضر شهروندان ایرانی برای سفر به کشور گرجستان در حالت عادی نیاز به اخذ ویزا ندارند.
 12. انگلستان؛ باید توجه داشت که کشور انگلستان تنها به اتباع ایرانی که ویزای توریستی کانادا را دارند، اجازه خواهد داد تا ۲۴ ساعت در فرودگاه‌های این کشور به صورت ترانزیت اقامت کرده و سپس خاک این کشور را به مقصد اصلی خود ترک نمایند. به هیچ وجه با ویزای توریستی کانادا نمی‌توان لز سالن ترانزیت فرودگاه خارج و به خاک کشور انگلستان ورود کرد.
 13. عمان؛ این کشور آسیایی که به تازگی شهروندان ایرانی اجازه داده است تا با ویزای فرودگاهی وارد کشور خود شوند نیز در لیست انتخابی خود که ۲۸ کشور را شامل می‌گردد، به اتباع ایرانی اجازه خواهد داد تا با ویزای توریستی کانادا بدون نیاز به ویزای جدید ۳۰ روز را در این کشور سپری نمایند.
 14. قطر؛ قطر نیز مانند عمان با ویزای الکترونیک یا فرودگاهی به شهروندان ایرانی اجازه ورود به کشور خود را داده است. در عین حال، اتباع تمام دنیا با ویزای توریستی کانادا نیز می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزای قطر ۳۰ روز را در این کشور اقامت داشته باشند.

شایان توجه است که سایر کشورهایی که می‌توان با ویزای توریستی کانادا به آنها سفر کرد، بر طبق قوانین خود تنها اتباع کشورهای به خصوصی را بدون ویزا اجازه ورود خواهند داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − ده =