راهنمای دریافت ویزای دبی (امارات)

طی سالیان اخیر، کشور امارات‌متحده‌عربی و به‌خصوص شهر دبی مقصد بسیاری از ایرانی‌ها برای سیاحت و تجارت بوده است. در نتیجه، ویزای دبی نیز یکی از محبوب‌ترین ویزاهای اخذ شده توسط هم‌وطنان عزیز ما می‌باشد.
پیشرفت چشمگیر اقتصادی امارات در چند دهه اخیر باعث شده است که این کشور به عنوان نگین خاورمیانه به حساب بیاید. تعدادی از کسب‌وکارهای ایرانی با افتتاح نمایندگی در امارات فعالیت اقتصادی خود را گسترش می‌دهند. همچنین به دلیل حجم بالای واردات و صادرات بین ایران و امارات، بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی در ایران به طور دایم با اخذ ویزای دبی کارمندان خود را برای مأموریت به این کشور اعزام می‌نمایند.

از لحاظ گردشگری نیز امارات به طور قطع یکی از مقاصد اصلی گردشگران از سرتاسر دنیا به حساب می‌آید. هر ساله  شهر دبی پذیرای چندین میلیون گردشگر خارجی می‌باشد. آمار نشان می‌دهد که دبی همواره در صدر شهرهای توریستی دنیا بوده است.
به دلیل مسافت کوتاه و امکانات قابل ملاحظه در امارات، به خصوص در شهر دبی، کمتر گردشگری را در کشورمان می‌توان پیدا کرد که به این کشور سفر نکرده باشد.
هم‌وطنان ما برای ورود به کشور امارات نیازمند ویزای دبی می‌باشند که اگر به صورت اقامت بلندمدت نباشد، می‌بایست ویزای توریستی دبی را اخذ نمایند. فرآیند دریافت ویزای دبی آسان و کوتاه‌مدت است. این امر در ایران تنها توسط آژانس‌های گردشگری و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات سفر امکان‌پذیر می‌باشد.

برای اخذ ویزا شما هیچ نیازی به مراجعه به سفارت امارات ندارید. کارگزارن ویزای دبی به صورت آنلاین درخواست ویزا را از جانب شما انجام می دهند.

ویزای دبی بصورت آنلاین است و نیازی به چسباندن استیکر ویزا در پاسپورت شما نمی باشد.

ویزای دبی

انواع ویزای دبی

شهروندان برخی از کشورها مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، ژاپن و برخی دیگر می‌توانند بدون اخذ ویزای دبی به مدت ۳۰ روز در این شهر اقامت داشته باشند. همچنین دارندگان پاسپورت اغلب کشورهای حوزه شینگن و کشورهایی مثل بلغارستان، رومانی، کره‌جنوبی و چندین کشور دیگر پس از ورود به دبی و ثبت مهر ورودی روی پاسپورت‌شان می‌توانند مدت ۹۰ روز اقامت را طی ۶ ماه و به صورت مالتیپل در این کشور سپری کنند.
اما شهروندان باقی کشورها از جمله ایران برای ورود به کشور امارات نیازمند گرفتن ویزای دبی خواهند بود. ویزای دبی به دو صورت کوتاه‌مدت (توریستی) و بلندمدت (کاری و تحصیلی) صادر می‌گردد.
ویزای توریستی دبی به صورت ۳۰ یا ۶۰ روزه و به دو حالت ویزای سینگل دبی (یک‌بار ورود) و ویزای مولتی دبی (چندبار ورود) به متقاضیان داده خواهد شد. اما ویزاهای بلندمدت مانند ویزای تحصیلی و کاری تا اعتبار ۵ سال نیز بسته به شرایط متقاضی برای او صادر می‌گردد.

ویزای توریستی دبی

جهت درخواست برای ویزای توریستی دبی از ایران، می‌بایست از یک آژانس گردشگری یا شرکت خدمات گردشگری اقدام شود.
هر کدام از این مراکز گردشگری با یک کارگزار در دبی قراردادی تنظیم می‌کنند تا مسافر خود را تضمین نمایند. بنابراین، هیچ فردی از درون خاک ایران به‌تنهایی و بدون کارگزار نمی‌تواند به طور مستقیم از اداره مهاجرت امارات ویزای توریستی دبی را اخذ نماید.

انواع ویزای توریستی امارات

ویزای توریستی دبی

در حال حاضر انواع ویزای توریستی امارات به شرح ذیل صادر می‌گردند:

 • ویزای ۳۰ روزه (سینگل): اعتبار این نوع ویزا نیز ۵۸ روز بوده و متقاضی با ورود به امارات طی این بازه زمانی، ۳۰ روز به صورت پیوسته می‌تواتد در این کشور حضور داشته باشد. این نوع ویزا با پرداخت هزینه در خاک کشور امارات قابل تمدید می‌باشد.
 • ویزای ۳۰ روزه (مولتی): با این نوع ویزا طی ۵۸ روز اعتبار آن، می‌توان بیش از یک بار به خاک امارات ورود کرد. البته با ورود اول مسافر به دبی، وی فقط طی ۳۰ روز می‌تواند این چندبار ورود را انجام دهد.
 • ویزای ۶۰ روزه (سینگل): ویزای دوماهه یا ۶۰ روزه امارات که به صورت یک‌بار ورود صادر می‌گردد به مسافر اجازه می‌دهد طی بازه زمانی دوماهه ۶۰ روز به صورت پیوسته در خاک امارات اقامت داشته باشد. با پرداخت هزینه و در داخل کشور امارات می‌توان این ویزا را تمدید نمود.
 • ویزای ۶۰ روزه (مولتی): با این نوع ویزا طی ۵۸ روز اعتبار آن، می‌توان بیش از یک بار به خاک امارات ورود کرد. البته با ورود اول مسافر به دبی، وی فقط طی ۶۰ روز می‌تواند این چندبار ورود را انجام دهد.

شایان توجه است که در حال حاضر ویزای یکساله دبی جزو ویزاهای توریستی برای شهروندان ایرانی نمی‌باشد. اما دولت امارات طی اظهارنظری که شرایط آن اعلام خواهد شد ویزای مولتی دبی که ۵ ساله است را در برنامه ویزاهای صادره خود قرار داده است.

مراحل دریافت ویزای دبی

برای اخذ ویزای توریستی دبی، در حال حاضر تمامی مراحل آنلاین می‌باشد.
متقاضی باید اسکن واضح مدارک مورد نیاز را به کارگزاران معتمد خود به صورت آنلاین یا حضوری تحویل داده تا آنها با بررسی مدارک تأییدیه آن را به اطلاع متقاضی برسانند و بعد هزینه اخذ ویزا را از مسافر دریافت نمایند. سپس، کارگزار با آپلود مدارک و تکمیل فرم مربوطه درخواست خود را به اداره مهاجرت امارات اعلام می‌نماید.
در نهایت پس از بررسی آفیسر اداره مهاجرت و در مدت کوتاهی جواب ویزا در پنل اختصاصی کارگزار قرار داده خواهد شد. در صورت رد درخواست ویزای توریستی دبی نیز، پاسخ در همان پنل اعلام خواهد شد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دبی

برای اخذ ویزای توریستی دبی مدارک ذیل مورد نیاز می‌باشد:

 • تصویر واضح از صفحه اول پاسپورت متقاضی (مدت اعتبار پاسپورت باید بیش از ۷ ماه باشد)
 • تصویر واضح از صفحه اول شناسنامه متقاضی
 • تصویر واضح از روی کارت ملی متقاضی
 • تصویر عکس متقاضی با پس‌زمینه سفید

شایان ذکر است که اداره مهاجرت امارات در صورت نیاز می‌تواند هر کدام از مدارک فوق را مجدداً با کیفیت مورد نیاز خود درخواست نماید.

ویزای کار و تجارت دبی

این ویزا بخشی از خدمات ویزای طلایی امارات می‌باشد که توسط آن افراد خارجی می‌توانند ویزای بلندمدت برای خود و خانواده خود اخذ نمایند.
متخصصان هر کشور با تجربه شغلی مفید و کافی در کارآفرینی شرایط درخواست این ویزا را خواهند داشت. یک کارآفرین واجد شرایط کسی است که قادر است کسب‌وکار مربوط به تخصص خود را تأسیس نموده و تمایل دارد آن را در کشور امارات ادامه دهد.
برای دریافت ویزای کار و تجارت دبی می‌بایست:

 • مدارک لازم برای اثبات اینکه یک کارآفرین موفق هستید را دارا باشید؛
 • صاحب اکثریت سهام یک استارت‌آپ بوده یا مدیریت بخش مهمی از آن را برعهده داشته باشید؛
 • تمایل داشته باشید به کشور امارات نقل‌مکان کرده و در یکی از مناطق این کشور کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید؛
 • دارای یک ایده یا طرح تجارتی باشید که آن را در امارات به واقعیت تبدیل کنید.

در ضمن، متقاضیان در نهایت باید شرایط مورد نیاز اداره مهاجرت امارات را که شامل سابقه امنیتی و بررسی سلامت است را فراهم آورند.
در صورتی که متقاضی شرایط فوق را اثبات کند، اداره مهاجرت امارات پس از بررسی‌های لازم برای وی دعوتنامه‌ای ارسال نموده تا متقاضی در سایت این اداره باقی مراحل را تکمیل نماید.
در صورت موافقت با شرایط توسط دولت امارات، برای افرادی که خارج از این کشور اقامت دارند ویزای ۶ ماهه صادر خواهد شد. این ویزا موقتی بوده و متقاضی باید با ورود به کشور امارات و پیش از زمان انقضای ویزا، آن را تبدیل به اقامت موقت نماید.
لازم به ذکر است که این ویزا چندبار ورود (مالتیپل) بوده و اعتبارش ۶ ماه بیشتر نمی‌باشد.
در صورت رد درخواست ویزای کار و تجارت دبی، متقاضی پس از ۹۰ روز می‌تواند درخواست مجدد نماید.

دلایل ریجکت شدن ویزای دبی

درخواست ویزای دبی آنلاین است و نیاز به حضور فیزیکی فرد متقاضی نیست. کافی است مدارک را به کارگزار تحویل داده و منتظر نتیجه نهایی که اخذ ویزا یا رد درخواست ویزای شماست، باشید.
اداره مهاجرت امارات نیز مانند کشورهای دیگر دلایل خاصی را برای ریجکت کردن درخواست متقاضیان دارد که در اینجا  به مهمتریندلایل رایج رد شدن درخواست ویزای دبی اشاره خواهیم کرد:

 • اگر شخص درخواست‌کننده ویزا، اقامت کشور امارات را در گذشته دارا بوده و بدون هماهنگی با مسئولان خاک کشور را ترک کرده باشد برای آن که درخواستش مورد قبول واقع شود باید به قسمت مهاجرت امارات رفته و دلایل ترک کشور را برای آنها ارائه کند.
 • اگر شخص درخواست‌کننده ویزا دارای سوابقی که دال بر مجرم بودن، تقلب، کلاهبرداری یا داشتن دوران محکومیت در خاک امارات باشد، درخواست ویزای او ریجکت خواهد شد.
 • اگر در گذشته شخص متقاضی ویزای توریستی امارات را دریافت کرده و در مدت تعیین زمان شده به آن کشور سفر نکرده باشد، باید به آژانس یا کارگزار اطلاع دهد تا مدارک قبلی از پرونده اش پاک شود. زیرا احتمال رد شدن درخواست بعدی شخص متقاضی بسیار بالا است.
 • اگر متقاضی ویزای دبی موفق به دریافت ویزای کار شده ولی در مدت زمان مقرر وارد خاک این کشور نشده باشد، باید به آژانس هواپیمایی یا کارگزار اطلاع داده تا مدارک قبلی در اداره مهاجرت امارات پاک شود، زیرا احتمال ریجکت شدن درخواست بعدی او بسیار زیاد است.
 • اگر در مدارک شخص درخواست‌کننده خط‌خوردگی در نام، شماره پاسپورت یا کدها وجود داشته باشد درخواست او رد خواهد شد.
 • اگر عکس شخص متقاضی واضح نباشد سیستم آنلاین سفارت آن عکس را نخواهد پذیرفت و موجب ریجکت شدن شخص متقاضی خواهد شد.
 • در صورت داشتن ویزای معتبر و اقدام مجدد برای ویزا در همان بازه زمانی، درخواست متقاضی رد خواهد شد.
 • مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی برای ارائه به اداره مهاجرت دبی ضروری بوده و در صورت عدم ارسال آنها شانس رد شدن درخواست افزایش خواهد یافت.
 • افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال در صورتی که به تنهایی اقدام به درخواست ویزای توریستی دبی نمایند، به احتمال زیاد ریجکت خواهند شد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی دبی معمولاً به دو صورت عادی و فوری صادر می‌گردد. در حال حاضر این ویزا به نام ویزای آنلاین دبی شناخته شده و اکثر کارگزاران در دبی در اسرع وقت ویزای توریستی دبی را برای مرکز طرف قرارداد خود آماده و ارسال می‌کنند.
به طور تقریبی زمان صدور ویزای آنلاین دبی در حال حاضر با کاگزاران مطمئن ۲۴ تا ۴۸ ساعت بوده، و در مواردی با قیمت کمتر و کارگزاران عادی به ۳ تا ۷ روز نیز می‌رسد.

مدت زمان اخذ ویزای دبی با مراجعه حضوری

با فرآیند کنونی اخذ ویزای توریستی دبی، نیازی به مراجعه حضوری فرد برای دادن مدارک یا مصاحبه نمی‌باشد. بنابراین، مدت زمان اخذ ویزا ارتباطی به مراجعه حضوری فرد یا افراد نخواهد داشت.
می‌توان با ارسال مدارک به صورت اسکن‌شده و آنلاین به آژانس مربوطه مراحل مورد نظر را انجام داد. آژانس نیز مدارک را به همین صورت به کارگزار و اداره مهاجرت ارسال خواهد نمود.

نکات لازم جهت اخذ ویزای دبی

 • در صورت رد درخواست ویزای دبی، هیچ هزینه‌ای به متقاضی عودت داده نخواهد شد.
 • اداره مهاجرت امارات و کارگزار هیچ‌گونه وظیفه‌ای در قبال اعلام دلیل ریجکت به متقاضی ویزای دبی نخواهند داشت.
 • با اخذ ویزای دبی، مسافر می‌تواند به هر کدام از شهرهای کشور امارات (مانند ابوظبی یا شارجه) وارد و از آنها خارج شود.
 • هزینه ویزای توریستی دبی به صورت درهم به مسافر اعلام شده و معادل آن به ریال از وی پیش ازثبت درخواست اخذ می‌گردد.
 • در صورت عدم بازگشت مسافر در زمان مقرر ذکر شده داخل برگه ویزا، پلیس امارات حق قانونی برای دادگاهی شدن وی را داراست.
 • ویزای توریستی دبی به صورت یک برگه الکترونیک همراه با بارکد اختصاصی صادر شده که تمامی مشخصات مسافر دقیقاً در آن ذکر گردیده است. بدیهی است که مسافر پیش از رفتن به فرودگاه باید تمامی مشخصات را بررسی کند، زیرا در صورت مغایرت اطلاعات ویزا با پاسپورت، پلیس فرئدگاه اجازه پرواز را به وی نخواهد داد.

بررسی اعتبار ویزای دبی

برای بررسی اعتبار ویزای امارات متحده با ورود به وب سایت AMER می توانید از وضعیت ویزا، صدور، انقضا و اعتبار ویزای خود مطلع شوید.

مشاوره دریافت ویزای دبی

دفتر خدمات گردشگری نیلا گشت با دارا بودن یکی از مطمئن‌ترین و باسابقه‌ترین کارگزاران اخذ ویزای دبی در کشور امارات، در کوتاه‌ترین زمان برای متقاضیان اقدام به دریافت ویزای توریستی دبی خواهد کرد.
در حال حاضر، زمان اخذ ویزای توریستی از طرف کارشناسان ما ۴۸ ساعت بیشتر نخواهد بود تا مسافر با خیال آسوده به برنامه‌ریزی سفر خود بپردازد.

شما می توانید در خواست خود را با کارشناسان ما بصورت تلفنی هماهنگ کنید.

تماس تهران ۱۷۶۵

دفتر تهران ۲۲۰۱۲۵۸۶

تماس مستقیم واتساپ: ۰۹۱۲۰۲۱۲۵۸۶

VISA@NILAGASHT.COM