ویزای کانادا

کدام ویژگی کانادا را از سایر مقصدهای گردشگری دنیا متمایز می کند؟ این کشور برای هر بازدیدکننده چیزی خاص برای ارائه دارد؛ کشوری وسیع و متنوع مانند مردمانش که مهمان‌نوازتر از آن هستند که درباره‌شان گفته می شود. سفر به کانادا تماماً سیاحت‌های شخصی و سفرهای اکتشافی را به دنبال دارد. به هر حال، این کشور سرزمینی است که توسط کاشفان و جستجوگران بنا شده است. سوار قطار شده و از میان سلسله کوه های زیبای راکی گذر می‌کنید، با کرایه کردن یک قایق یا هلیکوپتر به کلبه‌های دورافتاده برسید. بدون هدف، پای پیاده، با کشتی یا هواپیما؛ اهمیت ندارد دوست دارید چگونه شگفتی‌های طبیعت بکر کانادا را کشف کنید، فقط دیدن این شگفتی‌ها خود لذت زیادی برای‌تان به ارمغان خواهد آورد.

شهرهای کانادا پر است از جنب‌وجوش‌های معمول شهری؛ فرهنگ‌های منحصربه‌فرد و دست‌پخت‌های عالی را در زمان اقامت خود در کانادا تجربه کنید. مراکز شهری شیک و زیبا به سبک فرانسوی در کبک و مونترال متمایزند، جایی که تاریخ و معماری سنتی با زندگی مدرن آمیخته شده‌اند. شهرهای ساحلی مانند ونکوور و هالیفاکس از لحاظ فرهنگی با مد روز همگام هستند، در حالی که ویکتوریا درخشان و باوقار دنیای قدیم را به معرض نمایش می‌گذارد.

 اطلاعات عمومی

 • به ۲ زبان رسمی در کانادا صحبت می‌شود: انگلیسی و فرانسوی
 • ۱۰ ایالت در کانادا وجود دارد.
 • سکه‌های ۱دلاری و ۲دلاری به ترتیب «لونی» و «تونی» نامیده می‌شود.
 • جمعیت کانادا حدود ۳۵ میلیون نفر است و ۹۰درصد آنها در محدوده ۱۶۰ کیلومتری مرز آمریکا زندگی می‌کنند.
 • با مساحت ۹٫۹ میلیون کیلومتر مربع، کانادا دومین کشور بزرگ دنیا محسوب می‌شود.
 • کانادا با ۳ اقیانوس مرز دارد: اقیانوس آرام، آتلانتیک و منجمد شمالی، و طولانی‌ترین مرز ساحلی در دنیا از آن کشور کاناداست.
 • در تمام کشور ۶ منطقه زمانی متفاوت وجود دارد.
 • اتاوا پایتخت کشور کانادا به حساب می‌آید.
 • بزرگراه Trans-Canada با طول ۷۸۲۱ کیلومتر طولانی‌ترین بزرگراه ملی دنیاست که از بریتیش‌کلمبیا تا نیوفاندلند امتداد دارد.

بصورت کلی کانادا دارای دو نوع ویزا است:

 • ویزای های اقامتی (موقت یا دایم)
 • ویزاهای کوتاه مدت و غیر اقامتی (توریستی )
 ویزای کانادا

شرایط ویزای کانادا:

با توجه به انواع ویزا های کانادا هر کدام دارای شرایطی  خاصی هستند که به صورت زیر است.

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا:

 • تمکن مالی:

شخص درخواست کننده ویزای توریستی کانادا باید از تمکن مالی مناسب برخودار باشند. تمکن مالی ویزای توریستی کانادا باید به دلار کانادا صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

 • تاریخچه سفر:

داشتن تاریخچه سفر مناسب یکی از مواردی است که آفیسر پرونده به آن خیلی توجه می کند. تاریخچه سفر تنها  ویزای شنگن نیست بلکه ویزاهای کشورهایی همچون روسیه،چین،هند،ژاپن ، انگلستان و استرالیا جز آن ویزاهایی است که از سوی آفیسر پرونده معتبر شناخته می شود.

سفارت کانادا برای متقاضیان ویزای کانادا مدارکی را منتشر کرده است که به شرح زیر است:

 • فرم اطلاعات خانوادگی و اطلاعات فردی
 • دعوت نامه کانادا (در صورت وجود)
 • تعیین وقت سفارت VFS

یکی از مهمترین ارکان درخواست ویزاجهت اثبات علت اصلی سفر ،تنظیم دعوتنامه معترتوریستی یا تجاری است.اکثر سفارت ها فرمت مشخصی برای تنظیم دعوت نامه دارند ، بعضی توسط وکیل باید تهیه شوند،بعضی در اداره پلیس محل اقامت دعوت کننده باید تایید شوند و حتی در بسیاری موارد فقط توسط دعوت کننده نوشته و تهیه میشوند.

عموما دعوتنامه های درخواست ویزای کانادا که توسط دفترخانه ویا وکیل رسمی تایید و ممهور به مهر Notary Public میشود برای افسر اداره مهاجرت و سفارت خانه مقبولیت بیشتری دارند.

تعیین وقت سفارت VFS

با توجه به تنوع و در بعضی موارد پیچیدگی های هماهنگی و اخذ وقت سفارت بعضی کشورها، تیم متخصص نیلاگشت با توجه به نیازها و زمان بندی های سفر شما تمام مراحل اقدام و اخذ وقت سفارت ، مشاوره در آماده سازی مدارک ، ترجمه ، تکمیل مدارک و فرم های مورد نیاز را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام میدهند.

ویزای کانادا نیلاگشت

رایج ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا:

اگر شما مدارک مورد نیاز برای نشان دادن شغل ثابت در کشور مبدا دارید و قصد دارید خانوادگی به آنجا (کانادا) سفر کنید افسر پرونده شک میکند که هدف شما از سفر توریستی نبوده وشاید قصد ماندن در این کشور را داشته باشید . پس میتوان گفت دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا به شرح زیر میباشد.

 • نداشتن سابقه سفر یا travel history
 • نداشتن وابستگی خویشاوندی در کشور مبدا که باعث بازگشت شما شود
 • مان هایی که برای اقامت پیشنهاد داده بودید مناسب نبوده است
 • دلایلی و هدفی که برای سفر به کانادا ارائه داده بودید قانع کننده نبوده است .
 • شغل مناسب در کشور مبدا نداشته اید.
 • تمکن مالی و موجودی حسابتان کافی نبوده است.
 • سابقه جرم
 • اطلاعات نادرست در پرونده خود به کار برده اید مانند دعوتنامه سوری
 • ارائه نکردن مدارک محکم و قانع کننده برای نشان دادن درآمد وتمکن مالی مناسب فرد دعوت کننده

بد نیست بدانید بیشتر ریجکتی ها برای ایرانی ها نداشتن تاریخچه سفر ،پیوندهای خانوادگی در کشور مقصد ، هدف از سفر ناملموس و  وضعییت مالی شخص برای سفر به کانادا مورد قبول آفیسر نبوده است

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

رفع ریجکتی و تجدید نظر ویزا:

معمولا درصدی از درخواست‌های ویزای کانادا به علت نقص در مدارک و یا اطلاعات ریجکت می‌شود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که درخواست ویزا داده ولی درخواست شما رد (ریجکت) شده است، باید در این مرحله اعتراض کنید؛

رفع ریجکتی وتجدید نظرویزا

اما چگونه باید اعتراض کرد؟

در اولین مرحله باید دلایل رد شدن درخواست شما از طرف افسر پرونده بررسی شود. در نامه ریجکتی درخواست، به‌صورت کلی علت‌های مختلف رد شدن پرونده ذکر می‌شود. مانند:

 • مشخص نبودن هدف سفر
 • عدم توانایی مالی
 • عدم وابستگی‌های خانوادگی متقاضی در کشور محل زندگی

براساس قوانین اداره مهاجرت کانادا، متقاضی ویزا هر زمان که تمایل داشته باشد، به‌شرط تغییر در وضعیت پرونده خود می‌تواند مجدد برای دریافت ویزا اقدام کند. ولی باز هم ممکن است درخواست او رد شود.

تا زمانی که متقاضی ویزا نداند علت اصلی و قصد افسر بررسی کننده پرونده از رد کردن درخواست ویزای او چه بوده، هرچند بار که برای گرفتن ویزا تلاش کند، باز هم اقداماتش به نتیجه نرسیده و منجر به ردشدن درخواست ویزاش خواهد شد.

رفع ریجکتی وتجدید نظرویزا

پس چه باید کرد؟

بهترین روش و یا حقوقی ترین اقدام برای حل این مشکل، دریافت CAIPS Notes یا (Global Case Management System) GCMS File  است.

GCMS File  چیست؟

از ماه جون ۲۰۱۰ ، GCMS جایگزین سیستم CAIPS شده است و درواقع گزارش تخصصی و یادداشت‌های الکترونیکی افسر مهاجرت در زمان بررسی پرونده متقاضی می‌باشد.

GCMS File  برای درخواست چه نوع ویزا‌هایی قابل دریافت است؟

این گزارش و نت‌ها در مورد تمامی درخواست‌های ویزا از قبیل توریستی، اقامتی و تحصیلی قابل دسترس و درخواست است.

محتوایGCMS File  چیست؟

در این گزارش حدودا ۵۰ صفحه‌ای جزئیات کامل دیدگاه افسر پرونده درخصوص دلایل ریجکتی درخواست ویزای متقاضی ثبت شده است.

محتوایGCMS File

Main Page

دریافتGCMS File  چقدر زمان می‌برد؟

دریافت این گزارش از زمان ثبت درخواست بین ۴ تا ۶ هفته زمان می‌برد.

آیا تمامی کسانی که درخواست ویزایشان رد شده است می‌توانندGCMS File  را دریافت نمایند؟

تمامی کسانی که درخواست ویزایشان توسط اداره مهاجرت کانادا رد شده است می‌توانند برای دریافتGCMS File  اقدام نمایند. اما برای انجام این کار باید از طریق یک وکیل مهاجرت کانادا اقدام نمایند. همچنین به‌علت استفاده از اصطلاحات و فرمت خاص در ثبت این گزارش، نیاز به تفسیر حقوقی و تخصصی دارد. تیم حقوقی «نیلاگشت» با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه و به پشتوانه وکلای مجرب حقوقی خود در کشور کانادا، به سرعت و راحتیGCMS File   را تهیه و تفسیر دقیقی از دیدگاه افسر بررسی کننده پرونده را در اختیار متقاضی قرار می‌دهد.

بعد از اخذ و تفسیر دقیق این گزارش، تقاضای تجدید نظر و یا اقدام مجدد برای گرفتن ویزا بسیار ساده‌تر و با آگاهی بیشتر انجام خواهد شد و طبیعتاً احتمال صدور ویزا را تا حد بسیار زیادی افزایش خواهد داد.

اگر در چند سال اخیر ویزای توریستی کانادا داشته اید و اعتبار آن رو به پایان یا منقضی شده است، کافیست با کارشناسان ما تماس گرفته و از تخفیف تمدید ویزای «نیلا گشت» بهره مند گردید.

visa-renewal

برای اطلاع از انواع ویزاهای ورودی به کشور کانادا و مشاوره تخصصی با کارشناسان ما در دفاتر تهران و تورنتو تماس بگیرید.

تماس تهران ۱۷۶۵

دفتر تهران ۲۲۰۱۲۵۸۶

تماس مستقیم واتساپ:۰۹۱۲۰۰۴۵۲۵۷

VISA@NILAGASHT.COM

ویزای کانادا در سال های اخیر به یکی از پر طرفدارترین ویزا ها برای ایرانیها تبدیل شده است. اما به دلیل نداشتن اطلاعات دقیق و موثق بیشتر در خواست های هموطنانمان با وجود هزینه های چند ده میلیونی با شکست مواجه و موفق به اخذ ویزای کانادا نمی شوند. اما در ادامه مطلب انواع ویزاها و شرایط را خدمتتان ارائه داده ایم

ویزای کانادا نیلاگشت