ویزای توریستی کانادا

کانادا؛ دومین کشور وسیع دنیا؛ با طبیعتی بکر و زیبا؛ شهرهایی مدرن و دیدنی؛ مقصد گردشگران با هر سلیقه‌ای. دولت کانادا با جذب هرچه بیشتر مهاجرین باعث شده است تا ویزای توریستی کانادا به ویزای دیدار خانواده نیز منجر شود. از سال ۲۰۱۴، اداره مهاجرت کانادا صدور ویزای توریستی را تسهیل کرد تا خانواده مهاجران که رقم بالایی از جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند، با راحتی بیشتری به کانادا سفر کرده و زمان بیشتری را کنار هم بگذرانند.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

شهروندان اغلب کشورهای دنیا برای ورود به کانادا به عنوان توریست، نیاز به ویزای توریستی خواهند داشت. این ویزا که به شکل برچسب روی صفحات پاسپورت متقاضی ثبت می‌شود، اجازه می‌دهد دارنده آن وارد خاک کانادا شده و مدت معینی را در این کشور سپری کند.
اداره مهاجرت کانادا در حال حاضر درخواست ویزای دیدار از خانواده و ویزای موقت کاری (Business Visa) را نیز تحت همین ویزای توریستی کانادا و با همان اعتبار و شرایط صادر می‌کند.
لازم به ذکر است که دارنده ویزای توریستی کانادا اجازه کار، تحصیل تمام‌وقت و زندگی دائم را در خاک این کشور نخواهد داشت. وی پس از مدت تعیین‌شده (حداکثر ۶ ماه پس از ورود) می‌بایست کانادا را ترک کند. در ضمن، باید توجه نمود که افسر کنترل فرودگاه این اجازه را خواهد داشت که حتی در صورت دارا بودن ویزای معتبر به دلایل قانونی اجازه ورود به کانادا را به دارنده ویزا ندهد.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

همان‌طور که ذکر شد، ویزای توریستی کانادا تنها ویزای موقتی است که در حال حاضر از طرف اداره مهاجرت کانادا صادر می‌شود. افرادی که قصد بازدید از خانواده خود را دارند و یا از طرف یک شرکت تجاری دعوتنامه دریافت کرده‌اند، تحت همین ویزا ولی با مدارک متفاوت برای ورود به کانادا درخواست می‌نمایند .
پیش از سال ۲۰۱۴، ویزای توریستی کانادا به صورت یک‌بار ورود (سینگل) نیز صادر می‌گردید، ولی از آن زمان تا به حال این ویزا فقط به صورت چندبار ورود (مالتیپل) به متقاضیان داده می‌شود.

سوپر ویزای کانادا

 دولت کانادا اخیراً شرایط اعطای «سوپر ویزا» یا همان ویزای اقامت موقت (TRV) را به‌روزرسانی کرده است. این ویزا که به والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ فرد مقیم کانادا تعلق می‌گیرد، به دارنده آن اجازه می‌دهد که تا ۱۰ سال و به دفعات وارد خاک کانادا شده و با هر ورود خود بتواند تا حداکثر ۵ سال را در این کشور اقامت داشته باشد. این قانون جدید در تاریخ ۴ جولای ۲۰۲۲ به تصویب پارلمان کانادا رسیده است.

 

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ «سوپر ویزا»

سوپر ویزا به والدین فرد مقیم کانادا اجازه خواهد داد تا با هر ورود خود به این کشور قادر باشند تا حداکثر ۵ سال آنجا اقامت داشته باشند. متقاضی این ویزا باید شرایط ذیل را برای اخذ آن داشته باشد:

 • مدارکی که نشان دهد فرزند یا نوه آنها دارای اقامت دایم و یا شهروندی کانادا است. این مدارک می‌تواند شامل موارد زیر باشند:
 • تصویر شناسنامه یا کارت اقامت کانادایی فرزند و یا نوه متقاضی
 • هر مدرک دیگری که اثبات نماید فرد مقیم یا شهروند کانادا فرزند یا نوه متقاضی است.
 • آزمایش پزشکی سلامت متقاضی، مختص مهاجرت، که مورد تأیید مراجع بهداشت کشور کانادا باشد.
 • بیمه سلامت شخصی برای هر متقاضی که از سوی یک شرکت بیمه کانادایی صادر شده باشد و حداقل یک سال از تاریخ ورود به کانادا اعتبار داشته باشد. این بیمه سلامت باید:
 • از یک شرکت بیمه کانادایی تهیه شده باشد.
 • هزینه آن به صورت کامل پرداخت شده باشد.
 • تمامی هزینه سلامت، بستری شدن و بازگشت به کشور متقاضی را پوشش دهد.
 • حداقل هزینه اورژانسی آن تا سقف ۱۰۰ هزار دلار را پوشش دهد.
 • برای هر بار ورود به کانادا اعتبار داشته باشد و برای ارائه به پلیس مرزی کانادا در دسترس باشد.
 • یک دعوتنامه که توسط فرزند یا نوه متقاضی نوشته و امضا شده باشد و دارای شرایط زیر باشد:
 • تعهد برای هزینه‌های متقاضی در طول اقامت در کشور کانادا
 • لیست تمامی افراد حاضر در خانه دعوت‌کننده ( شامل فرد یا افراد دعوت‌شده نیز می‌باشد)
 • یک رونوشت از کارت اقامت یا کارت شهروندی فرد دعوت‌کننده
 • مدارک مالی فرزند یا نوه متقاضی. این مدارک باید اثبات نماید که فرد دعوت‌کننده حداقل درآمد کافی را در کشور کانادا دریافت می‌نماید. همسر و یا شریک قانونی فرد دعوت‌کننده نیز می‌تواند با امضای دعوتنامه در برآوردن درآمد کافی دعوت‌کننده سهیم شود. مدارک زیر نمونه‌هایی هستند که فرزند یا نوه متقاضی، و همچنین همسر یا شریک قانونی دعوت‌کننده، می‌توانند به عنوان مدارک مالی خود ارائه کنند:
 • برگه Notice of Assessment (NOA) که به‌تازگی صادر شده باشد.
 • برگه T4 و یا T1 که به‌تازگی صادر شده باشد.
 • فیش حقوقی
 • بیمه شغلی کارفرما که موارد زیر در آن ذکر شده باشد:
 • در صورت خویش‌فرما بودن دعوت‌کننده، تأیید میزان درآمد وی از سوی مراجع ذی‌صلاح
 • و/یا مدارک دیگری برای اثبات درآمد؛ مانند فیش بازنشستگی یا اسناد مربوط به سرمایه‌گذاری)
 • یک گواهی شغلی که توسط کارفرمای دعوت‌کننده صادر شده باشد و شامل عناوین زیر باشد:
 • عنوان شغلی
 • جزئیات شغل مورد نظر
 • میزان حقوق دریافتی
 • پرینت و موجودی حساب بانکی

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

فرد درخواست‌کننده برای ویزای توریستی کانادا می‌بایست افسر پرونده را راضی کند که اقامتش در خاک کانادا موقتی بوده و پیش از موعد تعیین‌شده توسط دولت از کشور خارج می‌شود. بنابراین، مدارک ارائه شده توسط متقاضی باید وابستگی‌اش را به موطن او اثبات نماید. این مدارک می‌تواند نشان‌دهنده هر نوع سندی مبنی بر وابستگی مالی (حساب بانکی، سهام یا املاک و مستغلات)، خانوادگی (همسر، فرزند یا والدین مسن)، تحصیلی (گواهی تحصیلی) یا شغلی (مالکیت کسب‌وکار، گواهی شغلی معتبر یا بیمه) باشد.
لازم به ذکر است که تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم تحت شرایطی خاص امکان‌پذیر می‌باشد. همچنین با ویزای توریستی می‌توان در دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی (مانند دوره‌های زبان) که طول مدت آنها کمتر از ۶ ماه زمان می‌برد، ثبت‌نام کرده و دوره را به پایان رساند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

به طور حتم مهم‌ترین مرحله برای اخذ ویزای توریستی کانادا انتخاب و جمع‌آوری مدارک خواهد بود. به این دلیل که افسر پرونده تنها اسناد تهیه‌شده توسط متقاضی را ملاک پذیرش یا رد پرونده قرار خواهد داد. برای گرفتن ویزای کانادا مصاحبه‌ای با درخواست‌کننده صورت نمی‌پذیرد. بنابراین، دقت در ارائه مدارک نقشی تعیین‌کننده خواهد داشت. در ادامه، تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا را ذکر خواهیم کرد:

 • اصل شناسنامه
 • اصل گذرنامه با مدت اعتبار حداقل شش ماه (بهتر است پاسپورت حداکثر اعتبار را داشته باشد، زیرا ویزای صادر شده به اندازه اعتبار پاسپورت خواهد بود)
 • گذرنامه‌های قدیمی و ویزاهای اخذ شده متقاضی طی ۱۰ سال گذشته
 • اصل اسناد اموال غیرمنقول متقاضی مانند سند ملک یا مغازه
 • اصل پرینت گردش حساب سه ماهه و موجودی حساب
 • اصل سند ازدواج
 • عکس رنگی و استاندارد با اندازه ۳٫۵ در ۴٫۵
 • اصل مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، رونامه رسمی، لیست بیمه، کارت پرسنلی، حکم یا کارت بازنشستگی
 • دعوت‌نامه با ذکر نام، نسبت و آدرس دعوت‌کننده
 • مدارکی مبنی بر زندگی و اقامت دعوت‌کننده در کانادا (مانند برگه مالیات، گواهی شغلی، اجاره‌نامه و یا حساب بانکی)

تمامی مدارک فوق‌الذکر، به غیر از گذرنامه، عکس و دعوت‌نامه، جهت ارائه به اداره مهاجرت کانادا می‌بایست ترجمه رسمی انگلیسی یا فرانسوی شود. بهتر است این ترجمه‌های رسمی ممهور به مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ایران نیز باشند.
ضروری است متقاضی پرینت حساب یا حساب‌های خود و موجودی آن‌ها را از بانک مربوطه به زبان لاتین استعلام و دریافت نماید.

تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی کانادا نزد افسر پرونده اهمیت دارد، تمکن مالی درخواست‌کننده می‌باشد.
تمکن مالی می‌تواند شامل موجودی حساب بانک، اموال غیرمنقول مانند سند املاک و مستغلات و یا سهام باشد که طی بررسی پرونده در مجموع دارایی متقاضی (Assetts) به حساب می‌آیند.
برای بسیاری از متقاضیان ویزای توریستی کانادا اغلب این پرسش پیش می‌آید که چه میزان دارایی و تمکن مالی لازم است تا مورد قبول افسر پرونده قرار بگیرد. در حقیقت، هیچ ضابطه خاصی برای این مورد وجود ندارد. افسر مربوطه با توجه به شغل متقاضی اصلی، تعداد افراد داخل پرونده و نیز وضعیت کل پرونده تصمیم نهایی را خواهد گرفت.
تنها موردی که اهمیت دارد درباره حساب بانکی رعایت شود، این است که متقاضی می‌بایست پرینت سه ماهه تراکنش‌های حساب یا حساب‌های خود را نیز از بانک مربوطه استعلام و در پرونده خود درج نماید. مسئول پرونده با دقت در این تراکنش‌ها متوجه خواهد شد ورود و خروج پول در هر تراکنش به صورت منطقی و مستمر صورت پذیرفته یا فقط برای پر کردن موقتی حساب و افزایش موجودی جهت راضی کردن افسر برای صدور ویزا انجام شده است. بدیهی است در صورت مورد دوم درخواست ویزای متقاضی ریجکت خواهد شد.

ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه

از آنجایی که ویزای توریستی کانادا در حال حاضر بلندمدت و چندبار ورود صادر می‌گردد، به طور قطع، دعوتنامه از طرف یک فرد یا یک شرکت معتبر داخل خاک کانادا شانس ویزای درخواست‌کننده را افزایش خواهد داد. البته شرایط دعوت‌کننده، نسبت او با متقاضی و منطق دعوت او نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود.
با این حال، امکان تهیه دعوت‌نامه برای تمامی متقاضیان ویزای توریستی کانادا میسر نمی‌باشد. بدیهی است که در این صورت سایر مدارک بسیار تعیین‌کننده می‌باشند. و مهم‌ترین عامل، تاریخچه سفر متقاضی است تا افسر پرونده راضی شود درخواست‌کنندگان به عنوان توریست می‌خواهند از کانادا بازدید کنند.
منظور از تاریخچه سفر، ویزاهای صادر شده برای متقاضی طی ۱۰ سال اخیر است که ویزاهای معتبری مانند ویزاهای آمریکا، انگلستان، استرالیا، ژاپن و حوزه شینگن می‌تواند نقش مهمی در صدور ویزا ایفا کند.

مراحل و اقدامات لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

ابتدا با توجه به مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا، متقاضی اقدام به جمع‌آوری اصل اسناد و ترجمه رسمی آن‌ها خواهد نمود. لازم به ذکر است که در اغلب موارد ثبت مهر تأیید دادگستری نیز پس از ترجمه مدارک ضروری می‌باشد.
پس از آماده‌سازی مدارک، متقاضی اصلی و خانواده‌اش اقدام به تکمیل فرم‌های اطلاعات شخصی خواهند کرد.
در ادامه، متقاضی می‌بایست اقدام به ثبت مدارک به صورت آنلاین کند و درخواست وقت انگشت‌نگاری (بایومتریک) نماید و یا پس از گرفتن وقت انگشت‌نگاری مدارک را به صورت حضوری به مراکز مشخص‌شده (VAC) تحویل دهد. این مراکز در دنیا وظیفه دریافت مدارک، انگشت‌نگاری و گرفتن عکس متقاضی ویزا را برعهده دارند و هیچ‌گونه امور کنسولی در آنها انجام نمی‌گردد.
شایان ذکر است که در حال حاضر به دلیل نبود سفارت کانادا در ایران، متقاضیان ویزای توریستی کانادا مجبورند تا برای فرآیند مرحله انگشت‌نگاری به کشورهایی که این مراکز در آنها موجود است سفر کنند.
از ابتدای نوامبر سال ۲۰۱۹ تعیین وقت قبلی برای انگشت‌نگاری ضروری بوده ولی همراه داشتن مدارک برای متقاضیانی که به صورت آنلاین درخواست داده‌اند ضرورتی ندارد. با این حال، به همراه داشتن برگه بایومتریک، برگه وقت و پاسپورت الزامی است.
نکته قابل توجهی که در این مورد وجود دارد این است که دفاتر سفارت کانادا (VAC) هم درست مانند سایر ادارات در روزها و ساعات به خصوصی فعالیت می‌کنند و در برخی ایام سال تعطیل هستند. عدم اطلاع از برنامه کاری این دفاتر ممکن است مشکلاتی را برای متقاضی ایجاد کند. در حالت معمول، این دفاتر روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هستند.
بروز چنین مشکلی علاوه بر ایجاد استرس و فشار روانی، هزینه غیر منتظره و بالایی را نیز به متقاضی تحمیل خواهد کرد. برای پیشگیری از این قبیل مشکلات، توصیه می‌شود تعیین وقت دقیق و برنامه‌ریزی‌های مربوطه را به یکی از کارگزاران با تجربه محول کنید.
توجه داشته باشید که اعتبار انگشت‌نگاری برای هر فرد از زمان انجام آن ده سال می‌باشد.
پس از طی مرحله بایومتریک، فرآیند بررسی پرونده توسط اداره مهاجرت کانادا و افسر مربوطه آغاز خواهد شد. مدت زمان پاسخ‌دهی بسته به موقع ثبت پرونده می‌تواند متغیر باشد و از چند روز تا چند ماه طول بکشد.
در انتها، پس از بررسی‌های لازم، پذیرش یا عدم پذیرش درخواست متقاضی به او اعلام خواهد شد. در صورت قبول درخواست، متقاضی باید پاسپورت خود و سایر افراد حاضر در پرونده‌اش را جهت ثبت و چسباندن ویزا به همان مراکز تعیین‌شده یا VAC ارسال نموده تا فرآیند اخذ ویزای قطعی کانادا را به پایان برساند.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا

از سال ۲۰۱۴ تا اکنون، ویزای توریستی کانادا به اندازه اعتبار پاسپورت متقاضی صادر می‌گردد. در حال حاضر این نوع ویزا فقط به صورت چندبار ورود یا مالتیپل بوده و دیگر به صورت یک‌بار ورود (سینگل) صادر نمی‌شود.
در کشور ما، ایران، این ویزا به نام «ویزای ۵ ساله» توریستی کانادا معروف است. این نام‌گذاری، اشتباهی را به ذهن درخواست‌کنندگان متبادر می‌کند که در صورت اخذ ویزا و اعتبار کمتر پاسپورت از پنج سال، باقی اعتبار ویزا به پاسپورت بعدی منتقل خواهد شد. در صورتی که چنین نیست و ذکر ویزای توریستی ۵ ساله کانادا تنها بار تبلیغاتی دارد.

هزینه ویزای توریستی کانادا تضمینی چقدر است؟

از آنجا که صدور ویزای هر کشور تنها و تنها توسط سفارت مربوطه و افسر مسئول پرونده تضمین می‌گردد، هیچ‌گونه ضمانت کاملی برای اخذ ویزا از طرف خود فرد یا کارگزار او وجود ندارد.
مجموعه نیلا گشت الهیه با تجربه‌ای چندین‌ساله در اخذ ویزای توریستی کانادا با مجرب‌ترین کارشناسان خود تنها می‌تواند تضمین ‌نماید که بیشترین سعی و تلاش را خواهد کرد تا متقاضی با اطمینان خاطر پرونده خود را پیش ببرد.
مشاوره حرفه‌ای، تهیه و جمع‌آوری مدارک، ترجمه رسمی، تکمیل فرم‌ها، ثبت مدارک به صورت آنلاین و اخذ وقت انگشت‌نگاری تنها بخشی از خدمات مجموعه ما برای رضایت مشتری خواهد بود. کارشناسان «نیلا گشت» تا انتهای فرآیند اخذ ویزا به صورت شبانه‌روزی پاسخ‌گوی هرگونه درخواست متقاضی می‌باشند.
تنها تضمین ما بالاترین کیفیت در خدمات به مشتری است!

هزینه دولتی ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

دولت کانادا برای بررسی پرونده و مرحله انگشت‌نگاری مبلغی را از متقاضیان به صورت آنلاین و دلاری اخذ می‌نماید.
این مبلغ برای بررسی پرونده ۱۰۰ دلار کانادا و برای فرآیند انگشت‌نگاری ۸۵ دلار کانادا می‌باشد. در صورتی که متقاضی طی ۱۰ سال گذشته مرحله بایومتریک را به هر دلیلی گذرانده و دیگر نیاز به انجام آن نداشته باشد، تنها ۱۰۰ دلار برای بررسی پرونده‌اش خواهد پرداخت.
لازم به ذکر است که افراد پایین‌تر از ۱۴ سال و بالاتر از ۷۹ سال از مرحله انگشت‌نگاری و پرداخت هزینه آن معاف می‌باشند.

دریافت ویزای توریستی کانادا برای خانواده به چه صورت است؟

کشور کانادا به دلیل طبیعت بکر و شهرهای توسعه‌یافته خود، مقصد مناسبی برای تمامی اعضای یک خانواده است. اکثر متقاضیان ویزای توریستی کانادا به صورت خانوادگی برای اخذ ویزا اقدام می‌نمایند.
به طور کلی، به دلیل نبود وابستگی خانوادگی (Family Ties) در وطن متقاضی در صورت اقدام برای تمامی اعضای خانواده و امکان عدم بازگشت پس از موعد تعیین‌شده، ممکن است صدور ویزای توریستی خانوادگی مشکل‌تر به نظر برسد.
با این حال، وجود مدارکی محکم دال بر بازگشت یک خانواده این مشکل را از سر راه برخواهد داشت. مهم‌ترین تضمین را می‌تواند فرد دعوت‌کننده (در صورت داشتن دعوت‌نامه) مهیا کند. البته شرایط دعوت‌کننده و نسبت او با متقاضیان درخواست ویزا نقشی کلیدی بازی خواهد کرد.
تضمین دیگر، می‌تواند وابستگی مالی خانواده به وطن خود باشد. حساب بانکی بالا، دارا بودن املاک و مستغلات و داشتن کسب‌وکار شخصی (شرکت ثبت‌شده یا جواز شغلی) نیز به طور حتم در تصمیم افسر پرونده تأثیر به‌سزایی خواهد داشت.
تحصیل در کشور اصلی متقاضی (چه والدین و چه فرزندان) دلیل دیگری برای برای بازگشت از کانادا به افرادی می‌دهد که متقاضی ویزای توریستی کانادا به صورت خانوادگی هستند.
در مجموع، کشور کانادا و اداره مهاجرت این کشور، از سفر تمام اعضای یک خانواده به همراه هم در صورت دارا بودن شرایط لازم استقبال کرده و می‌کند.

رد شدن ویزای توریستی کانادا و دلایل آن

ریجکت ویزای توریستی کانادا

در برخی موارد، ممکن است درخواست ویزای متقاضی توسط سفارت رد یا ریجکت شود. مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در رد شدن درخواست ویزا را به طور کلی می‌توان به قرار زیر برشمرد:

 • ایجاد هر گونه شبهه در مورد بازگشت متقاضی به کشور مبدأ پس از اتمام مدت ویزا
 • مشخص نبودن هدف سفر (نداشتن دعوتنامه معتبر) یا برنامه سفر منطقی
 • عدم دارا بودن سابقه سفر کافی (نداشتن ویزاهای معتبری مانند: ویزای شینگن، آمریکا، انگلستان، ژاپن، استرالیا)
 • نداشتن تمکن مالی مناسب و دارایی
 • نقص پرونده مالی و اعلام دارایی‌ها در کشور مبدا
 • نداشتن پیوندهای قوی و قابل اعتماد خانوادگی در کشور مبدا

نحوه اعتراض به ریجکت ویزای توریستی کانادا

در صورت رد شدن درخواست ویزا، نامه‌ای دراختیار متقاضی قرار خواهد گرفت. کارگزاران مربوطه دلایل رد شدن ویزا را برای متقاضی شرح خواهند داد. متقاضی از این حق برخوردار است که طی نامه‌ای اعتراض خود به ریجکت شدن درخواست را به سفارت اعلام کند. با این اوصاف، این امکان وجود دارد که پس از اطلاع از دلایل رد شدن درخواست، متقاضی نقایص پرونده خود را بلافاصله برطرف کرده و برای دریافت ویزا دوباره به صورت آنلاین اقدام کند.
با این حال، لازم است توجه داشته باشید که اعتراض به جواب ویزای کانادا باید با فرم و ساختار ویژه‌ای انجام پذیرد، در غیر این‌صورت نتیجه‌بخش نخواهد بود. برای انجام این کار بهتر است متقاضی از افراد واجد شرایط و متبحر کمک بگیرد.

اخذ نت آفیسر یا GCMS پس از ریجکت شدن درخواست

بسیاری از متقاضیان ویزای توریستی کانادا که درخواست‌شان از طرف سفارت و افسر پرونده مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد، ممکن است بخواهند با جزئیات بیشتری از دلایل رد شدن پرونده خود اطلاع داشته باشند. همچنین، گاهی شک می‌کنند که کارگزارشان مدارک را کامل و صحیح ثبت کرده است یا خیر.
جهت اطمینان خاطر و نیز عدم تکرار اشتباه برای درخواست مجدد ویزا، توصیه می‌شود برای نت آفیسر پرونده یا (GCMS (Global Case Management System از اداره مهاجرت کانادا اقدام شود. این خدمات که سابق بر این با نام CAIPS Note شناخته می‌شد، به طور کامل و جامع اطلاعات پرونده هر متقاضی را در اختیار او قرار می‌دهد. شایان ذکر است که تنها یک شهروند کانادا یا مقیم آن کشور قادر به درخواست این سرویس از اداره مهاجرت می‌باشد.
این گزارش حدوداً ۵۰ صفحه‌ای، به طور کامل مراحل بررسی پرونده را به صورت جداگانه مشخص خواهد کرد. البته، برای تفسیر بهتر نت آفیسر معمولاً به کارشناسان و وکلای اخذ ویزا نیاز است.
مجموعه «نیلا گشت» جزو اولین خدمات‌دهندگان این سرویس در ایران بوده و تحت نظر وکلای ایرانی و کانادایی خود اخذ و تفسیر GCMS را برای متقاضیان به بهترین نحو انجام می‌دهد.
لازم به ذکر است که زمان حدودی دریافت نت آفیسر از سوی اداره مهاجرت کانادا ۳۰ تا ۹۰ روز است و جهت اقدام برای این خدمات، وجود شماره پرونده (File Number) درخواست ریجکت‌شده ضروی می‌باشد.

زمان درخواست مجدد ویزای کانادا پس از ریجکت شدن

در صورت عدم پذیرش درخواست ویزا از سوی اداره مهاجرت کانادا، متقاضی می‌تواند مجدداً برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام نماید.
برای درخواست مجدد، هیچ‌گونه محدودیت زمانی از سوی دولت کانادا تعیین نشده است و در نامه ارسال‌شده از طرف اداره مهاجرت برای ریجکتی پرونده به طور واضح اعلام شده است که این کشور از اقدام مجدد متقاضی ویزا استقبال می‌کند، در صورتی که نقایص پرونده قبلی برطرف شده باشد.
بنابراین، بهتر است متقاضی ابتدا با گرفتن نت آفیسر از جزئیات دلایل اصلی رد شدن خود اطلاع پیدا کرده، در رفع این موارد بکوشد و سپس اقدام مجدد نماید. بدیهی است که این موارد مدتی زمان ببرد. پس، به طور منطقی اقدام مجدد بلافاصله پس از پاسخ رد شدن درخواست قبلی موجه به نظر نمی‌رسد.

پیک‌آپ پاسپورت پس از اخذ ویزا

بعد از به انجام رسیدن روند انگشت‌نگاری، مدارک متقاضی توسط سفارت و افسرهای اداره مهاجرت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در نهایت، پس از مدتی، سفارت مربوطه جواب ویزای توریستی کانادا را به صورت ایمیل به متقاضی یا کارگزار او اعلام خواهد کرد.
در صورت مثبت بودن جواب، لازم است که پاسپورت افراد درخواست‌کننده در پرونده به کشور ترکیه و سفارت کانادا در این کشور تحویل داده شود. سفارت کانادا در آنکارا مسئول صدور ویزای افرادی است که دارای پاسپورت ایرانی هستند. دریافت و ثبت برچسب ویزا تنها به این صورت امکان‌پذیر خواهد بود.
البته خود متقاضی نیز با برگه قبولی ویزا که از طرف اداره مهاجرت کانادا ارسال شده، می‌تواند به کشور ترکیه سفر کرده و پاسپورت خود را تحویل مرکز VAC در استانبول یا انکارا دهد. این مورد به دلیل هزینه بالای اقامت و معطلی چندروزه در خاک ترکیه به‌صرفه و منطقی نمی‌باشد.
طول زمان تحویل پاسپورت از متقاضی توسط کارگزار تا بازگشت آن به دست مشتری حدوداً ۲ تا ۴ هفته زمان خواهد برد.
مجموعه «نیلا گشت» با کارگزاران مطمئن خود، پیکاپ پاسپورت کانادا برای افرادی که موفق به اخذ ویزای کانادا شده‌اند را در کمترین زمان، به مطمئن‌ترین روش و با پایین‌ترین هزینه انجام می‌دهد.

نکات مهم درباره ویزای توریستی کانادا

نکات مهم در دریافت ویزای توریستی کانادا

 • بعد از اتمام روند انگشت‌نگاری، دفتر نمایندگی سفارت کانادا (VAC) یک شماره یا کد پیگیری (Tracking No) را در اختیار متقاضی قرار می‌دهد. این شماره به متقاضی کمک خواهد کرد تا پیشرفت پرونده خود را در صورت لزوم آسان‌تر دنبال کند.
 • فرصت انجام انگشت‌نگاری از زمان ارسال نامه بایومتریک به متقاضی ۳۰ روز است.
 • مهلت ارسال پاسپورت برای ثبت ویزا در گذرنامه تنها ۳۰ روز پس از دریافت پاسخ مثبت از سوی سفارت می‌باشد.
 • مدت انتظار برای نتیجه ویزای توریستی کانادا بسته به زمان انجام انگشت‌نگاری متفاوت می‌باشد. از لینک زیر می‌توان به زمان حدودی اعلام نتیجه پی برد. بدیهی است که زمان اعلام شده توسط سایت یاد شده به طور تقریبی است و هرازگاهی به‌روز می‌شود. http://www.cic.gc.ca/english/information/times/index.asp
 • با ویزای توریستی کانادا می‌توان به ۱۳ کشور دیگر بدون اخذ ویزا سفر کرد. برخی از این کشورها شامل مقصدهای زیر می‌شوند:
 1. مکزیک؛ اقامت تا ۱۸۰ روز
 2. کوبا؛ اقامت تا ۳۰ روز
 3. پاناما؛ اقامت تا ۳۰ روز
 4. کاستاریکا؛ اقامت تا ۳۰ روز
 5. مقدونیه؛ اقامت تا ۱۵ روز
 6. قطر؛ اقامت تا ۳۰ روز
 • دارنده ویزای توریستی کانادا در صورت به دنیا آوردن فرزند در خاک این کشور، می تواند برای نوزاد خود شهروندی کانادا را دریافت کند (قانون خاک). این شرایط برای والدین مزیتی ایجاد نخواهد کرد.
 • دارندگان گرین‌کارت آمریکا تنها با اخذ ویزای الکترونیکی (ETA) امکان سفر به کانادا را به اندازه اعتبار پاسپورت خود خواهند داشت.

مشاوره اخذ ویزای توریستی کانادا

با توجه به مطالب ذکر شده در این مقاله و پیچیدگی‌های مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا، بهتر است اقدام برای آن را به کارشناسان مجرب محول کنید تا از صحت انجام تمامی مراحل و اخذ ویزا آسوده‌خاطر باشید.
وکلا و کارشناسان دفتر خدمات و گردشگری نیلا گشت با سال‌ها تجربه در زمینه خدمات حقوقی در ایران و نیز در کشور کانادا آماده هرگونه مشاوره، راهنمایی و اقدام در خصوص اخذ ویزای توریستی کانادا از ابتدا تا انتهای پرونده خواهند بود.

تماس تهران ۱۷۶۵

دفتر تهران ۲۲۰۱۲۵۸۶

تماس مستقیم واتساپ:۰۹۱۲۰۰۴۵۲۵۷