ویزای مالتیپل کانادا

ویزای پنج ساله کانادا

سفر به کانادا و جاذبه‌های توریستی این کشور چندسالی است که در مرکز توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته و ویزای مولتی کانادا را در صدر درخواست آنها نشانده است.
با توجه به نرخ بالای مهاجرت‌پذیری کشور کانادا، ویزای توریستی کانادا بیشتر تبدیل به ویزای بازدید از خانواده برای افرادی شده است که یکی یا چند نفر از اعضای خانواده‌شان در کانادا زندگی می‌کنند.
به همین دلیل، سهولت در اخذ و مدت اعتبار این ویزا ارزش دوچندانی پیدا کرده است و متقاضیان آن به دنبال مجوزی هستند که به آنها اجازه دهد برای چندین بار و به مدت طولانی بتوانند به این کشور سفر کنند.
ویزای مولتی کانادا نیاز این افراد را برآورده کرده است!

ویزای مولتی کانادا چیست؟

از سال ۲۰۱۴، دولت کانادا برای رفاه حال مهاجرین ورودی خود که تعداد زیادی را شامل می‌شوند، صدور ویزای مولتی کانادا را آغاز کرد.
این ویزا که تحت عنوان ویزای توریستی کانادا صادر می‌گردد، معمولاً تا تاریخ انقضای پاسپورت فرد متقاضی اعتبار دارد. به دلیل اینکه اعتبار پاسپورت‌های ایرانی پنج سال می‌باشد، این ویزا در ایران به ویزای مولتی ۵ ساله کانادا نیز شناخته می‌شود. بدیهی است که در صورت اعتبار کمتر پاسپورت طول مدت ویزای صادر شده نیز کمتر از ۵ سال بوده و به پاسپورت بعدی فرد منتقل نخواهد شد.
شهروندان اغلب کشورهای دنیا (در حال حاضر ۱۴۸ کشور) برای ورود به کانادا به عنوان توریست، نیاز به ویزای توریستی خواهند داشت. این ویزا که به شکل برچسب روی صفحات پاسپورت متقاضی ثبت می‌شود، اجازه می‌دهد دارنده آن وارد خاک کانادا شده و مدت معینی را در این کشور سپری کند.
اداره مهاجرت کانادا در حال حاضر درخواست ویزای دیدار از خانواده و ویزای موقت کاری (Business Visa) را نیز تحت همین ویزای توریستی کانادا و با همان اعتبار و شرایط صادر می‌کند.
لازم به ذکر است که دارنده ویزای مالتیپل کانادا اجازه کار، تحصیل تمام‌وقت و زندگی دائم را در خاک این کشور نخواهد داشت. وی پس از مدت تعیین‌شده (حداکثر ۶ ماه پس از ورود) می‌بایست کانادا را ترک کند. در ضمن، باید توجه نمود که افسر کنترل فرودگاه این اجازه را خواهد داشت که حتی در صورت دارا بودن ویزای معتبر به دلایل قانونی اجازه ورود به کانادا را به دارنده ویزا ندهد.

مزایای داشتن ویزای مولتی کانادا

با توجه به مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا و نیز مدت اقامت در هر ورود به خاک آن کشور می‌توان این ویزا را یکی از باارزش‌ترین ویزاهای توریستی دنیا به حساب آورد.
از دیگر مزایای این ویزا می‌توان به قوی کردن تاریخچه سفر (Travel History) متقاضی نام برد. با اخذ ویزای مولتی کانادا که گرفتن آن شرایط خاصی را می‌طلبد، برای کشورهای دیگری که دریافت ویزای آنها مشکل است، مانند؛ آمریکا، انگلستان و استرالیا با خیال راحت‌تر می‌توان اقدام نمود.
به علاوه، در صورت به دنیا آوردن فرزند دارنده ویزای ۵ ساله کانادا در خاک این کشور، نوزاد شهروندی و پاسپورت کانادا را دریافت خواهد کرد. این پاسپورت باعث خواهد شد والدین تا زمان رسیدن فرزندشان به سن قانونی برای ورود به کانادا مشکلی نداشته و بعد از ۱۸ سالگی فرزندشان می‌توانند اقامت کانادا را نیز کسب کنند.
لازم به ذکر است که تبدیل ویزای مالتیپل کانادا به اقامت دائم تحت شرایطی خاص امکان‌پذیر می‌باشد. در ضمن، تبدیل اقامت دائم کانادا به اخذ شهروندی این کشور نیز با ضوابط تعیین‌شده از طرف اداره مهاجرت کانادا طی سه سال ممکن است.
با ویزای مولتی کانادا می‌توان به ۱۳ کشور دیگر بدون اخذ ویزا سفر کرد. برخی از این کشورها شامل مقصدهای زیر می‌شوند:

 • مکزیک؛ اقامت تا ۱۸۰ روز
 • کوبا؛ اقامت تا ۳۰ روز
 • پاناما؛ اقامت تا ۳۰ روز
 • کاستاریکا؛ اقامت تا ۳۰ روز
 • مقدونیه؛ اقامت تا ۱۵ روز
 • قطر؛ اقامت تا ۳۰ روز

شرایط دریافت ویزای مالتیپل کانادا چیست؟

ویزای مولتی کانادا

فرد درخواست‌کننده برای ویزای ۵ ساله کانادا می‌بایست افسر پرونده را راضی کند که اقامتش در خاک کانادا موقتی بوده و پیش از موعد تعیین‌شده توسط دولت از کشور خارج می‌شود. بنابراین، مدارک ارائه شده توسط متقاضی باید وابستگی‌اش را به موطن او اثبات نماید. این مدارک می‌تواند نشان‌دهنده هر نوع سندی مبنی بر وابستگی مالی (حساب بانکی، سهام یا املاک و مستغلات)، خانوادگی (همسر، فرزند یا والدین مسن)، تحصیلی (گواهی تحصیلی) یا شغلی (مالکیت کسب‌وکار، گواهی شغلی معتبر یا بیمه) باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای ۵ ساله کانادا

به طور حتم مهم‌ترین مرحله برای اخذ ویزای مولتی کانادا انتخاب و جمع‌آوری مدارک خواهد بود. به این دلیل که افسر پرونده تنها اسناد تهیه‌شده توسط متقاضی را ملاک پذیرش یا رد پرونده قرار خواهد داد.
برای گرفتن ویزای کانادا مصاحبه‌ای با درخواست‌کننده صورت نمی‌پذیرد. بنابراین، دقت در ارائه مدارک نقشی تعیین‌کننده خواهد داشت. در ادامه، تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا را ذکر خواهیم کرد:

 • اصل شناسنامه
 • اصل گذرنامه با مدت اعتبار حداقل شش ماه (بهتر است پاسپورت حداکثر اعتبار را داشته باشد، زیرا ویزای صادر شده به اندازه اعتبار پاسپورت خواهد بود)
 • گذرنامه‌های قدیمی و ویزاهای اخذ شده متقاضی طی ۱۰ سال گذشته
 • اصل اسناد اموال غیرمنقول متقاضی مانند سند ملک یا مغازه
 • اصل پرینت گردش حساب سه ماهه و موجودی حساب
 • اصل سند ازدواج
 • عکس رنگی و استاندارد با اندازه ۳٫۵ در ۴٫۵
 • اصل مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، رونامه رسمی، لیست بیمه، کارت پرسنلی، حکم یا کارت بازنشستگی
 • دعوت‌نامه با ذکر نام، نسبت و آدرس دعوت‌کننده
 • مدارکی مبنی بر زندگی و اقامت دعوت‌کننده در کانادا (مانند برگه مالیات، گواهی شغلی، اجاره‌نامه و یا حساب بانکی)

تمامی مدارک فوق‌الذکر، به غیر از گذرنامه، عکس و دعوت‌نامه، جهت ارائه به اداره مهاجرت کانادا می‌بایست ترجمه رسمی انگلیسی یا فرانسوی شود. بهتر است این ترجمه‌های رسمی ممهور به مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ایران نیز باشند.
ضروری است متقاضی پرینت حساب یا حساب‌های خود و موجودی آن‌ها را از بانک مربوطه به زبان لاتین استعلام و دریافت نماید.
اخذ ویزای مولتی کانادا بدون شینگن معمولاً یکی از مشکلات متقضیان برای اقدام است. بهترین گزینه انجام چند سفر به این حوزه و یا در صورت امکان اخذ ویزاهای معتبر دیگری مانند؛ ویزای انگلستان، استرالیا و ژاپن است. در صورت عدم امکان سفر به این کشورها دارا بودن دعوتنامه معتبر و مناسب بودن سایر شرایط متقاضی، ممکن است نبود ویزای شینگن مشکلی در دریافت ویزای مولتی کانادا ایجاد نکند.
در صورت اخذ ویزا و به پایان رسیدن اعتبار آن، برای تمدید ویزای مولتی کانادا می‌بایست تمام مدارک فوق با تاریخ به‌روزشده مجدداً برای اداره مهاجرت کانادا ارسال و یک پرونده جدید ثبت شود. بر اساس قانون این اداره، بایومتریک (انگشت‌نگاری) هر فرد ۱۰ سال پس از انجام آن اعتبار خواهد داشت. در نتیجه برای اقدام مجدد تمدید ویزا بلافاصله پس از اتمام اعتبار ویزای قبلی دیگر نیاز به انگشت‌نگاری نخواهد بود.

قیمت اخذ ویزای مولتی کانادا چقدر است؟

در شرایط فعلی اخذ ویزای مالتیپل کانادا معمولاً به صورت تضمینی و عادی به متقاضی ویزا پیشنهاد داده می‌شود.
از آنجا که صدور ویزای هر کشور تنها و تنها توسط سفارت مربوطه و افسر مسئول پرونده تضمین می‌گردد، هیچ‌گونه ضمانت کاملی برای اخذ ویزا از طرف خود فرد یا کارگزار او وجود ندارد.
در نتیجه، مجموعه «نیلا گشت» با تجربه‌ای چندین‌ساله در اخذ ویزای مولتی کانادا با مجرب‌ترین کارشناسان خود تنها می‌تواند تضمین ‌نماید که بیشترین سعی و تلاش را خواهد کرد تا متقاضی با اطمینان خاطر پرونده خود را پیش ببرد.
مشاوره حرفه‌ای، تهیه و جمع‌آوری مدارک، ترجمه رسمی، تکمیل فرم‌ها، ثبت مدارک به صورت آنلاین و اخذ وقت انگشت‌نگاری تنها بخشی از خدمات مجموعه ما برای رضایت مشتری خواهد بود. کارشناسان «نیلا گشت» تا انتهای فرآیند اخذ ویزا به صورت شبانه‌روزی پاسخ‌گوی هرگونه درخواست متقاضی می‌باشند.
به غیر از هزینه وکیل، دولت کانادا برای بررسی پرونده و مرحله انگشت‌نگاری مبلغی را از متقاضیان به صورت آنلاین و دلاری اخذ می‌نماید.
این مبلغ برای بررسی پرونده ۱۰۰ دلار کانادا و برای فرآیند انگشت‌نگاری ۸۵ دلار کانادا می‌باشد. در صورتی که متقاضی طی ۱۰ سال گذشته مرحله بیومتریک کانادا را به هر دلیلی گذرانده و دیگر نیاز به انجام آن نداشته باشد، تنها ۱۰۰ دلار برای بررسی پرونده‌اش خواهد پرداخت.
لازم به ذکر است که افراد پایین‌تر از ۱۴ سال و بالاتر از ۷۵ سال از مرحله انگشت‌نگاری و پرداخت هزینه آن معاف می‌باشند.

مشاوره جهت دریافت ویزای مولتی کانادا

با توجه به مطالب ذکر شده در این مطلب، و پیچیدگی‌های مراحل اخذ ویزای توریستی ۵ ساله کانادا، بهتر است اقدام برای آن را به کارشناسان مجرب محول کنید تا از صحت انجام تمامی مراحل و اخذ ویزا آسوده‌خاطر باشید.
وکلا و کارشناسان دفتر خدمات و گردشگری «نیلا گشت» با سال‌ها تجربه در زمینه خدمات حقوقی در ایران و نیز در کشور کانادا- آماده هرگونه مشاوره، راهنمایی و اقدام در خصوص اخذ ویزای مالتیپل کانادا از ابتدا تا انتهای پرونده خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 7 =