دور دنیا در سه روز، اکسپو دبی

اکسپو دبی

اکسپو دبی با شعار پیوند افکار و ساخت آینده و با هدف به نمایش گذاشتن آخرین دستاورد علمی کشورها برگزار شده‌است.

این نمایشگاه در ادامه همان رویدادهایی است که هر ۵ سال یکبار در سطح جهانی برگزار می‌شد، و امسال برای اولین بار در خاورمیانه و کشور عمارات برگزار شده‌است.

بزرگترین رویداد جهان، بعد از پاندمی کرونا

این رویداد به دلیل پاندمی کرونا با یک سال تاخیر برگزار شد به همین دلیل اکسپو ۲۰۲۰ نام گرفت. این رویداد بزرگترین رویدادی است که بعد از پاندمی برگزار می‌شود و یکی از طولانی‌ترین نمایشگاه‌های تاریخ و مناسب‌ترین فرصت برای آشنایی با تکنولوژی روز دنیا است.

دور دنیا در سه روز

هنگامی‌که وارد این فضای مدور می‌شوید، پا به گردهمایی قریب به ۲۰۰ کشور گذاشته‌اید و با گشت و گذار در آن، نمایی از گردش دور دنیا خواهید داشت. با دیدن هر غرفه با دستاوردها و فرهنگ هر کشور آشنا می‌شوید. در پاویون هر کشور چندین کافه و رستوران وجود دارد که می‌توانید سلیقه غذایی هر کشور را بشناسید.

این رویداد به مدت ۶ ماه از تاریخ اول اکتبر ۲۰۲۱ (۹ مهر ۱۴۰۰) تا ۳۱ مارچ ۲۰۲۲ (۱۱ فروردین ۱۴۰۱) برگزار می‌شود پس هنوز فرصت کافی برای برنامه‌ریزی و سفر به دبی وجود دارد.

برای سفر به دبی می‌توانید با مشاوران نیلاگشت تماس بگیرید. چه نیاز به بلیط داشته باشید و چه بخواهید صفر تا صد سفر خود را با کمک یک مشاور برنامه ریزی کنید، نیلاگشت همراه شما خواهد بود.

شرایط و هزینه بلیط اکسپو ۲۰۲۱

برای تهیه بلیط اکسپو ۲۰۲۱ باید بدانید که این بلیط‌ها فقط ۱۴ روز اعتبار دارند. هزینه بلیط به ازای هر فرد ۲۵ درهم است. کودکان زیر پنج سال، افراد ناتوان و سالمندان بالای ۶۰ مشمول بلیط رایگان اکسپو ۲۰۲۱ می‌شوند. همه افراد باید برای تهیه بلیط ( حتی بلیط رایگان) در سایت مربوطه ثبت‌نام کنند و بلیط را به صورت پرینت شده به همراه داشته باشند.

اکسپو ۲۰۲۱ سفری به آینده دنیا

جدا از برگزاری روزانه بیش از ۶۰ کنسرت و نمایش زنده در پاویون‌ها، وجود هزاران رستوران، کافه و پارک تفریحی در محل اکسپو، بازدید از عجایب هفت‌گانه اکسپو، حضور در اولین اپرای زنده امارات با بیش از ۱۰۰ نوازنده بین‌المللی ، برگزاری بزرگ‌ترین اپرای دو زبانه جهان سرگرمی‌خای شگفت‌انگیزی در این رویداد وجود دارد که به مثابه سفر به آینده است.

آشنایی با ربات‌های سرگرم‌‌کننده، گشت‌وگذار در باغ‌های خورشیدی، ایجاد واقعیت ۴ بعدی برای تجربه سفرهای مختلف از جمله بالا رفتن از کوه آلپ، بزرگ‌ترین گنبد ۳۶۰ درجه دیجیتالی جهان (عرض آن به‌ اندازه ۲ هواپیمای ایرباس A360 است.) بزرگ‌ترین آسانسور جهان با قابلیت جابه‌جایی ۱۶۰ نفر در هر مرتبه)، جنگل‌ها و درخت‌های خورشیدی،‌ سازه‌های سبز، زیست‌سازگار و مزرعه‌ها و باغ‌ها عمودی، صحبت با ربات‌های هوشمند و پرواز با هواپیماهای بدون خلبان  إحساس سفر در زمان و تجربه زندگی در آینده را به شما خواهد داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 8 =