معرفی سایت های کاریابی کانادا

جستجوی کار در کانادا

جستجوی کار در کانادا

کشور کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است که همواره تعداد زیادی از هموطنان ایرانی به این کشور مهاجرت می‌کنند. با توجه به افزایش روزافزون کاریابی در کشورها و شهرهای مختلف، پیدا کردن کار مناسب توسط سایت‌های معتبر امکان‌پذیر است. برای جستجوی کار در کانادا بهتر است که ابتدا رزومه کاری و تجربی خود را طی یک فایل تهیه و تنظیم کرده و در کنار آن یک نامه توضیحی (cover letter) به آن الصاق کنید. نامه توضیحی را می‌توانید به صورت ایمیل یا با استفاده از یک متن پرینت شده برای کارفرما ارسال کنید. زمان جستجوی کار در کانادا، یکی از مزایای مهم برای استخدام شدن داشتن تجربه و سابقه کاری مرتبط است که می‌تواند برای فرد کارجو باعث افزایش امتیاز شود. برای آشنایی با مشاغل پرطرفدار در کانادا به مقاله شغل های پردرآمد در کانادا مراجعه کنید.

سایت های کاریابی در کانادا

سایت های کاریابی کانادا

سایت‌های فعالی که در کشور کانادا اقدام به منتشر کردن آگهی‌های استخدام در شهرهای مختلف کانادا می کنند، قادر به پوشش دادن شهرها و استان‌های  این کشور نیز هستند. معتبرترین سایتی که به عنوان بانک شغلی در کانادا شناخته می‌شود سایت Canada Job Bank است. در زمینه کاریابی موسسات کاریابی در کانادا نیز فعال هستند که به صورت آپدیت شده آگهی‌های استخدام و نیازمندی‌ها در کانادا را منتشر می‌کنند. در ادامه به معرفی سایت های کاریابی در کانادا پرداخته‌ایم:

سایت Robert Half

این سایت معتبرترین در سطح جهان است که هزاران موقعیت شغلی در آن معرفی شده‌است که افراد مقیم کشور کانادا نیز می‌توانند جهت کاریابی به این سایت مراجعه کنند. برای مثال جهت استخدام در تورنتو فیلتر تعیین شده برای آگهی استخدام در تورنتو را جستجو کنید و مشاغل مورد نظرتان را مشاهده و بررسی کنید. (https://www.roberthalf.com)

سایت Eluta

این وب سایت یک وب سایت تمام کانادایی است که لیست تمام آگهی‌های کار موجود در کانادا را می‌توانید در آن مشاهده کنید. این سایت قابلیت آن را دارد که در خبرنامه توسط ایمیل ثبت نام کنید و از جدیدترین اخبار کاریابی در کانادا مطلع شوید. این سایت به دلیل این که تماما کانادایی است به شما این امکان را می‌دهد که آگهی‌های استخدام در شهرهای مهم و مهاجرپذیر نظیر تورنتو و آگهی های استخدام در ونکوور را مشاهده کنید. (https://www.eluta.ca)

سایت Linkedln

یکی از بزرگ‌ترین و البته مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی لینکدین است که افراد زیادی در سراسر جهان با نوشتن یک پروفایل حرفه‌ای می‌توانند با افراد متخصص در زمینه‌های کاری مرتبط با کار خود ارتباط و گفتگو داشته و سپس جذب کار شوند. (https://www.linkedin.com)

سایت Job boom

همان‌طور که گفته شد سایت‌های معتبری برای کاریابی در شهرهای مختلف کانادا وجود دارد که سایت job boom یکی از سایت های مطرح و مهم در زمینه کاریابی در شهر کبک است. در این سایت قابلیت جستجوی کاریابی با استفاده از دو زبان انگلیسی و فرانسوی وجود دارد. قابلیت مهم این است که می‌توانید رزومه کاری خود را برای کارفرما ارسال کنید. در آگهی‌های استخدام در شهر ونکوور می‌توانید به صورت جدا گانه رزومه کاری و تجربیات و تخصص خود را برای کارفرما ارسال کنید تا جهت مصاحبه و استخدام شانس بیشتری داشته باشید. ( https://www.jobboom.com)

Career Builder

این سایت قابلیت آن را دارد که بر اساس فیلترهایی که در سایت تعیین شده برای مثال منطقه جغرافیایی که در آن ساکن هستید شغل مورد نظرتان را پیدا کنید. این سایت یکی از معتبرترین سایت‌های کاریابی در شهر ونکوور است که برای کار جویان امکان جستجو و مشاهده شغل مرتبط با سابقه کاری و مرتبط با مدرک تحصیلی را فراهم کرده‌است. (https://www.careerbuilder.com)

سایت ایندید Indeed

در این سایت امکان جستجو بر اساس فیلتری مثل نوع و نام کمپانی موردنظرتان وجود دارد. هر کمپانی صفحه جداگانه‌ای دارد که به صورت دسته‌بندی شده مشاغل را معرفی کرده‌است. همچنین از طریق این سایت می‌توانید موقعیت جغرافیایی را نیز تعیین کنید. (https://www.indeed.com)

سایت Glass door

برتری و مزیت اصلی که این است که امکان به اشتراک گذاری نظرات افرادی که در کمپانی‌های مختلف مشغول به کار هستند، وجود دارد. این امکان باعث می‌شود که با دید بازتری بتوانید موقعیت شغلی مورد نظرتان را مشاهده و با مشاغل دیگر مقایسه کنید. (https://www.glassdoor.com)

سایت Monster

این سایت غول کاریابی در کانادا است و بالاترین تعداد آگهی‌ها در کانادا در آن منتشر شده‌است. این سایت امکان ارسال رزومه برای چندین کارفرما را به صورت همزمان فراهم کرده که در صورت پذیرفته شدن می‌توانید با کارفرما و کمپانی‌های مختلف ارتباط و جلسه مصاحبه داشته باشید. (https://www.monster.com)
۹- Manitoba: این سایت مشاغل دولتی در منیتوبا را به صورت دسته‌بندی شده نمایش می‌دهد. همچنین ذکرشده که سایت منیتوبا بزرگترین سایت در زمینه استخدام مشاغل دولتی در کشور کانادا است که در زمینه مشاغل مهندسی، استخدام در مراکز آموزشی، مراکز مالی و خدمات اجتماعی اقدام به جذب نیرو کردهاست. (https://www.gov.mb.ca/govjobs)

 Manitoba (مشاغل پزشکی)

(https://www.mohajeran.ca/) تفاوت این سایت با سایت بالا این است که در زمینه استخدام مشاغل پزشکی در کشور کانادا است. این سایت نیز قابلیت جستجو در بین مشاغل پزشکی را به صورت دسته‌بندی شده برای جستجو فیلتر کرده که فرایند جستجو در مشاغل را آسان‌تر می‌کند.

سایت Ontario

اگر قصد استخدام و شروع کار در شهر انتوریو را دارید، سایت انتوریو معتبرترین سایت در زمینه استخدام است که بر اساس منطقه جغرافیایی و سطح

فعالیتتان می‌توانید شغل مورد نظرتان را جستجو کنید. تفاوت عمده این سایت با سایت‌های عمده کاریابی این است که می‌توانید موقعیت و سطح فعلیتان (دانشجو یا دانش آموز، مشاغب مدیریتی، میزان تجربه کاری) را انتخاب و سپس جستجو کنید. (https://www.gojobs.gov.on.ca/Jobs.aspx)

سایت Workpolis

این سازمان در سال ۱۹۹۹ تاسیس شده و امکان جستجو در مشاغل به دو زبان کانادایی و انگلیسی را برای کارجویان فراهم کرده‌است. اگر کمپانی و شرکت‌های معتبری در کانادا می‌شناسید و قصد استخدام در آن‌ها را دارید به این سایت مراجعه کنید و شغل رویاییتان را پیدا کنید. (https://www.workopolis.com/en)

وب سایت کاریابی کبک (employquebec.net)

روش‌های کاریابی با استفاده از وب سایت کاریابی کبک به دو روش انجام می‌شود. در روش اول باید در سیستم آنلاین این سایت ثبت نام کنید (http://placement.emploiquebec.net/mbe/login/portail/portcherc.asp?CL=english). این سیستم آنلاین مخصوص افرادی است که دارای گواهی پذیرش در استان کبک کانادا هستند اما هنوز وارد کشور کانادا نشده‌اند. همچنین دانش آموزان و دانشجویان دارای کارت (PR) می‌توانند در این سیستم ثبت نام کنند.
روش دوم کاریابی در سایت کبک این است که ابتدا شغل مورد نظر را بررسی کنید و از مشاوره پیشنهادهای شغلی در استان کبک کانادا بهره مند شوید. به این روش کاریابی در کبک اصطلاحا مشاوره (Consultation) گفته می‌شود. پس از مشاوره و دیدن پیشنهادهای شغلی می‌توانید اطلاعات مفیدی برای استخدام را دریافت کنید.

بهترین موسسات کاریابی در کانادا

سریع‌ترین و بهترین روش پیدا کردن کار در کانادا مراجعه به سایت موسسات کاریابی است. این موسسات عبارتند از:

موسسه Global hire

این موسسه در دامونتون، آلبرتا و کلگری دفتر دارد و در چهار رده شغلی بهداشت و درمان، جوشکاری، حمل و نقل و درمان نیرو استخدام می‌کند.

 موسسه Hays

این موسسه در شهر ونکوور، تورنتو و مونترال دفتر دارد و گروه‌های حرفه‌ای برای استخدام و مصاحبه کاری در کشور کانادا دارد.

موسسه Petro staff

عمده فعالیت این موسسه کاریابی در کانادا و آمریکا است که در بخش نفت و گاز فعالیت می‌کند و جهت استخدام در کانادا سالانه آگهی های استخدام خود را منتشر می‌کند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید ابتدا لازم است شغل مورد نظر خود را پیدا کنید که با استفاده از سایت‌های کاریابی می‌توانید به صورت آنلاین برای شغل موردنظر خود اقدام نمایید و حتی غیر حضوری با کارفرمایان مصاحبه آنلاین داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 9 =