پیکاپ ویزای آمریکا

پیکاپ ویزای آمریکا

همواره درخواست برای ویزای آمریکا از سوی شهروندان ایرانی در حال افزایش بوده است. با این حال، به دلیل عدم روابط سیاسی بین دولت ایران و ایالات متحده آمریکا و نداشتن روابط کنسولی بین این دو کشور، متقاضیان ویزای آمریکا با مشکل مواجه بوده‌اند.

به همین دلیل، شهروندان ایرانی باید برای درخواست ویزای آمریکا و انجام مصاحبه به کشورهای همسایه مانند؛ ترکیه، امارات متحده عربی و ارمنستان مراجعه نمایند. در نتیجه، در صورت پذیرش درخواست ویزا از سوی دولت آمریکا، پاسپورت متقاضی باید برای ثبت ویزا به سفارت مربوطه تحویل داده شده و از همان جا دریافت گردد.

برای دریافت پاسپورت و ویزای آمریکا، هم خود درخواست کننده می‌تواند اقدام نماید و هم شخص ثالث یا شرکتی که به آن وکالت داده را با مدارک مربوطه برای دریافت پاسپورت خود انتخاب نماید؛ که این روش همان پیکاپ ویزای آمریکا به حساب می‌آید. در ذیل به طور مختصر فرآیند و شرایط پیکاپ پاسپورت آمریکا را توضیح خواهیم داد:

 انواع پیکاپ ویزای آمریکا

پیکاپ ویزای آمریکا یا همان دریافت پاسپورت متقاضی که ویزا در آن ثبت شده به دو طریق امکان پذیر می‌باشد. اول آنکه خود فرد صاحب پاسپورت با ایمیل و پاسپورت خود به کشوری که مصاحبه را در آن انجام داده سفر کرده و پاسپورت خود را تحویل دهد و یا به فرد یا شرکت معتبری این کار را بسپارد تا بدون هزینه سفر و اقامت در کشور مربوطه پاسپورت ممهور به ویزای خود را تحویل بگیرد.

به طور معمول ۴ نوع ویزا برای متقاضیان ویزای آمریکا بسته به نوع درخواست‌شان صادر می‌گردد که برای پیکاپ همه آنها می‌توان از دو مسیر فوق اقدام نمود. این ۴ پیکاپ ویزا عبارتند از: پیکاپ ویزای توریستی آمریکا؛ پیکاپ ویزای تحصیلی آمریکا؛ پیکاپ ویزای کاری آمریکا؛ پیکاپ ویزای تجاری آمریکا.

مراحل دریافت پیکاپ پاسپورت آمریکا

برای دریافت پاسپورت از سفارت آمریکا در کشوری که متقاضی مصاحبه خود را انجام داده است، باید مدارک لازم به همراه پاسپورت را پس از انجام مصاحبه در اختیار سفارت قرار داد. پس از آن، معمولاً حدود ۱۰ تا ۱۴ روز طول خواهد کشید تا پاسخ درخواست ویزای آمریکا به همراه پاسپورت متقاضی آماده ارسال شود. لازم به ذکر است زمان مشخص شده قطعی نیست و ممکن است با توجه به شرایط نوع پرونده از ۱۴ روز نیز تجاوز کند.

کارگزاری‌ها و شرکت‌های معتبر می‌توانند مراحل دریافت پاسپورت و انتقال آن به ایران را برای متقاضی ویزای آمریکا انجام داده تا در وقت و هزینه وی صرفه‌جویی شود.     

مدارک لازم برای دریافت پیکاپ ویزای آمریکا چیست؟

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت متقاضی پس از صدور پاسخ سفارت آمریکا با مدارکی که متقاضی خود به داخل سفارت برای مصاحبه خواهد برد، متفاوت است.

برای دریافت پاسپورت از سفارت آمریکا پس از صدور جواب ویزا، در صورتی که کارگزار مطمئنی آن را برای متقاضی انجام دهد مدارک زیر لازم است:

  • پاسپورت امضاء شده متقاضی یا متقاضیان
  • برگه Case Number
  • وکالت محضری به نماینده کارگزاری
  • یوزر نیم و پسورد حساب کاربری متقاضی

پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان

پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان معمولاً هر دو هفته یک بار توسط کارگزاری در ایران انجام شده و بسته به نوع پرونده و شرایط متقاضی حدود ۲ تا ۱۰ هفته طول می‌کشد به دست وی برسد. مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت از ارمنستان همان مدارک گفته شده در بالا است.

پیکاپ ویزای آمریکا از کشور امارات

ارسال پاسپورت برای کشور امارات معمولاً نسبت به کشور ارمنستان با نظم بیشتری صورت می‌گیرد. با این حال فرآیند رسیدن پاسپورت به دست متقاضی همان ۲ تا ۱۰ هفته زمان خواهد برد. مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای آمریکا از امارات همان مدارک از پیش گفته شده است.  

پیکاپ ویزای آمریکا از ترکیه

ارسال پاسپورت به کشور ترکیه و شهر انکارا به طور معمول هفته‌ای ۳ بار توسط کارگزاری انجام می‌شود. در این مورد نیز فرآیند پیکاپ از زمان ارسال پاسپورت تا رسیدن پاسپورت و پاسخ ویزا ۲ تا ۱۲ هفته لازم است. مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از ترکیه همان موارد کلی گفته شده است به علاوه شناسنامه متقاضی یا متقاضیان.

هزینه دریافت پیکاپ ویزای آمریکا

هزینه دریافت پیکاپ ویزای آمریکا از هر یک از ۳ کشور فوق متفاوت خواهد بود. همچنین به دلیل این که برخی از مراحل و فرآیند پیکاپ پاسپورت با ارز خارجی انجام می‌پذیرد، هزینه پیکاپ بستگی به قیمت ارز در زمان انجام این مرحله خواهد داشت.

مشاوره دریافت پیکاپ ویزای آمریکا

به دلیل زمان طولانی ارسال پاسخ ویزا از زمان انجام مصاحبه در سفارت آمریکا تا زمان تحویل پاسپورت به متقاضی که حدوداً ۱۰ تا ۱۴ روز طول خواهد کشید، بهتر است متقاضیان این مرحله را به یک کارگزاری مطمئن بسپارند.

مجموعه «نیلاگشت» با تجربه فراوان در امور اخذ ویزای آمریکا و خدمات آن و همچنین دارا بودن کارگزاری‌های مطمئن در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان تمامی مراحل پیکاپ ویزای آمریکا را برای متقاضیان محترم در اسرع وقت و با کمترین هزینه انجام خواهد داد.

برای اطلاعات و راهنمایی بیشتر با کارشناسان ویزا در «نیلاگشت» تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 17 =