ویزای-سرمایه-گذاری-دبی-۲۰۱۹-300x300

بدون شک دبی یکی از جذاب ترین شهرهای دنیا از نظر تجارت و تفریح است. از این رو افراد زیادی را به گرفتن ویزای بلند مدت اعم از سرمایه گذاری و کار برای اقامت در این شهر سوق میدهد. در ادامه این مقاله در مورد یکی از جدترین ویزای اقامت امارات متحده عربی، به خصوص دبی مطالبی را ارائه خواهیم داد.

کشور امارات متحده عربی به دلیل قرار گرفتن در منطقه جغرافیایی ویژه، داشتن ثبات اقتصادی مناسب در چند سال اخیر و وارد شدن به زمره کشورهای موسوم به اقتصاد های نو ظهور همواره مکان مناسب برای اقامت دائم بوده است. از این رو افراد دوست دارند از راههای مختلف ویزای دبی را بدست آورند.

از میان ویزاهایی که هر کشور برای جذب نیروهای خارجی در نظر گرفته است و به نسبت تعداد درخواست کنندگان این نوع زیاد است ویزای سرمایه گذاری است. جالب است بدانید یک پژوهش درسال ۲۰۱۷ این واقعییت را نشان داد: نزدیک به ۴۰ درصد افراد خواهان گرفتن پاسپورت دوم بودند تمایل داشتند از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند‌.در کنار آن امسال لقب قوی ترین پاسپورت دنیا به امارات داده شد. این بدان معنی بود هر شخصی که پاسپورت امارات داشته باشد میتواند به ۱۹۶ کشور بدون ویزا سفرکند. اما اتفاقی در هفته گذشته رخ داد و دوباره نگاهها را به سمت امارات به خصوص دبی معطوف شد.

امیر دبی در صفحه تویتر شخصی خود از اعطای اقامت طولانی مدت از طریق سرمایه گذاری خبر داد و آن را ” کارت طلایی ” نامید. اما شرایط گرفتن این نوع ویزا و موانعی که برای گرفتن در امارات وجود دارد را در ادامه مقاله ارائه خواهیم داد.

  • بهتر است بدانید سرمایه گذاران خارجی امارات متحده عربی در دهه های اخیر بیشتر از کشورهای انگلستان ،ژاپن و هنگ کنگ بوده است.

اما یه مشکل اساسی که همواره امارات و کشورهای حوزه خلیج فارس دارند، ارسال پول به خارج بوده که سرمایه گذاران با آن مواجه هستند. براساس گزارش اخیر صندوق بین المللی پول میزان سرمایه گذاری در کشورهای حوزه خلیج فارس به ۴۴۰ میلیارد درهم در آخر سال ۲۰۱۸ رسیده بود. اما علی رغم اینکه شرایط اقتصادی مناسب و حتی بعضی از انها رشد اقتصادی هم داشتند ولی میزان سرمایه گذاری در این منطقه به نسبت نقاط مختلف دنیا کم بوده است.

از این رو امیران امارات به خصوص امیر دبی قوانین جدیدی را وضع کردند. اولین مورد آن این است:” به سرمایه گذاران خارجی اجازه داده شد که همزمان در چند منطقه سرمایه گذاری کنند که قبل تر حق همچین کاری را نداشته و فقط در یک منطقه باید سرمایه گذاری میکردند.

 دولت امارات به ۶۸۰۰ نفر که مجموع سرمایه گذاری آنها بیش از ۱۰۰ میلیارد درهم بوده است کارت طلایی داده شد.

این تصمیم باعث شد افراد بیشتری را برای سرمایه گذاری به این منطقه سوق دهد. کارت طلایی یک اقامت طولانی به مدت ۵ تا ۱۰ سال است که به سرمایه گذاران وکار آفرین ها داده میشود. در مورد کارآفرینها شرایط خیلی خاص و محدودی در نظر گرفته شده است. اگر شخصی ایده خاص داشته باشد و بتواند یک کسب وکار ایجاد کند که باعث سود رسانی و منفعت به کشور امارات برساند. امارات حامی مالی او میشود به آن ویزای ۵ تا ۱۰ ساله داده میشود.

این تصمیم بر اساس سیاست ها وچشم اندازه جدید امیران امارات گرفته شده است که با افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی رشد درآمد غیر نفتی شان افزایش وبه طبع آن رشد اقتصادی و درآمد آن کشور افزایش خواهد یافت.

بعضی از محققان معتقدند این اقدام عاملی است محرک برای جذب سرمایه گذاران خارجی که در کنار نیروی ماهر خارجی جذب و فرصت های شغلی بیشتری در این کشور ایجاد خواهد شد.

اگر دوست دارید بدانید چه مدارک و چه میزان سرمایه نیاز است تا این ویزا به شما تعلق بگیرد کافی است با همکاران ما در نیلاگشت تماس گرفته و آنها شما را راهنمایی خواهند کرد.