زبان مردم کانادا چیست؟

زبان مردم کانادا

اهمیت دانستن زبان رسمی کانادا

اهمیت دانستن زبان رسمی کانادا، برای علاقه مندان به مهاجرت و اقامت در این کشور، روشن و واضح است که برای پیدا کردن دوست و هم زبان، برای حل مشکلات اداری، خرید کردن و … دانستن زبان مردم کانادا، حتمی و ضروری است.

زبان رایج در کشور کانادا چیست؟

مردم در شهرهای مختلف این کشور به زبان های متفاوتی صحبت می کنند. گفتن یک زبان رسمی واحد برای این کشور پیشرفته، کار سختی است. به بیان دیگر، با توجه به ایالت و شهری که برای زندگی خود انتخاب کرده اید، باید زبان آن جا را آموزش ببینید.
زبان های اصلی که در این کشور صحبت می شوند عبارت اند از:

  •  زبان انگلیسی: میتوان گفت بیشتر جمعیت این کشور انگلیسی زبان هستند؛ در پایتخت این کشور یعنی اتاوا، بیش از ۸۰ درصد افراد به زبان انگلیسی صحبت می کنند.دانستن زبان انگلیسی در اکثر شهرها و استان های کانادا کاربردی است.
  • زبان فرانسوی: می‌توان گفت کبک، تنها ایالتی است که زبان غالب و رسمی در آن‌جا، فرانسوی است و تعداد انگلیسی زبانان در این استان خیلی کم‌تر از فرانسوی‌ها است.
    بنابراین، اگر قصد مهاجرت به این ایالت را دارید، بهتر است که آموزش زبان فرانسوی را از همین حالا شروع کنید؛ البته در همین استان‌ها نیز، مردم فرانسوی زبان با نسبت‌های متفاوت وجود دارند. ناگفته نماند که در این کشور شما زبان‌های دیگری نیز در مکالمه‌ها و محاوره‌های مردم ممکن است مشاهده کنید:
  • زبان کانتونی (Cantonese) و زبان ماندارین (چینی): زبان های کانتونی و ماندارین، گونه‌هایی از زبان چینی هستند که تعداد بسیار کمی از مردم کانادا با استفاده از این زبان با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند که تفاوت این دو زبان فقط در نوع گفتار بعضی کلمات است.
  • زبان پنجابی: کانادا کشوری است که از سراسر دنیا در طول سال‌های سال مهاجر پذیرفته است؛ سیک‌های مهاجر هندی که در این کشور زندگی می‌کنند با زبان پنجابی که گونه‌ای از زبان کشور هند است صحبت می‌کنند.
    اما لازم به ذکر است که بنا به مقصد شما برای اقامت و زندگی، شاید حتی لازم باشد برای محاوره و گذران زندگی، یکی از این زبان‌ها را نیز یاد بگیرید.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا چیست؟

به انتخاب و تصمیم شما برای زندگی در این کشور باز‌می‌گردیم، اگر کانادا را برای ادامه تحصیل و رفتن به دانشگاه انتخاب کرده‌اید، انتخابتان بسیار صحیح و درخشان است. اما لازم است بدانید، به طور دقیق باید برای شما مشخص شود که در کدام شهر و دانشگاه قصد دارید ادامه تحصیل بدهید.
همان‌گونه که پیش از این ذکر شد، ایالت‌های مختلف در کانادا به زبان‌های مختلفی که مهم‌ترین آن‌ها انگلیسی و فرانسوی است، صحبت می کنند؛ این موضوع دقیقا در دانشگاه‌ها نیز برقرار است. شما بسته به دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، می‌توانید آموزش زبان را شروع کنید.
به عنوان مثال اگر هدف شما تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک مونترال است، یادگیری زبان فرانسه، اهمیت ویژه دارد؛ ممکن است علاقه به درس خواندن در تورنتو که آرزوی بسیاری از افراد است، داشته باشید؛ در این صورت آموزش زبان بین المللی انگلیسی را هر چه زودتر شروع کنید!
جمع بندی
به طور کلی اگر برنامه ریزی شما برای آینده خود و خانواده تان به این صورت است که می‌خواهید باقی عمر خود را در کشور کانادا بگذرانید، باید هر چه زودتر برای یادگیری زبان مردم کانادا اقدام نمایید.
برای این کار نیز باید به طور دقیق مشخص کنید که برای تحصیل یا کار خود قصد عزیمت به کدام ایالت را دارید.
در اکثر ایالت‌های کانادا به جز کبک، بیشتر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و با یادگیری آن نیاز شما رفع می شود، اما اگر استان ایده‌آل شما کبک است، بهتر است به فکر یک روش آموزشی عالی برای یادگیری زبان فرانسوی باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =