بیمه مسافرتی کانادا

بیمه مسافرتی کانادا

تا پیش از همه‌گیری ویروس کرونا در دنیا، بسیاری از مسافران ایرانی برای سفرهای خارج از کشور خود بیمه مسافرتی معتبر تهیه نمی‌کردند و تنها هنگام درخواست برای ویزا بر اساس ضوابط سفارت‌های کشور مربوطه بیمه‌نامه اخذ می‌نمودند. با آغاز پاندمی و سخت‌گیری و محدودیت‌های سفر از سوی تمامی کشورهای دنیا، اخذ بیمه مسافرتی بیشتر به چشم آمد و تقریباً به صورت اجبار برای مسافران درآمد.

با شروع مجدد سفرها به صورت محدود، اغلب کشورهایی که مرزهای خود را برای گردشگران خارجی باز نموده‌اند از آنها می‌خواهند که برای طول مدت سفرشان پیش از آغاز سفر بیمه مسافرتی از کشور مبدأ و یا مقصد تهیه نمایند.

انواع بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی می‌تواند شامل بیمه سلامت و همچنین بیمه بار و وسایلی باشد که مسافر همراه خود به سفر می‌برد. از آنجا که با هر ورود به خاک کانادا مسافر می‌تواند مدت زمان زیادی را در این کشور سپری نماید (حذاکثر ۶ ماه برای ویزای توریستی)، اخذ بیمه مسافرتی برای سفر به کانادا امری منطقی و معقول به نظر می‌رسد. به طور کلی بیمه مسافرتی برای ورود به کشور کانادا برای ۵ دسته از مسافران ورودی صادر می‌گردد:

 • بیمه مسافرتی برای ویزای توریستی

این بیمه برای افرادی صادر می‌گردد که دارای ویزای معتبر توریستی از کشور کانادا می‌باشند. این ویزا که به اندازه اعتبار پاسپورت دارنده ویزا معتبر است به وی اجازه می‌دهد تا با هر ورود خود به خاک کانادا حداکثر ۶ ماه را در آنجا اقامت داشته باشد. بهتر است مسافر بیمه مسافرتی خود را تنها به اندازه مدت اقامت خود در کشور کانادا پیش از سفر تهیه کند.

 • بیمه مسافرتی برای سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا برنامه‌ای است که طی آن به شهروندان و افراد مقیم کانادا اجازه می‌دهد تا والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود را برای مدت ۲ سال به کانادا دعوت نمایند و آنها می‌توانند تمام مدت این دو سال را در خاک کانادا سپری نمایند. این ویزا قابل تمدید نیز می‌باشد. با توجه به سن والدین هر شهروند کانادایی و امکان احتیاج به خدمات درمانی در این کشور، اخذ بیمه مسافرتی برای سوپر ویزای والدین ضروری به نظر می‌رسد.

 • بیمه مسافرتی برای بانوان باردار

در صورتی که کشور کانادا اجازه ورود به بانوان باردار را به کشور خود بدهد، بهتر است تا این دسته از مسافران به دلیل شرایط ویژه خود بیمه مسافرتی مخصوص به خود را پیش از سفر تهیه نمایند.

 • دانشجویان بین‌المللی

افراد خارجی که برای تحصیل در کانادا ویزا دریافت می‌کنند نیز می‌توانند نسبت به مدت اقامت و اعتبار ویزای خود بیمه مسافرتی اخذ نمایند. این بیمه نسبت به آغاز ترم تحصیلی آنها و مدت زمانی صادر می‌شود که اجازه دارند در خاک کانادا اقامت داشته باشند.

 • نیروی کار بین‌المللی

آن دسته از نیروی متخصص و کار که به هر طریق اجازه ورود به خاک کانادا را اخذ می‌نمایند نیز می‌توانند بسته به اعتبار ویزای کاری خود بیمه مسافرتی تهیه کرده تا از مزایای آن برخوردار شوند.

 روش های دریافت بیمه مسافرتی کانادا

بیمه مسافرتی برای کانادا را می‌توان از دو طریق تهیه و خریداری نمود. روش اول خرید بیمه از طریق شرکت‌های معتبر بیمه داخلی است و مسیر دوم نیز خرید بیمه مسافرتی از خود کشور کانادا است.

طبیعی است که شرکت‌های بیمه در داخل کانادا مزایای بیشتری را برای مسافر فراهم می‌آورند. از آنجا که شرکت‌های بیمه داخلی در کشور کانادا نمایندگی ندارند از مزایای کمتری نیز برخوردار هستند.

در شرایط فعلی دنیا، و شیوع گسترده ویروس کووید، هر مسافر بهتر است بسته به نوع سفر خود به کانادا و مدت زمان اقامت خود بهترین گزینه را بدون توجه به هزینه‌های آن برای اخذ بیمه مسافرتی خود انتخاب نماید.

معمولاً شرکت‌های بیمه ایرانی در مورد بیمه بار سفر خدمات بیشتری را نسبت به بیمه خدمات درمانی داخل کانادا ارائه می‌دهند و در نتیجه هزینه کمتری را نیز به مسافر تحمیل خواهند نمود.

 مزایای دریافت بیمه مسافرتی از کانادا

همان طور که در بالا ذکر شد، بیمه‌های داخلی به دلیل عدم وجود نمایندگی در کشور کانادا معمولاً خدمات گسترده‌ای را برای خریداران بیمه مسافرتی ارائه نخواهند داد. با این حال خرید بیمه از شرکت‌های داخل ایران در شرایط فعلی از نخریدن آن منطقی‌تر می‌باشد. اما، برای خرید بیمه مسافرتی از شرکت‌های بیمه در داخل خاک کانادا باید یا به صورت آنلاین آن را تهیه نمود یا خرید آن را به شرکت‌های معتبر داخل ایران و یا به وکلای بین‌المللی سپرد. مجموعه «نیلا گشت» با دارا بودن وکلای بین‌المللی داخل خاک کانادا و همچنین داشتن اکانت فعال خرید بیمه از شرکت‌های معتبر بیمه کانادایی، در راستای خرید مستقیم بیمه مسافرتی از کشور کانادا به مسافران محترم خدمات ویژه ارائه خواهد داد.

بیمه‌نامه‌های صادره در داخل ایران معمولاً حداکثر ۳ ماه بیشتر اعتبار ندارند و قابل تمدید نیز نمی‌باشند، در حالی که شرکت‌های بیمه در کانادا به تعداد روزهای اقامت مسافر وی را بیمه کرده و مدت زمان آن نیز قابل تمدید خواهد بود. برای افرادی که بیماری‌های خاص دارند، شرکت‌های کانادایی پوشش بیمه خاصی در نظر می‌گیرند که این امر در بیمه‌های صادر شده در داخل ایران به چشم نمی‌خورد.

در صورت بروز هر گونه مشکل برای مسافر در خاک کانادا، تمامی شرکت‌های بیمه کانادایی به صورت تمام‌وقت طی ۷ روز هفته پاسخگو می‌باشند، در صورتی که بیمه‌های ایرانی به دلیل نداشتن نماینده در کانادا قدرت پاسخگویی نخواهند داشت. همچنین در بیمه‌نامه‌های صادر شده از شرکت‌های کانادایی محدودیت سنی وجود ندارد.

 موارد پوشش دهی بیمه مسافرتی کانادا

بیمه‌های مسافرتی صادر شده از داخل ایران بیشتر در موارد بار و چمدان مسافر خدمات ارائه می‌دهند و خدمات درمانی زیادی را شامل نمی‌گردند، در صورتی که موارد پوشش دهی بیمه مسافرتی شرکت‌های بیمه کانادایی موارد گسترده‌ای را در مورد خدمات درمانی ارائه خواهند داد.

البته، این موارد بسته به نوع شرکت و نوع بیمه‌ای که مسافر از شرکت‌های بیمه کانادایی می‌خرد، می‌تواند متفاوت باشد. موارد زیر اصلی‌ترین و محبوب‌ترین خدماتی است که بیمه‌های کانادایی به خریداران بیمه ارائه می‌دهند:

 • پرداخت هزینه درمانی برای موارد ضروری دندانپزشکی تا سقف معین
 • هزینه مشاوره و رسیدگی به فرآیندهای قانونی اضطراری در خاک کانادا تا سقف معین
 • پرداخت هزینه‌های پزشکی و بستری در مراکز خدمات درمانی کانادا
 • پرداخت هزینه یک همراه داخل بیمارستان برای مدت اقامت مسافر در یک مرکز خدمات درمانی
 • پرداخت هزینه‌های غذا و اقامت در صورت تاخیر بیش از حد پرواز
 • پرداخت هزینه ارسال جسد به کشور مبدأ، در صورت فوت مسافر
 • هزینه بازگشت فوری و اضطراری به کشور اصلی مسافر در صورت فوت یکی از اعضای خانواده
 • کمک‌رسانی و قبول هزینه‌های مربوطه در صورت مفقود شدن مدارک شناسایی و سفر مسافر
 • هزینه‌های مربوط به خرید داروهای تجویز شده توسط یک پزشک در کانادا
 • جبران هزینه‌های چمدان و بار مفقودی مسافر حین سفر به کانادا

باید در نظر داشت که با توجه به نوع بیمه خریداری شده توسط مسافر از شرکت‌های بیمه کانادایی، به موارد فوق گزینه‌های دیگری نیز می‌تواند اضافه شود. برخی از موارد نیز مانند؛ هزینه خرید عینک یا وسایل جانبی پزشکی، هزینه تزریق واکسن، هزیمه درمان‌های روانشناسی و نیز هزینه‌های درمان آسیب‌دیدگی به دلیل انجام ورزش‌های خطرناک جزو پوشش دهی بیمه‌های شرکت‌های کانادایی قرار نخواهند گرفت.

هزینه بیمه مسافرتی کانادا

همان طور که گفته شد، با توجه به خرید بیمه مسافرتی ایرانی یا کانادایی و همچنین نوع بیمه و مدت زمان آن هزینه بیمه مسافرتی کانادا می‌تواند بسیار متغیر باشد.

شرکت‌های بیمه ایرانی معمولاً به دلیل گزینه‌های کمتر پوشش دهی موارد بیمه برای مسافر، هزینه کمتری داشته و معمولاً قیمت آنها به هم نزدیک است. شرکت‌های بیمه کانادایی، اما، بسته به خدمات و نام خود هزینه بیشتری خواهند داشت که با توجه به گستردگی پوشش دهی آنها این افزایش هزینه منطقی به نظر می‌رسد. طول مدت زمان بیمه نیز در هزینه خرید بیمه نقش مهمی دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های بیمه‌های مسافرتی کانادا می‌توانید با کارشناسان مجرب مجموعه «نیلا گشت» تماس بگیرید.

خدمات بیمه مسافرتی کانادا

مجموعه گردشگری «نیلا گشت» با سال‌ها تجربه در خدمات سفر به کانادا و دارا بودن دفتر اختصاصی در کشور کانادا می‌تواند بهترین گزینه برای خرید بیمه مسافرتی کانادا باشد و همچنین سایر خدمات سفر به این کشور را برای مسافران و خواستاران ویزای کانادا با بالاترین کیفیت و در اسرع وقت فراهم آورد.

وکلای بین‌المللی و مشاوران مجرب ما در زمینه خدمات سفر در تمامی طول هفته و به صورت تمام وقت در خدمت شما عزیزان می‌باشند. برای راهنمایی و مشاوره بیشتر با ما تماس گرفته و یا ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =