بهترین شهرهای کانادا برای زندگی و تحصیل

مقصد بسیاری از شهروندان ایرانی برای مهاجرت و تحصیل، طی سالیان اخیر، بدون شک کشور کانادا شده است. البته، بسیاری نیز با ویزای توریستی کانادا که اعتبارش به اندازه اعتبار پاسپورت دارنده ویزا است به این کشور سفر می‌کنند، و طی هر سفر می‌توانند به مدت حداکثر ۶ ماه در خاک کشور کانادا اقامت داشته باشند.
به همین دلایل و اقامت‌های طولانی‌مدت، برای مسافران، دانشجویان و مهاجرین بسیار اهمیت دارد که اقامت یا تحصیل در کدام شهر کانادا ارزان‌تر بوده و در کدام شهر هزینه بیشتری را بر متقاضی تحمیل می‌کند.
زندگی و تحصیل در شهرهای کشور کانادا مانند هر کشور دیگری در دنیا، بر اساس استانداردهای زندگی، آب و هوا، امکانات و تمرکز جمعیت هزینه‌های متفاوتی را می‌طلبد. بدین معنا که با انتخاب هر شهر و دانشگاه جهت زندگی و تحصیل باید بودجه مناسب همان‌جا را فراهم آورد.
در این مقاله، می‌کوشیم بر اساس مقصدهای پرطرفدار شهروندان ایرانی در کشور کانادا، ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرها برای زندگی و تحصیل را در حد امکان معرفی نموده، تا متقاضیان مهاجرت و تحصیل که مقصدشان کشور کانادا است بتوانند پیش از تصمیم‌گیری بر اساس بودجه و معیارهای خود بهترین انتخاب را انجام دهند.

گرانترین شهرهای کانادا برای زندگی

از گران‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی شروع می‌کنیم که به دلایل شرایط استاندارد زندگی در آنها، به طور حتم مقصد اصلی بسیاری از افرادی است که جهت بالا بردن کیفیت زندگی خود مهاجرت و تحصیل را در کشور کانادا انتخاب کرده‌ و می‌کنند.
در اینجا به ترتیب شهرهای گران کانادا را برای زندگی، بر اساس معیارهای مختلفی که درآمد و هزینه را کنترل می‌کنند، بر اساس آخرین آمار در سال ۲۰۲۰ معرفی نموده و مختصری درباره آنها توضیح خواهیم داد. لازم به ذکر است که این رتبه‌بندی می‌تواند با معیارهای مختلفی متفاوت باشد، ولی به طور تقریبی همین شهرها را شامل خواهند شد.

 • ونکوور (Vancouver): مهم‌ترین و محبوب‌ترین شهر ایالت بریتیش کلمبیا با جمعیتی حدود دو میلیون و پانصد هزار نفری خود رتبه اول گران‌ترین شهرهای کانادا را در لیست ما کسب می‌کند. با وجود این که ونکوور نه پایتخت سیاسی و نه پایتخت اقتصادی کانادا به حساب می‌آید، معمولاً جزو گران‌ترین شهرهای این کشور رتبه‌بندی می‌شود.
  شاید جالب باشد بدانید مجله معتبر «اکونومیست» شهر ونکوور را امسال بر اساس میانگین قیمت ملک، گران‌ترین شهر در کل آمریکای شمالی معرفی نموده است! با یکی از پایین‌ترین نرخ‌های مالیات بین شهرهای کانادا، عجیب است که ونکوور در صدر لیست گران‌ترین شهرهای کانادا قرار گرفته است.
  کمترین دستمزد برای کار کردن در این شهر معادل با ۱۴٫۶۰ دلار کانادا است. در صورتی که بخواهید یک آپارتمان ۸۵ متری را در یکی از مناطق معمولی این شهر اجاره کنید، باید ماهیانه ۲۱۵۰ دلار هزینه نمایید. صرف یک نهار در یک رستوران منطقه تجاری این شهر برای هر نفر حدود ۱۷ دلار تمام می‌شود و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در ماه برای هر نفر حدود ۱۰۰ دلار هزینه خواهد داشت. البته، ونکوور با کسب عنوان «سبزترین شهر» کانادا، از لحاظ استفاده از دوچرخه و مسیرهای مناسب برای رفت و آمد دوچرخه می‌تواند هزینه کمتری را برای حمل و نقل شما رقم بزند.
 • تورنتو (Toronto): دومین شهر گران کانادا در ایالت اونتاریو قرار گرفته است و مرکز تجاری این ایالت به شمار می‌رود. در این شهر که به نوعی نبض اقتصادی کانادا در دست دارد، جمعیتی حدود ۶ میلیون نفر زندگی می‌کنند. بسیاری از هم‌وطنان ایرانی ما نیز در این شهر مدرن و زیبا زندگی و تحصیل می‌کنند.
  حداقل دستمزد در این شهر برای یک شغل معمولی ساعتی ۱۴٫۲۵ دلار کانادا می‌باشد. از لحاظ قیمت خرید املاک و مستغلات نیز دومین شهر گران کانادا تورنتو است و برای اجاره یک آپارتمان دوخوابه معمولی در آن ماهیانه باید حدود ۱۶۰۰ دلار کانادا پرداخت کرد. در بزرگترین شهر کانادا که اغلب شهروندان آن در حوالی مرکز تجاری زندگی می‌کنند حتماً عاشق جنب و جوش زندگی شبانه آن خواهید شد. مردم این شهر اغلب در رستوران‌ها شام صرف می‌کنند، به تئاتر می‌روند و فضای زنده‌ای به شهر تورنتو می‌بخشند.
  در تورنتو به هر زبانی صحبت می‌شود و هم‌وطنان ایرانی ما نیز مشکلی برای ارتباط با مردم این شهر نخواهند داشت. برای تفریح کافی است به اطراف شهر سری بزنید و داخل آن نیز مدرن‌ترین و زیباترین بناهای کشور در دسترس شماست.
 • ویکتوریا (Victoria): مرکز ایالت بریتیش کلمبیا واقع در ۱۰۰ کیلومتری جنوب ونکوور شهر زیبای ویکتوریا است. جمعیت خود شهر حدود ۸۵ هزار نفر و در مجموع با بخش بزرگتر و حومه شهر به ۳۷۰ هزار نفر بالغ می‌گردد. این شهر که به گشت و گذار معروف است با نام «شهر باغ‌ها» نیز شناخته می‌شود.
  از لحاظ قیمت ملک، ویکتوریا سومین شهر گران کانادا به حساب می‌آید. اما با مزایای این شهر این مورد را می‌توان نادیده گرفت. در حالی که اوایل ماه مارچ تقریباً تمام کشور کانادا در حال پارو کردن برف زمستان هستند، شکوفه‌ها در ویکتوریا جوانه زده‌اند! فاصله این شهر مرزی با شهر سیاتل در آمریکا به همان اندازه فاصله‌اش تا ونکوور می‌باشد.
  حداقل حقوق دریافتی برای هر ساعت در این شهر ۱۴٫۶۰ دلار بوده که نسبت به سال‌های گذشته اندکی افزایش را نشان می‌دهد. اجاره یک آپارتمان دو خوابه در مرکز شهر ویکتوریا حدود ۱۷۰۰ دلار در ماه هزینه در بر خواهد داشت. همچنین، هزینه مواد غذایی، وسایل حمل و نقل عمومی و تفریح در این شهر نسبت به بسیاری از شهرهای دیگر کانادا بیشتر است.
 • کلگری (Calgary): کلگری، شهری بین‌المللی در ایالت آلبرتای کانادا با تعداد زیادی آسمانخراش است که در حال تبدیل شدن به مرکز صنایع نفت و گاز کشور کانادا می‌باشد. برای خرید یک ملک در این شهر پول کمی نخواهید پرداخت. در حال حاضر کلگری جزو ۲۰۰ شهر گران دنیا به حساب می‌آید.
  با این حال، به دلیل عدم دریافت مالیات خرید خانه می‌توانید با زندگی در این شهر پول زیادی را در سال ذخیره کنید. نزدیکی به طبیعت بکر کانادا و چشم‌انداز کوه‌های راکی، این شهر را دیدنی و متمایز کرده است.
  جمعیت این شهر رو به گسترش، در سال ۲۰۱۹ حدود یک میلیون و ششصد هزار نفر تخمین زده شده است. حداقل دستمزد در این شهر امسال به ۱۲٫۱۵ دلار برای هر ساعت خواهد رسید. اجاره یک آپارتمان دو خوابه معمولی در مرکز شهر حدود ۱۵۰۰ دلار می‌باشد و هزینه یک خانواده ۴ نفره در کلگری بدون احتساب اجاره خانه حدود ۳۲۰۰ دلار کانادا خواهد بود.
 • اتاوا (Ottawa): پایتخت کانادا و چهارمین شهر وسیع این کشور شهر اتاوا است. این شهر که در ایالت انتاریو قرار گرفته است، فاصله خیلی زیادی با شهر مونترآل در ایالت کبک ندارد. جمعیت اتاوا نسبت به این که پایتخت کشور کانادا به حساب می‌آید زیاد نبوده و در سال ۲۰۲۰ حدود یک میلیون و چهارصد هزار نفر تخمین زده شده است که نسبت به سال قبل تنها ۲ درصد رشد داشته است.
  به طور حتم، به دلیل این که اتاوا پایتخت کانادا است امکانات استاندارد و قابل قبولی برای زندگی کردن در آن مهیا می‌باشد. با این حال، هزینه زندگی در آن از ۴ شهر پیش‌گفته کمتر است.
  این شهر زیبا و مدرن با گالری‌ها، موزه‌ها و اماکن تفریحی زندگی مفرحی را برای ساکنان خود فراهم آورده است. طبق آمار مجله فوربس، اتاوا چهارمین شهر تمیز و پاکیزه دنیا در سال ۲۰۲۰ معرفی شده است.
  برای اجاره یک آپارتمان معمولی دو خوابه در شهر اتاوا، در مکان مناسبی از شهر باید حدود ۱۵۰۰ دلار کانادا بپردازید. برای یک خانواده ۴ نفره، هزینه ماهانه زندگی در این شهر بدون احتساب اجاره منزل حدود ۳۰۰۰ دلار می‌باشد.
 • ادمونتون (Edmonton): این شهر که مرکز ایالت آلبرتا می‌باشد، آخرین شهر در لیست گران‌ترین شهرهای کاناداست که ما در این مقاله معرفی می‌کنیم. ادمونتون در شمال رودخانه ساسکاچوان واقع شده است و دومین شهر وسیع ایالت آلبرتا به حساب می‌آید. این شهر را برای تاریخچه قدیمی آن می‌شناسند: موزه‌ای به جا مانده از سال ۱۸۴۶ و خیابان‌هایی که مردم در سال ۱۸۵۵ در همان‌ها قدم می‌زدند.
  قیمت خرید ملک در این شهر نیز هزینه کمی نخواهد داشت. اما، در شهری زندگی خواهید کرد که اکثر فستیوال‌ها و رخدادهای تفریحی کانادا را در آن تجربه می‌کنید. حداقل دستمزد برای هر ساعت کار در این شهر از دیگر شهر معرفی شده این لیست در ایالت آلبرتا- یعنی کلگری- اندکی بالاتر و حدود ۱۵ دلار می‌باشد.
  در این شهر با هزینه به‌صرفه‌تری می‌توان یک آپارتمان اجاره کرد. میانگین اجاره یک خانه دو خوابه در مرکز شهر ادمونتون حدود ۱۳۰۰ دلار می‌باشد. با این حال، هزینه‌های زندگی در این شهر خیلی پایین نخواهد بود. یک خانواده چهار نفره برای هر ماه زندگی بدون احتساب اجاره خانه حدود ۳۲۰۰ دلار کانادا احتیاج خواهند داشت.

ارزانترین شهرهای کانادا برای زندگی

حال می‌رسیم به شهرهایی در کشور کانادا که برای زندگی در آنها هزینه کمتری می‌توان صرف نمود. معیارهای این لیست نیز مانند گران‌ترین شهرهای کانادا نرخ اجاره خانه، هزینه زندگی و حداقل دستمزد می‌باشد. به همین دلیل، انتخاب‌های ذیل لزوماً باصرفه‌ترین گزینه برای شما خواهند بود. به طور معمول، در کانادا شهرهایی که در مناطقی بد آب و هوا قرار دارند هزینه‌های کمتری نیز برای زندگی در بر خواهند داشت. البته که شهرهایی در ایالت‌های انتاریو و بریتیش کلمبیا نیز در بین شهرهای ارزان از لحاظ زندگی قرار دارند.

 • شربروک، کبک (Sherbrooke, Quebec): شربروک ششمین شهر از لحاظ وسعت در ایالت کبک به حساب آمده و از لحاظ فرهنگی در این ایالت شناخته شده است. تمرکز دانشجویان در این شهر بیش از هر شهر دیگر در ایالت کبک است و حدود ۴۰ هزار نفر در ۸ مؤسسه آموزشی این شهر در حال تحصیل می‌باشند.
  زندگی شهری در شربروک جاذبه‌های فراوانی دارد و با طبیعت بکر کوه‌های اطرافش، رودخانه‌ها و دریاچه‌های زیبا و نیز تپه‌های مناسب ورزش اسکی یکی از مقاصد اصلی گردشگران از سرتاسر دنیا می‌باشد.
  حداقل دستمزد برای هر ساعت کار در این شهر چیزی معادل با ۱۱ دلار کانادا است. برای اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در حاشیه شهر حدود ۴۰۰ دلار و در مرکز شهر ۴۷۵ دلار باید پرداخت کرد. هزینه زندگی ماهانه برای یک خانواده ۴ نفره بدون اجاره منزل حدود ۲۴۰۰ دلار می‌باشد.
 • مونکتون، نیو برانزویک (Moncton, New Brunswick): این شهر در ایالت نیو برانزویک با جمعیتی حدود ۱۴۰ هزار نفر، یکی دیگر از شهرهای ارزان کانادا محسوب می‌گردد. مردم در این شهر هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. مونکتون بین ساحل و پارک‌های طبیعی احاطه شده و فضایی زیبا برای زندگی را برای ساکنانش فراهم آورده است.
  به دلیل وجود کسب‌وکارهای بین‌المللی متعدد در حوالی این شهر و آشنایی ۴۷ درصد مردم آن به دو زبان، بسیاری از آنها استخدام بیزینس‌های معتبر آن حوالی می‌شوند.
  اجاره یک آپارتمان معمولی در مرکز این شهر حدود ۷۵۰ دلار و در خارج از محدوده مرکز شهر ۶۵۰ دلار هزینه خواهد داشت. حداقل دستمزد برای هر ساعت کار در این شهر به حدود ۱۲ دلار خواهد رسید و هزینه یک خانواده چهار نفره در این شهر بدون احتساب اجاره خانه حدود ۲۲۰۰ دلار است.
 • خلیج تندر، انتاریو (Thunder Bay, Ontario): این منطقه که در قسمت شمالی دریاچه‌های بزرگ واقع در شمال غربی ایالت انتاریو قرار گرفته است، در احاطه طبیعت وحشی و پارک ملی قرار گرفته است. این شهر با جمعیت حدود ۱۰۸ هزار نفری خود پاک‌ترین هوا را بین شهرهای ایالت اونتاریو از آن خود کرده است. صنایع مهم حوالی این شهر شامل صنعت حمل و نقل، معدن، جنگلداری و آموزش می‌باشد. در مقایسه با شهرهای بزرگ واقع در ایالت انتاریو، خلیج تندر مکانی ارزان برای زندگی مخصوصاً از لحاظ خرید خانه به حساب می‌آید. هزینه اجاره یک آپارتمان تک‌خوابه در این شهر در مرکز شهر ماهانه ۹۲۵ دلار و در منطقه‌ای معمولی ۸۲۰ دلار هزینه دارد. برای هر ساعت کار در شهر تندر حداقل ۱۱٫۵۰ دلار دستمزد داده و هزینه زندگی ماهانه برای یک خانواده ۴ نفره حدود ۲۵۰۰ دلار کانادا هزینه در بر خواهد داشت.
 • سنت کاترین، انتاریو (St. Catherines, Ontario): این شهر به دلیل محاط شدن بین باغ‌ها، پارک‌ها و فضاهای سبز با نام «شهر باغ» نیز شناخته می‌شود. سنت کاترین با فضای کوچک و دنج خود به دلیل نزدیکی به آبشار نیگارا معمولاً میزبان گردشگران بسیاری از سرتاسر دنیا است.
  هزینه زندگی در این منطقه ۰٫۵ درصد از میانگین کلی در کانادا پایین‌تر بوده و صنایع دستی صنعت غالب این شهر می‌باشد. دومین شهر وسیع در منطقه نیاگارا و ششمین شهر از لحاظ وسعت در کل ایالت انتاریو به حساب می‌آید.
  حداقل دستمزد برای هر ساعت کار، مانند شهرهای کوچک دیگر ایالت انتاریو حدود ۱۲ دلار بوده و اجاره یک واحد آپارتمان معمولی در منطقه خوب شهر حدود ۱۰۰۰ دلار کانادا هزینه دارد. زندگی یک خانواده ۴ نفره نیز مانند دیگر مناطق ایت ایالت حدود ۲۵۰۰ دلار خرج برمی‌دارد.
 • آبوتسفورد، بریتیش کلمبیا (Abbotsford, British Columbia): این شهر با جمعیت حدود ۱۴۰ هزار نفری خود یکی از دیدنی‌ترین و خلوت‌ترین مناطق ایالت بریتیش کلمبیا به شمار می‌آید. آبوتسفورد در نزدیکی مرز آمریکا قرار گرفته و تنها نیم‌ساعت با ونکوور فاصله دارد. بسیاری از دانشجویان و مهاجرینی که در ونکوور به تحصیل و کار اشتغال دارند، این شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنند. همچنین مدارس پرتعداد و با استاندارد بالا این شهر را برای تحصیل بچه‌ها مناسب می‌کند. این شهر با ۲۲۰۰۰ هکتار زمین کشاورزی و ۱۳۰۰ مزرعه مکانی مناسب برای صنعت کشاورزی به حساب آمده و حدود ۷۰۰۰ نفر را به کار مشغول نموده است. اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر آبوتسفورد ماهیانه حدود ۱۰۰۰ دلار و در منطقه اطراف آن ۹۵۰ دلار هزینه در بر خواهد داشت. حداقل دستمزد در این شهر حدود ۱۴ دلار برای هر ساعت بوده و هزینه زندگی یک خانواده در این شهر حدود ۲۱۰۰ دلار می‌باشد.
 • لندن، انتاریو (London, Ontario): ششمین شهر بزرگ ایالت انتاریو با جمعیتی بالغ بر ۱۶۰ هزار نفر مرکز فستیوال‌ها و نمایشگاه‌های این ایالت به حساب می‌آید. لندن، به دلیل این که میزبان بسیاری از دانشجویان و متخصصان پزشکی می‌باشد، از لحاظ سیستم آموزشی و بهداشتی یکی از شهرهای پیشرفته کانادا است. همچنین، از نظر نرخ اجاره ملک نیز یکی از باصرفه‌ترین نقاط ایالت انتاریو شناخته شده است.
  لندن، برای افرادی که با خانواده به کانادا نقل مکان می‌کنند منطقه‌ای ایده‌آل به حساب آمده و اماکن تفریحی و همچنین نزدیکی با مرز آمریکا به آنها امکان تفریح و سفر را در کمترین زمان خواهد داد. البته، یکی از دلایل مهم انتخاب این شهر برای زندگی، مدرن بودن و امکانات آن علی‌رغم کوچکی شهر است.
  نرخ اجاره برای یک آپارتمان تک‌خوابه در مرکز شهر لندن حدود ۱۰۵۰ دلار و در مناطق دیگر آن حدود ۹۰۰ دلار می‌باشد. حداقل دستمز در لندن حدود ۱۴ دلار کانادا بوده و هزینه زندگی برای هر خانواده چهار نفره ۲۸۰۰ دلار خرج در بر خواهد داشت.

بهترین شهرها برای تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا، دانشجویان بین‌المللی که شامل هم‌وطنان ایرانی ما نیز می‌گردند، معمولاً دو عامل اعتبار دانشگاه و هزینه زندگی در کانادا را بیشتر در نظر خواهند گرفت.
در مطالب فوق شهرهای گران و ارزان کانادا را معرفی کردیم. حال بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا را بر اساس رتبه‌بندی جهانی مراکز آموزشی در ذیل آورده تا با جمع هر دو عامل هزینه زندگی و اعتبار دانشگاه بتوان بهترین تصمیم را برای ادامه تحصیل در این کشور گرفت.

 • دانشگاه تورنتو (انتاریو): این دانشگاه که توسط «کلیسای انگلستان» اداره می‌شود، اولین مرکز آموزشی در کانادا است که بر اساس سیستم کالج‌های انگلیسی در سال ۱۸۲۷ در این کشور تأسیس شده است.
  ۷۰۰ رشته تحصیلی در مقطع لیسانس و ۲۰۰ رشته در مقاطع بالاتر این دانشگاه میزبان بیش از ۶۰ هزار دانشجوی این دانشگاه می‌باشد.
  با توجه به هزینه‌های زندگی در شهرهای کوچک اطراف مرکز شهر تورنتو، همان طور که قبلاً ذکر آن رفت، این دانشگاه معتبر می‌تواند مقصد مناسبی برای دانشجویان ایرانی باشد.
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا (بریتیش کلمبیا): قدیمی‌ترین دانشگاه در این ایالت و معتبرترین آن همین دانشگاه است که مرکز اصلی آن در شهر ونکوور واقع شده است.  با ۱۶ دانشکده، ۱۸ کالج و حدود ۶۵ هزار دانشجو از ۱۵۰ کشور، این دانشگاه یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین مقاصد دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌رود. هر ساله بودجه‌ای بالغ بر ۶۰۰ میلیون دلار برای اهداف تحقیقی دانشجویان در این دانشگاه به این مرکز آموزشی تعلق می‌گیرد. با توجه به گستردگی ایالت بریتیش کلمبیا و شهرهای کوچک اطراف ونکوور که هزینه خیلی بالایی برای زندگی در بر ندارند، این مرکز آموزشی به یکی از مقاصد اصلی دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است.
 • دانشگاه مک گیل (کبک): این دانشگاه معتبر جهانی در سال ۲۰۲۰ رتبه چهل و دوم بهترین دانشگا‌ه‌های دنیا را به دست آورده است. این مرکز آموزشی که قدیمی‌ترین در شهر مونترآل به حساب می‌آید، یکی از سه دانشگاهی است که در آن به جای زبان فرانسه، به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. این دانشگاه متشکل از ۱۱ دانشکده، ۱۱ کالج و ۳۰۰ ساختمان است که میزبان حدود ۴۰ هزار دانشجو می‌باشد. از این تعداد، ۲۵ درصد آنها از ۱۵۰ کشور سرتاسر دنیا برای تحصیل این دانشگاه را انتخاب کرده‌اند. از انجا که این دانشگاه در شهر شربروک ایالت کبک قرار گرفته است، و این شهر نیز در لیست ارزانترین شهرهای کانادا در بخش قبلی این مقاله معرفی شد، می‌تواند مقصد مناسبی برای هم‌وطنان ایرانی ما به شمار رود که این گونه نیز است.

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

برای هر شهروند ایرانی که قصد مهاجرت به کانادا یا تحصیل در این کشور را دارد، معیارهای متفاوتی می‌تواند حائز اهمیت باشد. اما، در مجموع یک زندگی استاندارد و راحت همراه با هزینه کم هدف اغلب ایرانیان برای مهاجرت به کشور کانادا به حساب می‌آید.
زندگی در شهرهای مدرن یا سنتی، پرازدحام یا خلوت، و همچنین بودن در جامعه ایرانی‌های مهاجر می‌تواند از معیارهای انتخاب ایرانی‌ها برای زندگی در کانادا باشد. برخی نیز به دلیل آب و هوای سردسیر این کشور مناطقی را ترجیح می‌دهند که بتوانند از سرمای بیش از حد کانادا دور باشند.
در مجموع، و با آمار تقریبی می‌توان گفت که در حال حاضر مقصد اصلی اغلب ایرانی‌های مهاجر و دانشجویان در کانادا ۳ شهر تورنتو، مونترآل و ونکوور است که در بین این سه شهر ونکوور با آب و هوای معتدل خود هزینه بیشتری برای زندگی می‌طلبد، و مونترآل به دلیل هزینه کمتر زندگی از سوی بسیاری از ایرانی‌ها انتخاب می‌شود. با این حال، تورنتو همچنان جمعیت بیشتری از ایرانی‌ها را در حال حاضر میزبانی می‌کند.

جمع‌بندی
در پایان این مطلب، و با توجه به توضیحات ارائه شده، ذکر این مطلب ضروری و مهم به نظر می‌رسد که هر فرد یا خانواده ایرانی که قصد مهاجرت یا تحصیل در کشور کانادا را دارد، می‌بایست پیش از اقدام برای درخواست و با توجه به شرایط خود انتخاب صحیحی از مکان زندگی در این کشور وسیع را انجام دهد.
با در نظر گرفتن هزینه زندگی و دارایی، آب و هوای منطقه انتخابی، شرایط شغلی و دیگر عوامل است که مهاجرت یا تحصیل در یک کشور می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد یا شکست بخورد.
مشاوره و اخذ راهنمایی از متخصصان و وکلای مجرب پیش از هر تصمیم‌گیری می‌تواند کمک مؤثری برای ادامه زندگی در کشور کانادا برای شما و خانواده‌تان باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =