بهترین کشور برای اخذ ویزای شینگن برای ایرانی ها

ویزای شینگن

همیشه این سوال در ذهن ما هست کدام کشور را برای نخستین بار جهت اخذ ویزای شینگن  انتخاب کنیم؟

آیا فرانسه مناسب است، ایتالیا یا سوییس. در این مقاله سعی کرده ایم  با آوردن دلایل متعدد و متناسب با وضعیت  سیاسی کشورمان ،کشورهای مناسب که اخذ ویزای شنگن برای بارنخست آسان تر به نظر می رسد را معرفی کنیم.

براساس جدیدترین آمار اتحادیه اروپا  در سال ۲۰۱۸  بیش از ۱۶ میلیون در خواست ویزای شینگن به سفارت های اروپایی در سراسر جهان ارسال شده بود .البته باید اشاره کرد، حجم این درخواست ها در سال های اخیر عاملی شده که تصمیم گیری افسران پرونده برای صدور ویزای شنگن به درخواست کنندگان روز به روز سخت گیرانه تر شده است.

اما این سخت گیری ها برای همه کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند یکسان نیستند . بعضی از آنها به نسبت بقیه راحت تر به نظر می رسند. نکته جالب این است که تعداد درخواست کنندگان نسبت به سال گذشته ۰٫۹ درصدکاهش داشته اما  میزان درخواست ویزای برای بار اول که منجر به دریافت ویزای شینگن شده ۳٫۶ درصد رشد داشته است. در ادامه مقاله سخت گیرانه ترین کشور و آسانترین کشور برای صدور ویزا را معرفی خواهیم کرد و بعد از کشورهای مناسب برای ما ایرانیان با استفاده از شواهد و مدارک به ترتیب معرفی خواهیم کرد.

معرفی کشورهای حوزه شینگن

حوزه شینگن در اروپا متشکل از ۲۶ کشور اروپایی می‌باشد که کنترل گذرنامه برای سفر بین خودشان را حذف کرده‌اند. برای افرادی که از خارج حوزه شینگن به هر کدام از این کشورها سفر می‌کنند، بدون نیاز به روادید به سایر کشورها نیز می‌توانند بروند. پول رایج اکثر کشورهای عضو حوزه شینگن «یورو» می‌باشد. ۲۲ کشور از این حوزه جزو اتحادیه اروپا و کشورهای «سوییس»، «نروژ»، «ایسلند» و «لیختن‌اشتاین» چهار کشور غیرعضو به حساب می‌آیند.

کشورهای عضو شینگن عبارتند از: «اتریش» «بلژیک» «جمهوری چک» «دانمارک» «استونی» «فنلاند» «فرانسه» «آلمان» «یونان» «مجارستان» «ایسلند» «ایتالیا» «لتونی» «لیختن‌اشتاین» «لیتوانی» «لوکزامبورگ» «مالت» «هلند» «نروژ» «لهستان» «پرتعال» «اسلواکی» «اسلوونی» «اسپانیا» «سوئد» «سوییس»

سخت گیر ترین کشوری ها برای دریافت ویزای شینگن

در این آمار کشور بلژیک با داشتن ۲۰ درصد ریجکتی لقب سخت گیرانه ترین کشور برای صدور ویزای شنگن را به خود گرفت. در جایگاه دوم به صورت مشترک آلمان و استونی با داشتن ۱۷ درصد ریجکتی در میان پرونده های خود قرار گرفتند. کشور هلند با داشتن ۱۶ درصد ریجکتی در جایگاه چهارم قرار گرفت. جایگاه پنجم طبق چند ساله گذشته دوباره به کشور نروژ با داشتن ۱۳ درصد ریجکتی از میان پروندههای خود نیز رسید.

در این میان تعداد ایرانی ها درخواست کننده برای ویزای شینگن ۲۷۳,۵۷۹ بوده که تقریبا ۳۰ درصد از این درخواست ها رد شده بود. با این اوصاف کدام کشور برای ما مناسب تر و کدام کشور برای ما مناسب نیست؟

سخت گیرترین کشور برای صدور ویزای شینگن برای ایرانیان

سخت گیر ترین کشور برای صدور ویزای شنگن کشور یونان که ۵۰ درصد از درخواست های ایرانیان رد کرده است. بعد از آن اتریش با ۴۰ درصد ریجکتی و هلند با داشتن ۳۳ درصد ریجکتی در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته اند.

بیشتر کارشناسان ویزا پیشنهاد میکنند افرادی که برای بار نخست درخواست ویزای شینگن میکنند بهتر است درقالب تور اقدام کنند. براساس  مدارک  میزان رد شدن پرونده ایرانیان درخواست کننده برای کشور مجارستان از همه کمتر بوده است. در کنار آن ما برای مرداد یک آفر مناسب برای کشور مجارستان داریم. شما میتوانید در قالب تور یک سفر تفریحی در یکی از بهترین کشورهای اروپایی را تجربه و در کنار ویزای شنگن را به راحتی اخذ کنید.

کشوری هایی که برای دریافت ویزای شینگن راحت‌تر هستند

در این آمار کشور سوئد با داشتن ۱ درصد ریجکتی از میان تمام در خواست کنندگان خود در جایگاه نخست راحت ترین کشور برای دریافت ویزای شنگن قرارگرفت. بعد از آن لیتوانی و پرتقال با داشتن ۲ درصد ریجکتی به صورت مشترک در جایگاه دوم قرار گرفتند. کشور فنلاند در جایگاه چهارم و کشور مجارستان با داشتن ۴ درصد ریجکتی از میان درخواست کنندگان خود در جایگاه پنجم قرار گرفت.

راحترین کشور برای صدور ویزای شینگن برای ایرانیان

مناسب ترین کشور بر اساس شواهد کشور مجارستان بوده است که میزان ریجکتی آن کمتر از ۱۰ درصد بوده است. کشورهای سوییس در جایگاه دوم با داشتن ۱۵ درصد ریجکتی و کشور آلمان با داشتن ۲۰ درصد ریجکتی در جایگاه سوم قرار گرفتند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هشت =