شرایط جدید ویزای دبی – اکتبر ۲۰۲۲

شرابط جدید ویزای دبی

قوانین جدید ویزای دبی، از اول اکتبر اجرا می‌شود

شرایط جدید ویزای دبی که توسط دولت امارات اعلام شده بود، از ۳ اکتبر ۲۰۲۲ به اجرا درمی‌آید. این قوانین کهسیستم ویزای پیشرفتهنامیده می‌شود، در حال حاضر فاز آزمایشی است و پس از ۴ هفته به صورت گسترده اجرا می‌شود.

شرایط جدید ویزای توریستی دبی

مهم‌ترین تغییرات در شرایط جدید ویزای دبی چیست؟ اعتبار طولانی‌تر ویزای توریستی دبی و تسهیل در اخذ اقامت ده ساله این کشور، از مهم‌ترین تغییرات شرایط جدید ویزای دبی است. لازم به ذکر است این تعییرات در آوریل امسال مورد تایید دولت امارات قرار گرفته‌است.نکته مهم دیگر در شرایط جدید ویزای دبی این است که آن دسته از دارندگان ویزای طلایی امارات که در خارج از این کشور اقامت دارند، دیگر احتیاجی به باطل کردن مجوز اقامت خود نخواهند داشت. در ضمن، افرادی که ویزاهای اقامتی خود را باطل می‌کنند اجازه دارند همچنان تا ۶ ماه در کشور اقامت داشته باشند. پیش از این، این افراد تنها یک ماه زمان داشتند تا کشور را ترک کنند.


دولت امارات همچنین از نسخه جدید پاسپورت این کشور رونمایی می‌کند. این پاسپورت‌های جدید دارای تکنولوژی‌های امنیتی مانند یک صفحه اطلاعات پلی‌کربنات خواهند بود که از الگوریتم پیچیده‌ای برای شناسایی صاحب پاسپورت استفاده می‌کند‌.

 

بر اساس شرایط جدید ویزای دبی، ویزاهای توریستی جدید اجازه می‌دهد که مسافر پس از ورود به خاک امارات بتواند به‌جای ۳۰ روز بر اساس قوانین قبلی، ۶۰ روز را در این کشور اقامت داشته باشد. همجنین دارندگان ویزای ۵ ساله مالتی امارات از این پس می‌توانند با هر ورود خود به خاک این کشور، تا ۹۰ روز آنجا بمانند.

بررسی اعتبار ویزای دبی

برای بررسی اعتبار ویزای امارات متحده با ورود به وب سایت AMER می توانید از وضعیت ویزا، صدور، انقضا و اعتبار ویزای خود مطلع شوید.

ویزای سبز دبی چیست؟

دولت امارات همچنین ویزای جدید ۵ ساله خود را با نام “ویزای سبزمعرفی کرده است که به نیروی کارمتخصص، افراد خویش‌فرما و جویندگان شغل اجازه می‌دهد بدون داشتن اسپانسر یا پیشنهاد شغلی وارد خاک این کشور بشوند.


در قانون جدید ویزای دبی، والدین دارای اقامت امارات می‌توانند اسپانسری فرزندان پسر ۱۸ تا ۲۵ ساله خود را برعهده بگیرند، تا این فرزندان پس از پایان تحصیل خود قادر باشند در کنار خانواده خود بمانند.


این قوانین جدید مهاجرتی را می‌توان بزرگترین تغییرات در این زمینه طی دهه‌های اخیر در کشور امارات به شمار آورد.

 

راهنمای دریافت ویزای دبی (امارات)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =