کانادا در سال های اخیر یکی از محبوب ترین کشورها برای ایرانیها تبدیل شده است .بسیاری از افراد هستند که برای تحصیل، کار یا زندگی به این کشور سفر می کنند اما با توجه به شرایط تحصیلی مناسب، این کشور به یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان و دانش آموزان خارجی تبدیل شده است .لازم است بدانید کانادا دارای ۸۰ دانشگاه و ۲۴۰ کالج است و سالیانه نزدیک به ۱۵۰ هزار دانشجو از خارج  از خاک کانادا جهت ادامه تحصیل به این کشور می آیند .

اما در این میان افرادی هستند که با توجه به مقطع تحصیلی شان شانس بالایی برای ادامه تحصیل در این کشور برخوردار هستند ولی در عین ناباوری در خواست آنها رد می شود. در این مقاله بر آن شدیم عوامل اصلی ریجکتی ویزای تحصیلی را بیان کنیم تا در دفعات بعدی درخواستتان مورد قبول واقع شود.

در سال‌های اخیر نصف بیشتر افرادی که برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف درخواست ویزای تحصیلی کرده اند توسط اداره مهاجرت کانادا ریجکت شده اند. بر اساس آمار جدید اداره مهاجرت کانادا که بین ماه‌های ژانویه تا می سال ۲۰۱۸ گزارش داه شده بود، نشان داد که ۵۳ درصد افراد درخواست کننده ویزا ریجکت شده اند. این میزان که در بالا اشاره شده بود شامل همه مقاطع تحصیلی همچون  دبستان، دبیرستان ،کالج ، کارشناسی ،کارشناسی ارشد ، برنامه‌های زبان و موسسات آموزشی است.

جالب است بدانید نرخ ردشدن ویزای تحصیلی در ۵ ماهه اول سال ۲۰۱۹ به ۳۹ درصد رسیده است. اما راستی علل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا چیست؟ بسیاری از کارشناسان سه دلیل عمده را برای آن بیان می کنند که عبارتند از :

  • ارائه اطلاعات نادرست در مدارک
  • مشخص نبودن قصد شخص متقاضی از سفر
  • نداشتن سلامتی کامل و شناخته شدن عنصر نامناسب از دید آفیسر پرونده

نرخ رد شدن ویزای تحصیلی در سال ۲۰۱۴ تنها ۲۸ درصد بوده است و در سال ۲۰۱۸ این میزان  به ۳۴ درصد رسیده  است. البته شایان ذکر است که تعداد درخواست ویزای تحصیلی ها هم در این سال‌های اخیر هم چند برابر شده است و به ۳۴۰ هزار درخواست در سال رسیده است.