نیلا گشت

الهيه-مريم شرقى-پلاك ٦٤
ایمیل: Info@nilagasht.com
1765 (تماس از تهران)
تلفن: 22012586-021

شماره تماس تلگرام: ۰۹۱۲۰۲۱۲۵۸۶

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا

اشتراک در شبکه های اجتماعی

کانادا در سال های اخیر یکی از محبوب ترین کشورها برای ایرانیها تبدیل شده است .بسیاری از افراد هستند که برای تحصیل، کار یا زندگی به این کشور سفر می کنند اما با توجه به شرایط تحصیلی مناسب، این کشور به یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان و دانش آموزان خارجی تبدیل شده است .لازم است بدانید کانادا دارای ۸۰ دانشگاه و ۲۴۰ کالج است و سالیانه نزدیک به ۱۵۰ هزار دانشجو از خارج  از خاک کانادا جهت ادامه تحصیل به این کشور می آیند .

 

اما در این میان افرادی هستند که با توجه به مقطع تحصیلی شان شانس بالایی برای ادامه تحصیل در این کشور برخوردار هستند ولی در عین ناباوری در خواست آنها رد می شود. در این مقاله بر آن شدیم عوامل اصلی ریجکتی ویزای تحصیلی را بیان کنیم تا در دفعات بعدی درخواستتان مورد قبول واقع شود.

 

 

در سال‌های اخیر نصف بیشتر افرادی که برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف درخواست ویزای تحصیلی کرده اند توسط اداره مهاجرت کانادا ریجکت شده اند. بر اساس آمار جدید اداره مهاجرت کانادا که بین ماه‌های ژانویه تا می سال ۲۰۱۸ گزارش داه شده بود، نشان داد که ۵۳ درصد افراد درخواست کننده ویزا ریجکت شده اند. این میزان که در بالا اشاره شده بود شامل همه مقاطع تحصیلی همچون  دبستان، دبیرستان ،کالج ، کارشناسی ،کارشناسی ارشد ، برنامه‌های زبان و موسسات آموزشی است.

 

جالب است بدانید نرخ ردشدن ویزای تحصیلی در ۵ ماهه اول سال ۲۰۱۹ به ۳۹ درصد رسیده است. اما راستی علل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا چیست؟ بسیاری از کارشناسان سه دلیل عمده را برای آن بیان می کنند که عبارتند از :

 

 • ارائه اطلاعات نادرست در مدارک
 • مشخص نبودن قصد شخص متقاضی از سفر
 • نداشتن سلامتی کامل و شناخته شدن عنصر نامناسب از دید آفیسر پرونده

 

نرخ رد شدن ویزای تحصیلی در سال ۲۰۱۴ تنها ۲۸ درصد بوده است و در سال ۲۰۱۸ این میزان  به ۳۴ درصد رسیده  است. البته شایان ذکر است که تعداد درخواست ویزای تحصیلی ها هم در این سال‌های اخیر هم چند برابر شده است و به ۳۴۰ هزار درخواست در سال رسیده است.

 

 

گفتگوهای انجام شده با استادان دانشگاهها و مسئولان اداره مهاجرت همگی بر این موضوع تاکید دارند که باید مدارک درست و با اعتبار ارائه شود تا درخواست شما مورد قبول واقع شود.

 

رابرت سامی رئیس دانشگاه سنت ماری کانادا (Saint Mary ) که ۳۹ درصد از دانشجویان آن از اتباع دیگر کشورها هست اذعان می‌کند این دانشگاه  تقریباً ۹۰ درصد درخواست‌ها  برای ادامه تحصیل می پذیرد و آماری که اداره مهاجرت ارائه داده است را غیرواقع می داند.

 

رابرت سامر همچنین ، مسئول و رئیس بخش تحصیلات برای اتباع دیگر کشورها در کانادا است . او سعی دارد تعداد دانشجویان و دانش آموزان خارجی را به نصف بیشتر به تعداد کالج ها و دانشگاهها و موسسات آموزشی در کانادا برساند اما در مقابل مسئولان اداره مهاجرت نظر متفاوتی دارند.

 

آنها این عوامل را موجب رد درخواست ویزای تحصیلی می دانند:

 1.   اگر مشخص نباشدکه فرد متقاًضی بعد از اتمام تحصیل در کانادا به کشور خود باز می‌گردد یا خیر این شخص درخواستش رد می شود
 2. تمکن مالی مناسب برای هزینه های تحصیلی و زندگی در کانادا را نداشته باشد درخواست او رد می شود
 3. اگر فرد متقاضی از سلامتی جسمی و فکری برخوردار نباشد و عنصر نامناسب شناخته شود درخواست او رد می‌شود
 4. اگر مدارک شخص متقاضی ناقص یا اطلاعات نادرست ارائه داده باشد درخواستش رد می شود.

 

دستیار رئیس اداره مهاجرت کانادا در پاییز گذشته اعلام کرد که عامل اصلی ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا اطلاعات نادرست شخص متقاضی است در همین رابطه  او گفت ۱۰ درصد نامه هایی که از طرف دانشگاه ها صادر می شود نادرست است . او حتی در این رابطه به نامه صادر شده برای شخص متقاضی اشاره کرد که نام دانشگاه در تمامی متن به اشتباه تایپ شده بود.

 

میزان رد شدن  در خواست ویزا در مقاطع مختلف تحصیلی:

میزان رد شدن درخواست ویزای تحصیلی برای کالج ها  و کارشناسی در حال افزایش است در حالی که میزان رد شدن در مقاطع پایین همچون دبیرستان به نسبت پایین تر  است .در سال ۲۰۱۴ میزان رد شدن درخواست ویزای تحصیلی برای کارشناسی ۲۰ درصد بوده است ولی در سال ۲۰۱۸ این آمار به ۳۷ درصد رسیده است و در  پنج ماه اول سال ۲۰۱۹ این نرخ به ۵۳ درصد رسیده است

 

۵ سال پیش احتمال آنکه آفیسر پرونده درخواست ویزای تحصیلی برای ادامه تحصیل در  مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تایید کند دو برابر درخواست شخص متقاضی برای تحصیل در کالج بوده است و این آمار هم اکنون به نسبت یکسان است .

 

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا

 

کمترین نرخ رد شدن درخواست ویزای تحصیلی:

کمترین نرخ  رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا عبارتند از :

 • مقاطع دکترا ۱۱ درصد
 • دبیرستان ۲۰ درصد
 • راهنمایی ۲۰ درصد
 • برنامه های حرفه ای ۳۱ درصد
 • برنامه های زبان ۳۱ درصد می باشد

 

 دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا

بیشترین نرخ ریجکتی ویزای تحصیلی:

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که میزان ریجکت شدن ویزای تحصیلی برای هر کشور متفاوت است .کشورهای حوزه آفریقا بیشترین نرخ ریجکتی را در این سال های اخیر داشته اند.

کمترین نرخ ریجکتی ویزای تحصیلی:

کشور ژاپن کمترین میزان رد شدن ویزای تحصیلی را در سال های اخیر داشته است و بعد از آن کشورهای اروپایی اسپانیا، لوگزامبورگ در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

میزان رد شدن درخواست ویزای تحصیلی برای هموطنانمان ۴۸ درصد بوده است و تغییر به سزایی در این سال ها نداشته است.

 

 

مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا:

 

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا دو مرحله را باید طی کنید که این دو به ترتیب زیر است:

 

 • انتخاب دانشگاه یا موسسه آموزشی برای گرفتن پذیرش
 • اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی

برای دانستن اینکه چه مدارکی برای اخذ این ویزا وجود دارد می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه نیلاگشت تماس گرفته تا آنها شما را برای درخواست ویزای تحصیلی راهنمایی کنند.

بدون نظر

ارسال دیدگاه

پنج × پنج =

طراحی سایت