تبدیل ویزای توریستی به اقامت دایم در خاک کانادا

در صورتی که ویزای توریستی معتبر کانادا را اخذ نموده و در خاک آن کشور حضور دارید، برای تبدیل آن به اقامت دایم کار مشکلی پیش رو خواهید داشت. در اغلب موارد، افراد کمی از دارندگان ویزای توریستی که در حال بازدید از کشور کانادا می‌باشند، شرایط لازم را برای اخذ اقامت دارند. پرونده‌هایی که معمولاً موفق می‌شوند از توریستی به اقامتی تبدیل شوند، آنهایی هستند که تحت شرایط خاص قوانین اقامتی کانادا قرار می‌گیرند؛ مانند: دارا بودن شرایط پناهندگی و یا حضور داشتن افراد خانوادة درجه اول که شهروند این کشور باشند درون خاک کانادا. با این حال، اگر حین بازدید کانادا عاشق زندگی در این کشور شده‌اید و قصد مهاجرت به این کشور را دارید، تعداد کمی گزینه در اختیار خواهید داشت در حالی که به عتوان توریست در کانادا حضور دارید.

canada immigration

گزینه اول: اجازه کار

اولین گزینه برای تبدیل ویزای توریستی، جستجو برای اجازه کار است. کشور کانادا برای کسانی که شرایط لازم را دارند «اجازه کار» (Work Permits) را پیشنهاد می‌کند. در بسیاری از موارد، دیده شده است که کسب اجازه کار در کانادا اولین قدم جهت اخذ اقامت بوده است. می‌توانید از زمان حضورتان در کانادا به عنوان توریست استفاده کرده تا به دنبال شرکت‌های مختلف و فرصت‌های شغلی مناسب بگردید. با این حال، احتمالاً باید به کشور خود بازگردید زیرا ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا اجازه کار برای شما صادر شود. برای اخذ یک «اجازه کار»، لازم است که یک کارفرما به شخص شما درخواست کار مشخصی ارائه دهد و شما نیز باید برای اجازه کار به دولت کانادا درخواست دهید.

گزینه دوم: اجازه تحصیل

دومین گزینه‌ای که به شما امکان می‌دهد ویزای توریستی خود را تبدیل نمایید، درخواست برای تحصیل در مراکز آموزشی کانادا می‌باشد. اگر می‌خواهید تحصیلات خود را ادامه دهید، این گزینه مناسب خواهد بود. کشور کانادا همواره ادعا داشته است که بهترین دانشگاه‌های دنیا را در سطح استاندارد جهانی دارد که تحصیل در آنها می‌تواند باعث ارتقای شغلی آینده شما شود. برای اخذ اجازه تحصیل، ابتدا لازم است که به یک دانشگاه در کانادا درخواست داده و پذیرش را از آن بگیرید. در حالی که در خاک کانادا هستید، می‌توانید بین دانشگاه‌های کانادا جستجو کرده و بهترین گزینه را بسته به علاقه خود پیدا کنید. اگر از طرف یک دانشگاه پذیرفته شدید، می‌توانید روند درخواست برای اخذ اجازه تحصیل را آغاز نمایید. مانند گزینه اجازه کار، باید به کشور خود بازگشته تا اجازه تحصیل از سوی دولت برای شما صادر گردد.

برای اطلاعات بیشتر از شرایط مورد نیاز و مشاوره جهت اخذ اقامت دایم می‌توانید با مشاوران ما تماس گرفته تا در کمترین زمان ممکن به نتیجه برسید.