دلایل رایج برای اجاره کردن آپارتمان مبله برای سفر به کانادا

دلایل رایج برای اجاره کردن آپارتمان مبله برای سفر به کانادا

همیشه برای سفرهای طولانی به کانادا این سوال به ذهنمان می آید ” آیا اتاقی در هتل رزرو کنیم یا یک آپارتمان مبله اجاره کنیم؟” کدام به صرفه تر است؟ در کدام احساس راحتی و رضایت بیشتری میکنیم؟ در این مقاله سعی کردیم ۹ دلیلی که مردم را بیشتر به اجاره کردن آپارتمان مبله سوق می دهد را بیان کنیم.

از سال ۲۰۱۰ میلادی روند اجاره کردن آپارتمان مبله نسبت به رزرو اتاق هتل شروع به رشد کرد .در آن سال به رشد ۸ درصد رسید. این روند ادامه داشت و در سال ۲۰۱۴ به رشد ۲۲ درصد رسید. در سال ۲۰۱۵ یک آمار جالب از سایت TripAdvisor این واقعیت را نشان داد که ۶۰ درصد مردم جهان که در این سال سفر کرده بودند، اجاره کردن یک آپارتمان مبله را بر رزرو اتاق های هتل ارجیحت داده بودند. اما چرا آپارتمان مبله؟ حالا ۹ دلیل به ترتیب بیان خواهیم کرد

به صرفه بودن:

اگر یک ساختمان مبله را اجاره کنید ، آپارتمان از فضای بیشتری برخوردار و هم از نظر هزینه به صرفه تر هست. براساس آمار به ازای هر متر مربع۵۰ درصد از پول خودرا توانسته اید ذخیره کنید .بله درست فهمدید ۵۰ درصد پول خود راذخیره کرده اید. خانه های مبله نسبت به اتاق های هتل فضای بیشترو به طبع آن وسایل بیشتر و از امکانات بهتری نیز برخوردار هستند.

ممکن است دست جمعی سفر کنید. در آپارتمان مبله خانوادتان یا همراهانتان میتواند به راحتی سکنا گزینند ونیازی به هزینه اضافی رزو اتاق های هتل یا رزرو اتاق های هاستل نداشته باشید و در کنار یکدیگر لحظات خوشی را سپری کنید.

اما اگر یک اتاق در هتل رزو کنی چه مشکلاتی ممکن است برایتان پیش بیاید ؟

اولا معلوم نیست که اتاق های رزو شده در کنار همدیگر باشند. ثانیا برای سفرهای طولانی هزینه اتاقهای هتل نسبت به اجاره ساختمان مبله به صرفه نیستند و گران هستند.

داشتن ارتباط خوب با خانواده ودوستان:

همانطور که اشاره کردیم در سفرهای دست جمعی رزو اتاقهای هتل این را مشخص نمیکنید که آیا اتاقها در کنارهم هستند یا خیر. یک اپارتمان مبله چند اتاقه این امکان را برای شما فراهم میکند که خانواده یا دوستانتان در کنار یکدیگر باشید.

جالب است بدانید آپارتمانهای مبله دارای آشپزخانه هستند. پس نیازی نیست پول زیادی برای خوردن خرج کنید. در ضمن بعضی ها دوست ندارند جلوی دیگران غذا میل کنندو دوست دارند هر زمان که دلشان میخواهند در جای آرام غذایشان رامیل کنند.

لذت بردن از بالکن یا تراس خصوصی:

اتاقهایی کمی در هتل هستند که دارای بالکن ها بزرگ و اختصاصی باشندکه اکثر آنها هزینه هاشون بالا هستند.اما یک اپارتمان مبله دارای یک بالکن اختصاصی است که منظره زیبا و باشکوه را از آن منطقه را به نمایش می گذارد.

در ضمن شما میتوانید دوستانتان یا آشناینتان را که در آنجا زندگی میکنند برای یک مهمانی باربیکیو دعوت کنید و در کنار هم بودن وصحبت کردن با یکدیگر لذت ببرید.

می توانید طلوع وغروب خورشید را مشاهده کنید.همچنین در تراس روی صندلی نشسته و کتاب مورد علاقه تان را مطالعه کنید.

حریم خصوصی بیشتر:

اینجا چه جایی است؟لطفا اگر نیاز به مستخدم برای تمیز کردن دارید دگمه تمیز کردن اتاق را فشار دهید. بحث های بی خود در آسانسور، اتاقهای کنار دستی که مملو از سروصدا است.اگر استخر میخواهید بروید از ساعت ۶ تا۱۲ میتوانید بروید. اینجا هتل است و هیچ کدام در آپارتمان مبله این موارد پیش نمی آید.

چمدان سبک تر:

از آنجا که خانه مبله دارای ماشین لباسشویی است دیگر لازم نیست کلی چمدانتان را پر از لباس کنید و با خود همراه بیاورید.تعداد مناسب لباس را در چمدان خود می گذارید ومیتوانید آنها را در صورت کثیف شدن بشویید

شما رییس خودتان هستید

اگر شما در یکی از اتاق های هتل اقامت گزینید باید سر یک ساعت مشخص صبحانه، ناهار و شام میل نمایید.و اگر خواب بمانید و صبحانه را در سر ساعت معین میل نکنید؛ آنگاه بایستی یه فکری برای شکمتان بکنید.

اگر به ساحل رفته باشید ودیرتر از زمان معین برای ناهار به برگردید آنگاه چه اتفاقی می افتد؟ ناهار را ازدست داده اید.

مراکز تناسب اندام در هتل ۲۴ ساعته بازنیستند وشما باید در ساعت معین از آن استفاده کنید. اگر باشگاه بروید وشلوغ باشد باید صبر کنید تا نوبت شما بشود مثال بارز آن تردمیل را میتوان نام برد.

اگر اتاقتان نیاز به تمیز کردن داشته باشد باید از اتاق خارج شوید تا مستخدم آن را تمیز کند.هر هتلی در دنیا قانون وتعهداتی برای خود دارد . مسافران باید قوانین را رعایت کنند. آیا آپارتمان های مبله چنین قوانینی دارند؟شما رییس خودتان هستید و خودتان انتخاب میکنید که چه ساعتی و چگونه آن را انجام دهید.

پولتان را هدر نمیدهید

فکر کنید خسته بعد ازیک پرواز طولانی به هتل رسیده باشید و رستوران در این زمان تعطیل باشد .آنگاه مجبورید یخچال کوچک اتاقتان را باز کنید و چند نوشیدنی و شکلات برداشته و میل کنید. این اقلام مجانی نیستند و باید هزینه هایش را پرداخت کنید. جالب است بدانید هزینه بعضی از آنها سه برابر هزینه معمولی آنها است اگر خارج از هتل خریده باشید. برای آپارتمان مبله همچین قوانینی وجود ندارد.

همانطور که میدانید روند اجاره کردن آپارتمان مبله در حال افزایش است. ازاین سوی شرکت های ارائه دهنده آپارتمانهای مبله این خانه ها را مطابق میل و خواسته های شما تنظیم میکنند.

شما می توانید قبل از سفرتان ، آپارتمان مورد نظرتان را اجاره کنید یا حتی میتوانید با صاحبخانه صحبت کنید. امکان آن هست که مواردی که مد نظرتان هست با صاحبخانه در میان بگذارید. ممکن است حیوان خانگی داشته ونیاز به مکانی برای نگهداری او داشته باشید،یا دوست دارید اسپا، وسایل ورزشی برای تمرین کردن داشته باشید.

برای حیوانات خانگی مناسب است

اگر سگ تان را درقسمت نگهداری هتل که مخصوص حیوانات هست رها کنید با دو مشکل روبرو خواهید شد.اول اینکه باید پول زیادی خرج کنید،دوم اینکه همیشه نگران حیوانتان هستید .در مقابل خانه های مبله ای که این شرایط را دارا باشند را با یک جستجو کوچک میتوانید پیدا کنید. این آپارتمان ها جای مناسب برای نگهداری حیوانات خانگی شما، مربی وحتی دامپزشک برای آنها در نظر گرفته اند.