عدم پذیرش ویزای کانادا: دلایل رد شدن ویزای کانادا

عدم پذیرش ویزای کانادا در سال ۲۰۱۹، به خاطر کنسل شدن برنامه های سفر، برنامه های کاری، و حتی برنامه های زندگی بسیار آزاردهنده است. اما نگران نباشید، بعد از رد شدن ویزای کانادا، چندین راه برای اقدام دوباره و گرفتن آن وجود دارد. برخلاف چیزی که مردم فکر میکنند، درخواست دوباره برای گرفتن ویزای کانادا، با توجه به دلایل رد شدن درخواست اولیه، یک گزینه است. در نامه ای که سازمان مهاجرت کانادا مبنی بر رد درخواست شما، برای شما ارسال میکند فقط نوشته شده که درخواست ویزای شما رد شده و علت توضیح داده نشده است. بنا بر شرایط مورد نیاز برای هر ویزا، چندین دلیل برای این عدم پذیرش وجود دارد.

دلایل عدم پذیرش ویزای کانادا:

  • عدم توانایی برای گردآوری تمامی مدارک مورد نیاز
  • نداشتن منابع مالی کافی که سفر شما و اقامت شما به کانادا را حمایت کنند.
  • سوسابقه ی کیفری و عدم تطابق با شرایط امنیتی بین المللی
  • عدم تطابق با شرایط سلامت جسمی و روحی
  • افسر ویزا به قصد متقاضی و یا صحت درخواست وی، شک داشته باشد.

شاید علل دیگری هم برای عدم پذیرش ویزای کانادا وجود داشته باشد اما در نهایت همگی به علل بالا مرتبط هستند. اگر ویزای شما پذیرفته نشده، شما میتوانید برای درخواست دوباره اقدام کنید. اما انتظار نداشته باشید که درخواست شما، حتی اگر ویزای موقت باشد، حتما پذیرفته شود. بهترین راه حل این است که درخواست بهتر و کاملتری را ارسال نمایید. در ادامه اقداماتی که پس از رد شدن ویزا باید انجام دهید آورده شده اند:

عدم پذیرش ویزای کانادا: دلایل رد شدن ویزای کانادا

چندین بار پشت سر هم درخواست ویزا ندهید:

نامه ای که دریافت میکنید نکات مهم و کلیدی زیادی در مورد عدم پذیرش ویزای کانادا دارد. نامه را با دقت بخوانید و نکات مهمی را که در درخواست های بعدی به کارتان می آید، یادداشت کنید. حتی میتوانید درخواست دسترسی به نکاتی که افسر ویزا موقع خواندن درخواست شما نوشته را بدهید. اینگونه میتوانید درخواست بهتری را ارائه دهید.

اما متوجه باشید که درخواست دوم شما ممکن است توسط افسر دیگری با نکته نظرات متفاوت از افسر اول، بررسی شود.

 میتوانید درخواست تجدیدنظر دهید:

بنا بر شرایط میتوانید به بخش مهاجرت و یا دادگاه فدرال کانادا، درخواست تجدیدنظر ارسال کنید. اما در نظر داشته باشید که برای ارسال این درخواست زمان محدودی دارید و باید سریعا اقدام کنید. اگر خواستید از این راه اقدام کنید، بد نیست که با یک وکیل خبره در زمینه ی ویزای کانادا هم مشورت کنید تا شانس پذیرفته شدن درخواستتان بالا برود.

پروسه ی درخواست دوباره:

افراد متقاضی، پس از رد صلاحیت، باید با پروسه ی درخواست دوباره آشنا شوند. به تمامی مراحل دقت کنید تا در درخواست دوم خود ایرادی نداشته باشید. این مراحل به نوع ویزایی که برای آن درخواست میدهید مربوط هستند.

دلایل عدم پذیرش ویزای تحصیلی کانادا

ویزاهای تحصیلی کانادا معمولا همگی به خاطر دلایل مشابه رد میشوند: نداشتن منابع مالی کافی، شواهدی مبنی بر ترک کشور پس از اتمام تحصیل، مسافرت و یا هویت مشکوک.

دو دلیل مهم برای عدم پذیرش ویزای تحصیلی عدم توضیح کافی در مورد برنامه های زندگی و تحصیلی و نامه ی قبولی شما در یکی از موسسات کاناداست. اگر افسر ویزایی که درخواست شما را بررسی میکند، ارتباط کافی میان رشته ی درخواستی شما و پیش زمینه کاری شما پیدا نکند، میتواند درخواست ویزای کانادا شما را رد کند. برای جلوگیری از این مشکل، باید برنامه های خود و چرایی انتخاب رشته مورد نظر را به طور کامل شرح دهید.

عدم پذیرش ویزای کانادا: دلایل رد شدن ویزای کانادا

تغییراتی که باید پس از رد شدن ویزای تحصیلی روی آن اعمال شود.

میدانید که برای پذیرش ویزای تحصیلیتان باید در یکی از آموزشگاه ها و یا دانشگاه های کانادا پذیرفته شده باشید. باید این نامه ی پذیرش را به همراه درخواستتان ارسال نمایید. اگر افسر ویزا به حقیقی بودن نامه و یا اقدامات تمام و کمال شما در جهت گرفتن آن شک کند، ممکن است درخواست شما را رد کند. برای جلوگیری از این مشکل، تمامی مدارکتان را دوباره بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که همگی مدارک واضح و کامل هستند. حتی میتوانید مدارکی جهت پشتیبانی از مدارک اصلی هم ارسال کنید. برای اطمینان از گرفتن ویزای کانادا، حتما بررسی کنید که موسسه ای که در آن قبول شده اید موسسه ی معتبری است و در لیست موسسات آموزشی کانادا قرار دارد.

شانس دوباره ی گرفتن ویزای تحصیلی کانادا پس از عدم پذیرش اولیه

درخواست دوباره برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا پس از عدم پذیرش اولیه با توجه به دلایل عدم پذیرش، یک گزینه است. دلایل زیادی برای عدم پذیرش ویزای کانادا وجود دارد. نامه ی عدم پذیرش، اطلاعات زیادی در مورد دلایل عدم پذیرش در اختیار شما قرار میدهد. آن را به دقت بخوانید و اطلاعاتی برای بهتر کردن درخواست مجدد خود به دست آورید.

افراد متقاضی، پس از رد صلاحیت، باید اطلاعات خود در مورد پروسه ی درخواست دوباره را بالا ببرند. با تمامی مراحل آشنا شوید تا در درخواست دوم خود ایرادی نداشته باشید.

در هرحال، اگر علت عدم پذیرش، ایرادی در فرم درخواست شما بود میتوانید آن را اصلاح نمایید. مدارکتان را بررسی کنید و مدارک تکمیلی را نیز آماده نمایید. اینگونه دلایل کافی برای توضیح در مورد اینکه چرا مدارک اولیه کامل نبودند، دارید.

ویزای کاری

علل عدم پذیرش ویزای کاری همان هایی هستند که به عنوان علل کلی عدم پذیرش ویزای کانادا توضیح داده شدند. اما نکته ی مهم مرتبط با ویزای کاری کانادا، تفاوت میان عدم پذیرش و بازگشت است.

عدم پذیرش عللی مانند

  • نداشتن توانایی مالی
  • انگیزه ی قابل قبول
  • مدارک تکمیلی، سلامتی و یا سابقه ی کیفری

در صورتی که بازگشت، میتواند به علت پر شدن سهمیه، تکمیل نبودن و یا درست نبودن فرم درخواست باشد. اگر سهمیه ای که شما برای آن درخواست دادید پر شده باشد، به این زودی نمیتوانید دوباره برای آن درخواست دهید. ولی اگر عدم پذیرش به خاطر اطلاعات نادرست باشد میتوانید آن را اصلاح کرده و دوباره ارسال کنید.

ویزای توریستی

اگر درخواست ویزای گردشگری شما رد شد، باید پروسه ی بررسی علل، اصلاح ایرادات، و تکمیل اطلاعات را طی کنید. اگر حس کردید که هیچ ایرادی در درخواست اولیه نبوده و افسر ویزا اشتباه کرده است، میتوانید دوباره درخواست دهید. در این شرایط بهتر است که با یک وکیل خبره در زمینه مهاجرت مشورت کنید.

اصلاح ایرادات اولیه:

اگر علت عدم پذیرش ویزای کانادا، اشکالاتی در فرم درخواست شما بود، می توانید به سادگی آنها را رفع و رجوع نمایید. مدارک خود را بررسی نموده و مدارک پشتیبان کافی را تهیه نمایید. سپس تمامی توضیحات مبنی بر اینکه چرا این مدارک در درخواست اولیه نبوده اند را شرح دهید.

در ادامه بخوانید:

از حرفه ای ها کمک بگیرید:

امکان دارد که رد درخواست شما به خاطر مشورت نکردن با مشاورین مهاجرتی خبره بوده باشد. اگر میخواهید شانس تجدیدنظر در عدم پذیرش درخواست و یا نوشتن یک درخواست مجدد قابل قبول داشته باشید، باید به اسناد نوشته شده توسط مسئولین درباره عدم پذیرشتان دسترسی پیدا کیند. ضروری است که بدانید کمبود چه مدارکی باعث عدم پذیرش درخواست شما از طرف افسر ویزا شده است. یک وکیل مهاجرتی به مدارک شما دسترسی پیدا میکند و مشخص میکند که چه عواملی باعث عدم پذیرش درخواست ویزای کانادا شده اند. قوانین مهاجرتی و ویزای کانادا کمی پیچیده هستند. بهترین کار این است که با یک وکیل خبره مشورت کنید و برای دریافت ویزای کانادا از وی مشاوره بگیرید.

همکاران باسابقه ی ما در نیلاگشت، در طی سالها به مشتریان زیادی جهت دریافت ویزای کانادا و یا نوشتن درخواست دوباره، کمک کرده اند. اگر تمایلی به گرفتن ویزای کانادا دارید با ما تماس بگیرید. اگر در مورد مدارک مورد نیاز مهاجرت سوالی دارید، ما در خدمت شما هستیم. خدمت به شما افتخار ماست.