ویزای کانادا نیلاگشت

رکوردشکنی دیگر کانادا با پذیرش ۳۴۱هزار مهاجر در سال ۲۰۱۹

کانادا سرعت ثبت رکورد مهاجرت خود را با پذیرش ۳۴۱۰۰۰ تازه‌وارد در سال ۲۰۱۹، ادامه داده است. این پنجمین بار در تاریخ این کشور است که بیش از ۳۰۰۰۰۰ نفر در یک سال به عنوان مهاجر پذیرفته شده‌اند ( در سال های ۱۹۱۱ تا ۱۹۱۳ و سال ۲۰۱۸ نیز این رکورد اتفاق افتاده است).

همچنین کانادا از مقدار هدف تعیین شده در برنامه­ی سطوح مهاجرتی سال های ۲۰۱۹ – ۲۰۲۱ (تعداد ۳۳۰۸۰۰ مهاجر) به مقدار بیش از ۱۰۰۰۰ مهاجر، فراتر رفته است.

این کشور همچنین با پذیرش ۵۸ درصد از تازه واردان خود تحت طبقه‌بندی اقتصادی به برنامه خود پایبند می‌باشد، بدین صورت که ۲۷ درصد از طریق حمایت مالی خانوادگی پذیرفته شده و ۱۵درصد باقی‌مانده تحت کلاس پناهندگان استقبال می‌شدند.

ملیت هندی ۲۵ درصد از مهاجرین جدید کانادا

هند کشور اصلی منبع تازه واردان کانادا است. تقریبا ۸۶۰۰۰ هندی‌ای که موفق به دریافت اقامت دائم در سال ۲۰۱۹ شدند، ۲۵ درصد کل تازه‌واردان کانادا در آن سال را تشکیل داده­اند. چین با تشکیل دادن ۹ درصد از مهاجران این کشور در رتبه‌ی دوم و پس آن فیلیپین رتبه‌ی سوم را با ۸ درصد از مهاجرین جدید، در اختیار دارند. نیجریه، ایالات‌متحده، پاکستان، سوریه، اریتره، کره‌جنوبی و ایران ۱۰ کشور اول منبع مهاجرین را تشکیل می‌دهند.

نام کشورتعداد مهاجران در سال ۲۰۱۹
هند۸۵۵۸۵
چین۳۰۲۶۰
فیلیپین۲۷۸۱۵
نیجریه۱۲۵۹۵
ایالات متحده ی آمریکا۱۰۸۰۰
پاکستان۱۰۷۹۰
سوریه۱۰۱۲۰
اریتره۷۰۲۵
کره جنوبی۶۱۱۰
ایران۶۰۵۵
مجموع۳۴۱۱۸۰

استقرار ۴۵ درصد از مهاجران در ایالت انتاریو کانادا

انتاریو با پذیرش ۴۵ درصد از سهم ملی در سال ۲۰۱۹، مقصد برتر برای افراد تازه‌وارد است. این سهم در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸، دو درصد افزایش یافته است. دلیل این میزان تغییر در تقسیم سهم مهاجرت‌پذیری را می‌توان تصمیم دولت کبک، برای کاهش ۲۰ درصدی از میزان مهاجران در سال ۲۰۱۹، در نظر گرفت. بنابراین، کبک در سال ۲۰۱۹ با دو رتبه سقوط، به چهارمین مقصد مورد علاقه‌ی مهاجرین کانادا رسید. بریتیش کلمبیا با استقبال از ۵۰۰۰۰ مهاجر در رتبه‌ی دوم و آلبرتا در جایگاه سوم قرار گرفتند.

مانیتوبا با پذیرش تقریبا ۱۹۰۰۰ مهاجر در سال ۲۰۱۹، از استقبال بسیار زیاد مهاجران برخوردار بود. این مقدار نسبت به میزان پذیرش در سال ۲۰۱۸، ۲۴ درصد افزایش داشته است. سطوح مهاجرت استان ساسکاچوان با استقبال از نزدیک به ۱۶۰۰۰ مهاجر، نسبت به سال ۲۰۱۸ تقریباً یکسان بوده است.

مهاجرت به آتلانتیک کانادا در حال افزایش است، به طوری که نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک بیشترین دستاورد را تجربه می‌کنند. نوا اسکوشیا با بیش از ۷۵۰۰ مهاجر شاهد رشد ۲۷ درصدی بوده، در حالی که نیوبرانزویک با استقبال از ۶۰۰۰ تازه‌وارد، ۳۰ درصد دستاورد داشته است.

یوکان همچنین شاهد رشد ۲۴ درصدی دستاوردهای مهاجرتی خود، با پذیرش ۴۰۰ مهاجر بوده است.

۲۰۱۷۲۰۱۸۲۰۱۹
انتاریو۱۱۱۹۵۵۱۳۷۴۳۵۱۵۳۳۴۰
بریتیش کلمبیا۳۸۴۴۵۴۴۸۷۰۵۰۳۲۰
آلبرتا۴۲۰۹۵۴۲۰۲۵۴۳۶۸۵
کبک۵۲۴۰۵۵۱۱۲۵۴۰۵۴۵
منیتوبا۱۴۷۰۵۱۵۲۳۰۱۸۹۰۵
ساسکاچوان۱۴۶۸۰۱۵۵۱۰۱۵۸۵۵
نوا اسکوشیا۴۵۱۵۵۹۶۵۷۵۸۰
نیوبرانزویک۳۶۵۰۴۶۱۰۶۰۰۰
پرینس ادوارد آیلند۲۳۵۰۲۱۳۵۲۴۴۵
نیوفاندلند و لابرادور۱۱۷۰۱۵۳۰۱۸۵۰
یوکان۲۲۵۳۰۵۴۰۰
نورث وست تریتوریز۲۴۰۲۸۰۱۹۵
نوناوات۴۰۳۰۴۰
Province/territory not stated۴۰۱۰۱۵
جمع کل۲۸۶۵۱۰۳۲۱۰۵۵۳۴۱۱۸۰

اقامت ۳۵ درصد از مهاجران کانادا در منطقه ی بزرگ تورنتو

بیش از یک‌سوم تازه‌واردان، منطقه بزرگ تورنتو را برای اقامت در کانادا انتخاب می­‌کنند. این منطقه نسبت به چهار استان آتلانتیک، یعنی کبک، مانیتوبا، ساسکاچوان و سه منطقه­ی ترکیب شده‌ی کانادا، تعداد مهاجر بیشتری پذیرفته است (۱۱۸۰۰۰نفر).

ونکوور با پذیرش ۴۰۰۰۰مهاجر دومین شهر پیشرو بوده و پس از آن مونترال با ۳۵۰۰۰ نفر و کلگری با نزدیک به ۲۰۰۰۰ نفر، در رتبه­‌های بعدی قرار دارند.

چهار شهر بزرگ کانادا (تورنتو ، مونترال ، ونکوور و کلگری) ۶۲ درصد از کل تعداد مهاجران کشور را به خود اختصاص داده‌اند، که این درصد کمی نسبت به سهم ۶۴ درصدی این استان­ها در سال ۲۰۱۸ کمتر است. دلیل این کاهش سهم تصمیم استان کبک برای کاهش میزان مهاجرت به آن است، به همین دلیل تعداد مهاجرین به مونترال در سال گذشته نزدیک به ۱۰۰۰۰ نفر کاهش یافته است.

قابلیت استقبال کانادا از ۳۶۰۰۰۰مهاجر در سال ۲۰۲۰

طبق برنامه سطوح مهاجرت کانادا در سال‌های ۲۰۱۹-۲۰۲۱، تعداد مهاجرین قابل پذیرش در سال ۲۰۲۰ توسط دولت فدرال، ۳۴۱۰۰۰نفر مشخص شده‌اند. از آنجا که این تعداد در سال گذشته پذیرفته شده و این هدف محقق شد، ممکن است کانادا امسال دوباره از این مقدار فراتر رود. در حقیقت، این طرح به کانادا انعطاف‌پذیری پذیرش ۳۶۰۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۰ را خواهد داد. زمانی که مارکو مندیچینو، وزیر مهاجرت کانادا، برنامه سطوح  مهاجرت دولت فدرال برای سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۲۲ را در آینده‌ی نزدیک – به احتمال زیاد تا ماه آینده- مشخص کند، اطلاعات واضح‌تری در اختیار قرار خواهد گرفت.