قوانین و مقررات وب سایت نیلاگشت

شرایط و ضوابط عمومی

وب ‌سایت نیلاگشت، طبق قوانین جهوری اسلامی ایران، قوانین جرائم اینترنتی و مجموعه‌ قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند و کاربران محترم موظفند هیچ‌گونه مطلب سیاسی یا مغایر با شئونات اخلاقی و مذهبی کشور ایران را در این وب‌سایت قرار ندهند. درصورت اثبات این امر، شناسه‌ کاربری این افراد لغو شده و تبعات این موضوع نیز برعهده‌ خود ایشان خواهد بود.

حقوق معنوی محتوایی که توسط کاربران وب‌سایت نیلاگشت تولید و بر روی این وب‌سایت قرار می‌گیرد، متعلق به نیلاگشت است و نیلاگشت حق ویرایش، حذف و یا بازنشر این محتویات را برای خود محفوظ می‌دارد.

خدمات و محتوای که توسط نیلاگشت تولید و عرضه می‌شوند؛ صرفا جهت استفاده‌ در این وب‌سایت هست. هرگونه سوء استفاده از مطالب، اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و… وب‌سایت نیلاگشت توسط هر فرد حقیقی یا حقوقی، پیگرد قانونی خواهد داشت. بازنشر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی Nilagasht.com و لینک به مطلب ذکر شده و در رسانه‌های کاغذی، با کسب اجازه‌ کتبی از مسئولان وب‌سایت مجاز است.

استفاده از این وب‌سایت برای مقاصد تجاری، تبلیغات، بازاریابی و نظایر آن ممنوع است.

درصورت عدم رعایت هریک از موارد فوق، سایت اینترنتی نیلاگشت مجاز به طرح شکایت از طریق مراجع قانونی ذی‌صلاح و دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل یا خارج از کشور و روشن کردن اذهان عمومی درباره‌ تخطی صورت گرفته خواهد بود.

اطلاعات موجود در این وب‌سایت از منابع معتبر و مرتبط و توسط متخصصین این رشته جمع‌آوری، ترجمه و تدوین شده‌اند؛ با این حال به دلیل ماهیت تغییرپذیر این اطلاعات، وب ‌سایت نیلاگشت مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات بخش راهنمای سفر، ویزای توریستی و… برعهده نمی‌گیرد.

وب سایت نیلاگشت ممکن است جهت ارسال بسته‌های هدیه، تبلیغات، نامه‌های الکترونیکی و… از طرف خود و یا مجموعه‌های همکار، از اطلاعات کاربران استفاده نماید.

نیلاگشت مسئولیتی در مورد محتوای وب‌سایت‌هایی که به آنها لینک داده است، ندارد. این سایت‌ها توسـط نیلاگشت تولید نشده‌اند و وجود آنها، به منزله‌ تایید یا ارتباط ما با تولیدکنندگان آنها نیست.

وب سایت نیلاگشت پایگاه اینترنتی دیگری جز  Nilagasht.comو زیر‌مجموعه‌های آن نداشته و تنها از همین راه با کاربران خود تماس می‌گیرد. سایر مکاتبات اینترنتی از آدرس‌هایی جز آدرس‌های رسمی و معتبر این وب‌سایت، مورد تایید نیلاگشت نیست.

ارائه اطلاعات شخصی صحیح، نظیر نام مطابق با نام مندرج در پاسپورت، تعداد مسافران، سن و… برعهده‌ کاربر می‌باشد. درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل برعهده‌ کاربران خواهد بود.

کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت در وب‌سایت نیلاگشت اصلاح نماید. درغیر این‌صورت این وب‌سایت هیچ مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.

وب سایت نیلاگشت به فروش اینترنتی، ویزا و خدمات گردشگری می‌پردازد و در قبال شرایط، کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز مسئولیتی را برعهده ندارد. (طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، برعهده‌ شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ پرواز است).

هرگونه سوء استفاده از نام نیلاگشت، سایت اینترنتی نیلاگشت، مکاتبه از طرف نیلاگشت و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع بوده، ازطریق شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.

وب‌سایت نیلاگشت اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه‌ دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذی‌صلاح فقط درصورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

شرایط و ضوابط اختصاصی

نیلاگشت، درخواست کننده ویزا می‌باشد، لذا درصورتي كه تحويل ويزا به وسيله نیلاگشت به دلايلي همچون تعطيلي سفارت يا كشور دعوت كننده يا اختلافات سياسي و يا تشابه اسمي و چهره‌اي مسافر و … كه از اختيارات نیلاگشت خارج است به تاخير بيافتد، نیلاگشت هيچ مسئوليتي نخواهد داشت و هزينه ويزا يا دعوتنامه مسترد نخواهد شد.

باتوجه به اينكه خريد بليط و رزرو هتل و هرگونه هماهنگي ديگر مربوط به سفر پس از دريافت ويزا انجام مي‌پذيرد، لذا نیلاگشت درقبال هرگونه اقدامي پيش از اخذ ويزا، هيچگونه مسئوليتي را نمي‌پذيرد و كليه زيان‌هاي مادي و معنوي آن به‌عهده خود مسافر/نماینده مسافران يا آژانس درخواست كننده مي‌باشد.

چنانچه صدور ويزا و تحويل گذرنامه توسط برخي سفارتخانه‌ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگيرد، مسافر/مسافران بايستي مقدمات سفر خود را قبلاً آماده نموده باشند.

باتوجه به اين كه مدارك لازم براي اخذ بعضي ويزاها شامل رزرو هتل و اصل بليط صادر شده مي‌باشد، لذا درصورت عدم تاييد ويزا از سوي سفارت، نیلاگشت هيچگونه مسئوليتي در قبال ضرر و زيان ناشي از كنسلي بليط و هتل نداشته و كليه خسارت‌ها به‌عهده مسافر/نماینده مسافران مي‌باشد.

آژانس درخواست كننده ويزا، تحويل دهنده پاسپورت یا متقاضی ویزا (مسافر/نماینده مسافران) متعهد مي‌شود صاحب پاسپورت در داخل كشور بوده و درصورت نياز به حضور مسافر/مسافران در سفارت، اقدامات لازم را جهت مراجعه به سفارت در تاریخ و ساعت مشخص انجام می‌دهد. درغير اين صورت كليه مسئوليت‌هاي آن به عهده مسافر/مسافران یا آژانس درخواست كننده مي‌باشد.

مسافر/نماینده مسافران يا آژانس درخواست كننده ويزا متعهد مي‌شود پس از دريافت خدمات ويزا، تاريخ و مهر، نوع ويزا، همراهان و محتويات آن را چك نمايد و درصورت مشاهده اشكال در هنگام دريافت مدارك، به نیلاگشت اعلام نمايد. درغير اين صورت مسئوليت آن به عهده نیلاگشت نمي‌باشد.

درصورتي كه درخواست كننده ويزا دفتر خدمات مسافرتی باشد، متعهد مي‌شود كليه شرايط تضمين، اخذ ويزا، قرارداد و غيره را به مسافر/نماینده مسافران خود اعلام نمايد. درصورت عدم هماهنگي، درخواست كننده جوابگوي مسافر/نماینده مسافران خواهد بود.

اگر مسافران به‌صورت گروهي باشند و ويزاي تعدادي از آنها به هر دليلي از سوی اداره مهاجرت کشور مقصد یا کشورهای نقطه ترانزیت سفر صادر نشود و براي باقی مسافران صادر گردد، مسافريني كه داراي ويزا مي‌باشند اگر از مسافرت خود صرف نظر كنند، موظف به پرداخت کل هزينه ويزاها مي‌باشند.

تأمين هزينه ارزي ویزا به روش‌های قانوني برعهده مسافر/نماینده مسافران مي‌باشد.

ارائه ضمانت‌نامه معتبر برحسب نياز ویزاهايي كه احتياج به ضمانت نامه دارد، از سوي مسافر/نماینده مسافران الزامي بوده و درصورت درخواست سفارتخانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافر/مسافران و يا انگشت‌نگاري به‌منظور صدور ویزا، مسافر/مسافران بايد رأس ساعت و تاريخ تعيين شده در كنسولگري سفارتخانه ذيربط حضور يافته و در مصاحبه شركت نمايد. درصورت عدم حضور مسافر/مسافران در وقت تعيين شده و يا عدم ارائه مدارك كافي درخواستي از سوي سفارتخانه كه منجر به عدم دريافت ویزا مي‌گردد، مسئولیت عواقب آن برعهده مسافر/مسافران خواهد بود.

درصورتي كه مسافر/مسافران كليه مدارك مورد نياز را به موقع تسليم و براساس ضرورت نيز در وقت مقرر در سفارتخانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف مصاحبه را انجام دهد ولي به هر علت، سفارت از صدور ویزا وي خودداري نمايد، مسافر/مسافران حق هيچ‌گونه اعتراضي نداشته و نیلاگشت هیچگونه وجهی به مسافر/نماینده مسافران استرداد نخواهد کرد.

درصورتي كه مسافر/مسافران برنامه سفر خود را کنسل نماید و در این زمان رواديد مسافر اخذ شده باشد، نیلاگشت مجاز به ابطال رواديد مربوطه توسط مقامات سفارت صادر كننده رواديد خواهد بود و نیلاگشت هیچگونه وجهی به مسافر/نماینده مسافران استرداد نخواهد کرد.

درصورت افزايش و يا تغيير هزینه صدور ویزا توسط کشور صادرکننده، با ارائه مدارك مستند از سوي نیلاگشت، مسافر/مسافران موظف به پرداخت ما به‌التفاوت اعلام شده مي‌باشد.

چنانچه مسافر/مسافران ممنوع‌الخروج باشد و يا در بدو ورود به كشوري، مقامات محلي از ورود وي به آن كشور جلوگيري نمايند، هيچ نوع مسئوليتي در اين خصوص متوجه نیلاگشت نخواهد بود. اقامت در سالن ترانزيت فرودگاه تا زمان بازگشت و هزينه مربوطه به عهده مسافر/مسافران مي‌باشد.

درصورتي كه هر يك از مسافران از بازگشت به كشور در تاريخ ازپيش تعيين شده در ویزا، خودداري نمايند و اين امر با توجه به تعهدات مسافر/نماینده مسافران خسارت مادي و معنوي به نیلاگشت وارد آورد، مسافر/نماینده مسافران متعهد گرديدند ضمانتنامه‌ای را كه در قبال دريافت رسيد به صورت وديعه نزد نیلاگشت سپرده‌اند، مطابق مواد ۲۲۱ و ۲۳۰ قانون مدني به‌عنوان خسارت ناشي از تخلف انجام تعهد منظور گرديده و حق هرگونه اعتراض و درخواست تعديل از محكمه را از خود سلب نمودند.

مسافر/نماینده مسافران از این موضوع اطلاع کامل دارد که نیلاگشت، درخواست کننده ویزا می‌باشد نه صادر کننده ویزا.

کنترل تاریخ اعتبار گذرنامه و عدم ممنوع‌الخروجی مسافر/مسافران برعهده مسافر/نماینده مسافران بوده و نیلاگشت در این خصوص هیچ مسئولیتی ندارد.

طبق قوانین تجارت الکترونیک، ارسال مدارک و پرداخت وجه، به منزله آگاهی و موافقت با تمامی قوانین و مقررات این وبسایت می‌باشد.

به‌محض دریافت اصل مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا (برای ویزاهایی که نیاز به اصل مدارک دارد) رسید دریافت مدارک برای مسافر/نماینده مسافران ارسال خواهد شد.

درصورت بروز هرگونه اختلاف بين طرفين قرارداد، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري حكم مرضي الطرفين بوده و آراء صادره مورد توافق طرفين خواهد بود.