نیلا گشت

الهيه-مريم شرقى-پلاك ٦٤
ایمیل: Info@nilagasht.com
1765 (تماس از تهران)
تلفن: 22012586-021

شماره تماس تلگرام: ۰۹۱۲۰۲۱۲۵۸۶

۵ دلیل رایج برای رد درخواست ویزای شنگن

۵ دلیل رایج برای رد درخواست ویزای شنگن

۵ دلیل رایج برای رد درخواست ویزای شنگن

اشتراک در شبکه های اجتماعی

۵ دلیل رایج برای رد درخواست ویزای شنگن؛ و چگونه از آنها می‌توان اجتناب کرد

جمع‌آوری مدارک برای اخذ ویزای شنگن به فرآیندی پردردسر تبدیل شده است: مطمئن نیستید مدارک مناسب تهیه کرده‌اید یا خیر؛ آیا کمبود مدرک باعث رد درخواست ویزای شما خواهد شد یا خیر. در بدترین حالت ممکن است شرایط اخذ ویزا را داشته باشید و فقط اشتباه در گذاشتن مدارک باعث رد درخواست شما شود.

با تجزیه و تحلیل ده‌ها پرونده که پذیرفته نشده‌اند، به شما نشان خواهیم داد دلایل رایج رد شدن درخواست ویزا چه مواردی است و راه اجتناب از آنها چه می‌تواند باشد:

 

۱- هدف از سفر مشخص نیست

در نامه رد درخواست ویزا این جمله به چشم می‌خورد: «هدف و قصد سفر شما به محدوده شنگن قابل توجیه نمی‌باشد.» مدارک شما باید نشان دهد که چرا لازم است به محدوده شنگن سفر کنید. سفرهای قبلی شما به کشورهای شنگن و دعوتنامه معتبر می‌تواند افسر پرونده را قانع کند که درخواست شما را بپذیرد.

 

 

 

۲- میزان دارایی کافی نیست

«مدارک لازم جهت اثبات کافی بودن پول برای مدت زمان اقامت در کشور مقصد و برگشت به کشور محل اقامت‌تان ارائه نکرده‌اید.» باید بتوانید ثابت کنید در حساب بانکی شما برای رفت و برگشت سفر و اقامت در کشور مقصد به اندازه کافی پول وجود دارد. حساب بانکی و گردش ۶ ماهه آخر متقاضی بسته به کشور مقصد و مدت زمان سفر می‌بایست همخوانی داشته باشد.

 

 

۳- مدارک ارائه‌شده قابل اطمینان نیست

            یکی از دلایل رد درخواست ویزا قید این جمله است: «مدارک ارائه‌شده جهت سفر به حوزه شنگن قابل اطمینان و موجه نمی‌باشد.» این دلیل می‌تواند شامل مدارک جعلی سفر مانند بلیط و رزرو هتل یا مدارک شخصی مانند شناسنامه و بیمه شغلی متقاضی باشد. تنها راه اجتناب از این مشکل دقت در صحت و سقم مدارک ارائه‌شده به سفارت است که توسط مسافر و آژانس مسافرتی عامل باید صورت گیرد.

 

 

۴- افسر پرونده قانع به ترک شما از حوزه شنگن نشده است

            «قصد شما از ترک کشورهای حوزه شنگن پس از پایان اعتبار ویزا به اثبات نرسید.» به طور خلاصه، افسر پرونده مطمئن نیست که شما پس از سفر به حوزه شنگن به کشور محل اقامت‌تان باز خواهید گشت. برای اقناع سفارت، متقاضی می‌تواند شرایط شغلی، خانوادگی یا مالی مناسبی در کشور خود نشان دهد تا به افسر پرونده بقبولاند برخواهد گشت.

 

 

۵- اشتباه افسر پرونده

            این بار تقصیر شما نیست! افسر پرونده هم مانند هر انسان دیگری می‌تواند اشتباه کند. اگر مطمئن هستید که مدارک شما هیچ نقصی ندارد و سزاوار دریافت ویزا می‌باشید، پس از اعلام رد درخواست‌تان می‌توانید ظرف یک ماه به وسیله نامه به سفارت اعتراض کنید.

 

درخواست ویزای شنگن در مجموع کار ترسناک و سختی نیست. فقط باید به نکات مهمی که در بالا ذکر آن رفت توجه داشت تا شانس اخذ ویزا را افزایش دهید.

با مشاورین ویزای نیلاگشت در تماس باشید

تهران ۱۷۶۵

۰۲۱۲۲۰۱۲۵۸۶

visa@nilagasht.com

 

 

 

 

بدون نظر

ارسال دیدگاه

نوزده − هفده =

طراحی سایت