نیلا گشت

الهيه-مريم شرقى-پلاك ٦٤
ایمیل: Info@nilagasht.com
1765 (تماس از تهران)
تلفن: 22012586-021

شماره تماس تلگرام: ۰۹۱۲۰۲۱۲۵۸۶

۶ اشتباه رایج در رد شدن پرونده‌های اقامتی «تمکن مالی» اسپانیا

6 اشتباه رایج در رد شدن پرونده‌های اقامتی «تمکن مالی» اسپانیا

۶ اشتباه رایج در رد شدن پرونده‌های اقامتی «تمکن مالی» اسپانیا

اشتراک در شبکه های اجتماعی

با گذشت زمانی چند از آغاز برنامه اقامتی «تمکن مالی» کشور اسپانیا می‌توان به دلایل رایج رد شدن متقاضیان این پرونده‌ها تا حدودی پی برد.
برای کسب بیشترین شانس جهت قبولی در این برنامه می‌بایست از موارد زیر اجتناب نمود:

۱- کافی نبودن مدارک کسب درآمد

متقاضی باید مدارکی از درآمد خود اعم از سپرده بانکی یا میزان دریافتی از سود سپرده، عایدی از بازنشستگی و از این قبیل درآمدهای خود را ارائه دهد، تا از این طریق ثابت کند که او و خانواده‌اش حداقل به مدت ۶ ماه در سال می‌توانند در کشور اسپانیا زندگی کنند. یک پرونده اقامتی از طریق «تمکن مالی» پذیرفته نخواهد شد، در صورتی که متقاضی نتواند ثابت کند حداقل درآمد ماهیانه‌اش ۲۱۵۱ یورو (به علاوه ۵۳۷ یورو در ازای هر فرد وابسته به متقاضی) باشد.

۲- بیمه سلامت نامعتبر

اخذ بیمه سلامت برای متقاضی اجباری بوده و باید از یک شرکت فعال در اسپانیا و بر اساس سیستم خدماتی بیمه این کشور تهیه شود. به یاد داشته باشید بیمه مسافرتی که در کشور شما صادر می‌گردد مورد قبول نخواهد بود.

 

۳- کمبود مدارک ارائه شده برای محل اقامت

یکی از مواردی که منجر به رد شدن پرونده برای درخواست اقامت می‌شود معلوم نبودن محل اقامت متقاضی است. مدارک ارائه شده می‌تواند سند خانه یا اجاره‌نامه باشد. با وجود این که بر اساس قوانین مهاجرتی حال حاضر اسپانیا ارائه آدرس محل اقامت جزو موارد درخواستی نمی‌باشد، نبود اطلاعات در این مورد برخی از پرونده‌ها را دچار مشکل کرده است.

۴- کمبود مدارک برای مدرسه فرزندان متقاضی

اگر فرد درخواست‌کننده دارای فرزندانی باشد که به مدرسه می‌روند، که در اسپانیا بین ۶ تا ۱۶ ساله به حساب می‌آیند، پیش از ثبت درخواست می‌بایست برنامه تحصیلی‌شان مشخص شده باشد. این مورد باید با ثبت‌نام فرزندان پیش از ورود به کشور اسپانیا انجام پذیرد.

۵- عدم ارائه مدارک برای اثبات انگیزه متقاضی جهت اخذ اقامت

هر متقاضی برنامه اقامتی باید مدارکی ارائه دهد تا آفیسر پرونده را راضی کند برای چه منظوری خواستار اخذ اقامت است و نیز دلیل منطقی بیاورد که حداقل ۶ ماه از سال را در کشور اسپانیا سپری خواهد کرد، نه این که قصد دارد با اخذ این اقامت تنها به کشورهای حوزه شینگن بدون گرفتن ویزا سفر کند.

۶- عدم موفقیت در مصاحبه سفارت

پس از ثبت درخواست توسط متقاضی، مسئول بررسی پرونده برای صحت مدارک ارائه شده با فرد درخواست‌کننده قرار مصاحبه‌ای را تنظیم می‌کند. این مصاحبه اغلب اوقات دردسری برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد. با این حال، درخواست درصد کمی از افراد متقاضی اقامت اسپانیا به دلایل مختلفی از جمله عدم اعتماد افسر پرونده در این مرحله رد می‌شود.

 

 

بدون نظر

ارسال دیدگاه

14 + چهار =

طراحی سایت