نیلا گشت

الهيه-مريم شرقى-پلاك ٦٤
ایمیل: Info@nilagasht.com
1765 (تماس از تهران)
تلفن: 22012586-021

شماره تماس تلگرام: ۰۹۱۲۰۲۱۲۵۸۶

ویزا

ویزا

اشتراک در شبکه های اجتماعی

هر چیزی که درباره ویزا باید بدانید

 

 

     ویزا(روادید) یک مدرک رسمی به حساب می‌آید که اجازه می‌دهد دارنده آن به صورت قانونی به یک کشور خارجی وارد شود. ویزا معمولاً به صورت مهر یا برچسب روی صفحات پاسپورت صادر می‌گردد. انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که هر کدام‌شان حق اقامت مخصوص به خود را دارند.

 

ویزای توریستی چیست؟

     ویزاهای توریستی به دارندگان آن اجازه ورود به یک کشور خارجی را تنها برای هدف تفریحی و سیاحت می‌دهد. این افراد با این ویزا حق هیچگونه فعالیت تجاری یا شغلی را در کشور میزبان نخواهند داشت.

 

ویزای کار چیست؟

برای کسانی صادر می‌شود که قصد دارند در کشور میزبان به استخدام یک کارفرما درآیند یا کسب‌وکاری را آغاز کنند. انواع مختلفی از ویزای کار وجود دارد که بسته به نوع شغل و مدت زمان اقامت صادر می‌شود.

 

ویزای تجاری چیست؟

به دارنده آن اجازه می‌دهد وارد کشور میزبان شود بدون اینکه به بازار کار آن کشور ملحق شود. برای مثال، شخصی که درخواست این نوع ویزا را می‌دهد قصد دارد برای مذاکره با یک شرکت یا حضور در یک کنفرانس به کشور مورد نظر سفر کند.

 

 

 

 

ویزای دانشجویی چیست؟

نوعی ویزای غیرمهاجرتی می‌باشد که به دارنده آن اجازه می‌دهد در مقطع تحصیلی بالای دیپلم در کشور مقصد به تحصیل بپردازد.

 

ویزای پناهندگی چیست؟

به افرادی تعلق می‌گیرد که در کشور خود از جنگ، بلایای طبیعی و دیگر مواردی که جان‌شان به خطر افتاده است.

 

ویزای کار در تعطیلات چیست؟

به دارنده آن این امکان را می‌دهد که حین سفر به کشوری دیگر به طور موقت کار کند. کشورهای زیادی این نوع ویزا را پیشنهاد نمی‌دهند. کشور استرالیا یکی از مقاصد محبوب برای دریافت این ویزا است.

 

ویزای همسر چیست؟

نوعی ویزا که اجازه می‌دهد فردی که همسرش در کشوری دیگر اقامت دارد بتواند او را ملاقات کند.

 

ویزای ترانزیت چیست؟

مسافرین گاهی ممکن است برای رسیدن به مقصد خود در کشور دیگری مدت زمان کوتاهی توقف داشته باشند که ورود به آن ملزم به گرفتن ویزا باشد. ویزای صادر شده، ویزای ترانزیت نام دارد.

 

ویزای الکترونیک چیست؟

(eVisa) نوعی ویزای دیجیتال به حساب می‌آید و به جای اینکه روی صفحات پاسپورت ثبت شود، در یک پایگاه داده ذخیره می‌شود. ویزای الکترونیک با شماره پاسپورت دارنده آن اعنبار پیدا می‌کند. به طور معمول، متقاضیان ویزای الکترونیکی به صورت آنلاین فرآیند درخواست خود را انجام می‌دهند.

 

 

تفاوت ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی

ویزاهای مسافرتی را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد؛ ویزاهای مهاجرتی که به دارنده آن اجازه می‌دهد با ورود به کشور میزبان به طور دایم آنجا بماند. در صورتی که با ویزاهای غیرمهاجرتی فقط می‌توان برای مدت محدودی در کشور میزبان اقامت داشت.

 

ویزا به چه شکلی صادر می‌شود؟

به صورت سنتی به صفحات پاسپورت چسبانده یا مهر می‌شوند. ویزایی که به صورت برچسب روی صفحات پاسپورت ثبت می‌شود، شامل نام و نام‌خانوادگی، شماره پاسپورت، مکان تولد، نوع ویزا و اعتبار آن می‌باشد. ویزاهای مهر شده روی صفحات پاسپورت اطلاعات کمتری را نشان می‌دهند و معمولاً فقط مقصد سفر و اعتبار ویزا را مشخص می‌کنند.

 

چرا برای سفر نیاز به ویزا می‌باشد؟

بر اساس سیاست‌های تعیین‌شده از سوی برخی از کشورها برای ورود به آنها نیاز به اجازه مسافرت یا ویزا خواهید داشت. با این حال، هر کشوری به مسافران کشورهای خاصی اجازه سفر بدون ویزا را برای ورود می‌دهند. برای مثال، دارندگان پاسپورت آمریکا به بیشتر کشورهای دنیا بدون ویزا و فقط با داشتن پاسپورت می‌توانند سفر کنند. تعداد کشورهایی که بدون ویزا اجازه سفر به شما را می‌دهند، دایم در حال تغییر است . برای اطلاع شرایط ویزا از ابزار ویزای نیلاگشت و یا برای بررسی رتبه پاسپورت می‌توان به لینک زیر مراجعه کرد:

https://www.passportindex.org/

 

 

 

 

 

 

 

 

بدون نظر

ارسال دیدگاه

18 − 13 =

طراحی سایت