نیلا گشت

الهيه-مريم شرقى-پلاك ٦٤
ایمیل: Info@nilagasht.com
1765 (تماس از تهران)
تلفن: 22012586-021

شماره تماس تلگرام: ۰۹۱۲۰۲۱۲۵۸۶

ویزای ایران

انواع ویزای ایران

 

ویزای ایران دارای سیزده نوع می‌باشد که ازجمله مهم‌ترین آنها می‌توان به ویزای سیاسی، زیارتی، سیاحتی، ویزا جهت مسابقات ورزشی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری (مخصوص خدمه هواپیمایی، قطار و غیره)، ویزا برای خبرنگار و ویزای تجاری اشاره نمود.

 

 

به‌صورت کلی کشور ایران برای متقاضیان ورود به ایران سیزده نوع ویزا صادر می‌کند:

 

 

 •  برای تمامی گروه ورزشکاران
 •  برای توریست‌ها و گردشگران کشورهای مختلف دنیا
 • ویزای ایران برای زائران از کشورهای مختلف جهان
 • ویزای سیاسی که برای مقامات دولتی و سیاسی صادر می‌شود.
 • ویزای تحصیلی مخصوص کسانی که تمایل دارند در ایران به تحصیل بپردازند.
 • ویزای کار مخصوص کسانی است که می‌خواهند برای کار کردن وارد ایران شوند.
 • ویزای خدمه حمل‌ونقل مانند مهمانداران هواپیما، کارکنان قطار و وسایل نقلیه عمومی
 • ویزای خبرنگاران، عکاسان و روزنامه‌نگاران که جهت پوشش رویدادهای خبری یا تهیه گزارش و اخبار وارد کشور ایران می‌شوند.
 • ویزای تجاری مخصوص آن دسته از افرادی که تمایل دارند کارهای تجاری در ایران انجام دهند.
 • ویزای کارشناسان و بازرگانان که برای مدتی مشخص وارد کشور ایران می‌شوند.
 • ویزای ازدواج در کشور ایران.
 • ویزا برای اتباع خارجی که قصد بازگشت به کشور خود را دارند و در مدت سه ماه باید به کشور ایران برگردند.
 • ویزا جهت مقیم هایی می‌باشد که پس از خروج از ایران قصد بازگشت ندارند.

 

اداره روادید وزارت امور خارجه ایران انواع ویزاهای تعریف شده توسط دولت جمهوری اسلامی را ارائه می کند. حال آنکه به دلیل برخی ملاحظات و روابط سیاسی، ارائه برخی از انواع ویزا برای شهروندان برخی از کشورها صرفا از طریق نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران و به صورت حضوری امکان پذیر خواهد بود.

 

با توجه به مناسبات سیاسی، امکان ارائه برخی از روادیدهای جمهوری اسلامی ایران برای شهروندان برخی از کشورها امکان پذیر نمی باشد. شهروندان این کشورها (آمریکا، کلمبیا، انگلیس، کانادا، بنگلادش، سومالی پاکستان، هندوستان، افغانستان، اردن و عراق) قبل از ورود به ایران باید به کنسولگری ایران در کشورهای خود یا نزدیکترین مرکز سیاسی ایران به محل اقامت آنها مراجعه کنند و از آنجا برای دریافت ویزای ایران اقدام نمایند.

 

انقضای گذرنامه

 

 

برای ثبت درخواست انواع ویزای ایران، داشتن گذرنامه معتبر که حداقل شش ماه از تاریخ انقضای آن باقی مانده باشد الزامی است. بدیهی است از ثبت درخواست ویزا با گذرنامه های در حال انقضای کمتر از شش ماه جلوگیری بعمل می آید.

اعتبار ویزا

 

 

هنگام صدور ویزا جمهوری اسلامی ایران، اطلاعات مربوط به بازه زمانی اعتبار ویزا درج می گردد. بدیهی است عدم مسافرت به ایران در طول این مدت به منزله باطل شدن ویزای صادر شده خواهد بود و درخواست کننده نیاز به ثبت درخواست مجدد ویزا خواهد داشت.

 • اعتبار انواع ویزای ایران شامل ویزای سه‌ماهه، شش‌ماهه و همچنین یک‌ساله می‌باشد.
 • در ویزاهای سه ماهه، به مدت سی روز افراد می‌توانند در ایران اقامت داشته باشند.
 • برای ماندن بیش از سی روز در کشور ایران باید دوباره ویزا تقاضا نمایید.

 

 

قابل توجه متقاضیان اخذ روادید از طریق فرودگاه های بین المللی ایران به اطلاع می رساند متقاضیان ورود به جمهوری اسلامی ایران که قصد دارند روادید خود را از طریق فرودگاه های بین المللی ایران دریافت نمایند، به منظور تسریع در صدور روادید، حداقل دو روز قبل از سفر در این خصوص اقدام نمایند.

 

 

بعد از تکمیل فرم درخواست روادید، برگه تایید ثبت نام را چاپ نمایید. ارائه این برگه به گیشه روادید فرودگاه الزامی می باشد.

 

تبعه کشورهایی که امکان دریافت روادید فرودگاهی ایران را دارا می باشند، باید هزینه های مربوط به روادید را با ارز یورو در فرودگاه به گیشه بانک پرداخت نمایند.

کشورهای معاف از روادید

 

 

با توجه به قوانین بین المللی و توافقات بینابین، امکان ورود به کشور ایران برای تبعه برخی از کشورها بدون دریافت روادید از طریق روال مرسوم فراهم گردیده است. این افراد می توانند در مبادی ورودی با توجه به قوانین و شرایط تعیین شده، مجوزهای لازم برای ورود را کسب نمایند.

 

اتباع کشورهای آذربایجان، بولیوی، ترکیه، سوریه، لبنان، گرجستان، ارمنستان، ونزوئلا، مصر و مالزی شامل قوانین لغو روادید مطرح شده خواهند بود. اتباع این کشورها دقت داشته باشند که مدت اقامت آنها در ایران محدود می باشد. به طور مثال اتباع کشور سوریه ۹۰ روز، کشور مصر ۲۰ روز و اتباع کشور آزربایجان به مدت ۱۵ روز می توانند بدون اخذ ویزا در ایران اقامت داشته باشند.

 

 

امور خارجه

جهت اخذ ویزای ایران با کارشناسان نیلاگشت در تماس باشید.

تماس تهران ۱۷۶۵

تماس ۲۲۰۱۲۵۸۶

تماس مستقیم واتساپ:۰۹۱۲۰۰۴۵۲۵۷

VISA@NILAGASHT.COM

 

طراحی سایت