نیلا گشت

الهيه-مريم شرقى-پلاك ٦٤
ایمیل: Info@nilagasht.com
1765 (تماس از تهران)
تلفن: 22012586-021

شماره تماس تلگرام: ۰۹۱۲۰۲۱۲۵۸۶

سفر بدون ویزا برای شهروندان ایرانی

سفر بدون ویزا برای شهروندان ایرانی ها

سفر بدون ویزا برای شهروندان ایرانی

اشتراک در شبکه های اجتماعی

یکی از اصلی ترین نیازهایی که افراد برای سفرهای خارجی دارند،ویزا است. ویزا به معنای پذیرفتن قوانین و مقرارت کشوری که شخص مسافر قصد سفر به آن دارد.از این رو کشورها مقررات و قوانینی را برای مسافران خارجی در نظرگرفته اند که شخص مسافر مستلزم پذیرفتن آن قوانین و پذیرش ویزا هستند. اما در میان آن ، کشورهایی هستند که برای سفر به آن نیاز به اخذ ویزا ندارند.

 

 

به عبارتی دیگر شخص می تواند بدون داشتن ویزا به آن مقصد سفر داشته باشد. براساس گزارش گزارش موسسه هنلی (Henley & Partners Visa Restrictions Index) افرادی که گذرنامه ایرانی دارند می‌توانند بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به ۴۲ کشور جهان سفر کنند که مهمترین کشورهای بدون ویزا به شرح زیر است:

ارمنستان:

از سال ۹۵ با امضای قرار داد بین دو کشور ،شهروندان ایرانی می توانند به مدت سه ماه (۹۰  روز) بدون ویزا در ارمنستان اقامت کنند.

گرجستان:

با تفاهمی که بین دو کشور صورت گرفته است برای سفر های کوتاه مدت حداکثر تا ۴۵ روز شهروندان ایرانی می توانند بدون ویزا در این کشور اقامت داشته باشند.

ترکیه

سالهای زیادی است که ایرانی ها  می توانند بدون اخذ ویزا به کشور ترکیه و شهرهای مختلف آن سفر کنند. طول مدت اقامت در ترکیه بدون ویزا، سه ماه (۹۰  روز) می باشد.

مالزی:

اگرچه مالزی از کشورهای بدون ویزا برای ایرانی ها محسوب می شود، اما مدت اقامت بدون ویزا تا ۱۴ روز برای ایرانیان در این کشور امکان پذیر است.

اکوادور

با توجه به تفاهم دوکشور امکان اقامت برای شهروندان ایرانی بدون ویزا ۳ ماه(۹۰ روزه ) است.

دومنیکا:

کشورهای حوزه کارائیب همیشه یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای مسافران حساب می شود. شهروندان ایرانی می توانند بدون ویزا به مدت ۲۱ روز در دومنیکا اقامت داشته باشند.

ونزوئلا:

مدت اقامت بدون ویزا برای شهروندان ایرانی در این کشور ۱۵ روز است.

نیکارگوئه:

مدت اقامت در این کشور با توجه به رابطه سیاسی دوکشور ۳ ماهه(۹۰ روزه) است.

هایتی:

از کشورهای منطقه آمریکای مرکزی که ایرانیان می توانند بدون ویزا اقامت داشته باشند، کشور هایتی است که مدت زمان اقامت در آن ۴۵ روز است.

ایالات فدرال میکرونزی :

میکرونزی در اقیانوس آرام در نزدیک جزایر کارولین قرار گرفته است. مدت زمان اقامت بدون ویزای شهروندان ایرانی تنها ۳۰ روز است.

بدون نظر

ارسال دیدگاه

7 + هشت =

طراحی سایت