نیلا گشت

الهيه-مريم شرقى-پلاك ٦٤
ایمیل: Info@nilagasht.com
1765 (تماس از تهران)
تلفن: 22012586-021

شماره تماس تلگرام: ۰۹۱۲۰۲۱۲۵۸۶

رکورد استخدامی در کانادا شکسته شد!

رکورد استخدامی در کانادا شکسته شد!

رکورد استخدامی در کانادا شکسته شد!

اشتراک در شبکه های اجتماعی

ماه آوریل ۲۰۱۹ یک ماه تاریخی برای اقتصاد کانادا بود. این ماه رکورد استخدامی  را در چندین سال اخیر زد. در این ماه  تعداد استخدامی ها در کانادا به ۱۰۷ هزار نفر رسید. بیشترین جذب نیرو در انتاریو، کبک ، آلبرتا و پرنس ادواردز بوده است.

جالب است بدانید طبق پیش بینی های انجام شده در سال قبل، دولت فقط میتوانست ۱۰۰۰۰ نفر شغل  ایجاد کند و استخدام داشته باشد. .اما  این رکورد خیره کننده خط بطلانی بر همه بیش بینی ها بود. با افزایش استخدامی ها  میزان بیکاری به ۰٫۱ درصد کاهش یافت. از این تعداد استخدامی ها  ۷۳ هزار نفر به صورت  تمام وقت اسنخدام شدند و نکته جالب این است که نزدیک به ۸۰ درصد این استخدامی ها در بخش های خصوصی بوده است.

در سال ۲۰۱۸ تعداد استخدامی های انجام گرفته  ۴۲۶ هزار نفر بوده است که ۲۴۸ هزار نفر آن ها به صورت تمام وقت مشغول به کار شدند. این آمار معادل آن است ۹۰ درصد مردم شهر همدان که نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد،  مشغول به کار شوند.

 

این آمار معادل آن است ۹۰ درصد مردم شهر همدان که نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد،  مشغول به کار شوند.

 

 

اداره آمار کانادا در گزارش خود اذعان کرد که رده سنی استخدامی های برای افراد بین سن ۱۵ تا ۲۴، افراد بالای ۵۵ سال وزنانی که بین ۲۵ تا ۴۵ سال سن داشته اند، صورت گرفته است.

 

 

مسئول یکی از بانک های معروف انتاریو اذعان کرد که این گزارش باورنکردنی است . “در ماه آوریل همه شاخص های کیفیت زندگی افزایش یافته است و مهمترین شاخصی که باید مورد توجه قرار داد افزایش شغل های تمام وقت و به طبع آن افزایش استخدامی است. ”

 

 

با این آمار کانادایی های زیادی وارد بازار کار خواهند شد . همچنین نکته جالب آن است که دستمزدها هم افزایش یافته است. این یک پیام مهمی است که کارفرمایان هنوز به اقتصاد کانادا معتقد هستند.”

 

 

بولومبرگ در گزارش خود اعلام کرد با افزایش نرخ استخدامی در کانادا این حقیقت آشکار شد که اقتصاد کانادا در حال رشد و دولت به گونه ای در حال برنامه ریزی است که افراد بیشتری اعم از مهاجران و بومیان کانادا را روانه بازار کنند. همزمان با افزایش استخدامی بیکاری هم در حال کاهش یافتن است.

 

 

بیشترین مشاغل ایجاد شده درکدام استانها بوده است :

 

 

درصدر همه ی استان ها برای ایجاد شغل و استخدامی استان انتاریو قرارگرفت . دراین استان ،که شلوغ ترین استان هم نام دارد ۴۷ هزار استخدامی صورت گرفته است  که بیشترین استخدامی های انجام گرفته  برای جوانان ۱۵تا۲۴ سال بوده است که دوست دارند به صورت پاره وقت کار کنند.

 

 

در رتبه دوم کبک با  ۳۸ هزار استخدامی  قرار گرفت با افزایش استخدامی نرخ بیکاری هم ۰٫۳ کاهش یافت به ۴٫۹ درصد رسید. این آمار یک باردردهه ی ۷۰ میلادی اتفاق افتاد  بود که نرخ  بیکاری به کمتر از ۵ درصد رسیده بود.

 

 

در رتبه سوم آلبرتا با ۲۱ هزار استخدامی  قرارگرفت.

 

 

درمیان این گزارش استان  New Brunswick  تنها استانی است که استخدامی در آن کاهش یافته است و دولت کانادا در مورد آن اذعان نگرانی کرده است.

رکورد استخدامی در کانادا شکسته شد

نمودار زیر میزان رشد استخدامی در کانادا را نشان میدهد

بیشترین  استخدامی های انجام گرفته  :

خرده فروشی ها و غلات بوده ۳۲۰۰۰ هزار شغل

ساختمان سازی در رتبه دوم  با ۲۹۰۰۰ هزار شغل جدید

اطلاعات، فرهنگ ، باز آفرینی  ۱۴۰۰۰ هزار شغل

شغل های عمومی ۹۰۰۰ شغل جدید

کشاورزی ۷۰۰۰ هزار شغل

بدون نظر

ارسال دیدگاه

8 − 6 =

طراحی سایت