نیلا گشت

الهيه-مريم شرقى-پلاك ٦٤
ایمیل: Info@nilagasht.com
1765 (تماس از تهران)
تلفن: 22012586-021

شماره تماس تلگرام: ۰۹۱۲۰۲۱۲۵۸۶

راحترین کشور ها برای دریافت ویزای شنگن ۲۰۱۹

راحترین کشور ها برای دریافت ویزای شنگن 2019

راحترین کشور ها برای دریافت ویزای شنگن ۲۰۱۹

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شما تنها کسی نیستید که تمایل دارید به حوزه شینگن سفر کنید هزاران نفر همانند شما با هدف های گوناگون دوست دارند به کشورهای حوزه شینگن سفر کنند.  ازاین رو همیشه این سوال به ذهنتان می‌آید که کدام کشور را برای درخواست ویزای شینگن برای نخستین سفر انتخاب کنید. ما فرض را بر آن می گیریم که شما با انواع ویزای های شینگن آشنا هستید و می دانید هر کدام از آنها چه مدارکی نیاز دارند .

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن

 

نکته اصلی آن است که کدام کشور را برای سفر باید انتخاب کرد. در این مقاله سعی کردیم با استفاده از آمار رسمی اتحادیه اروپا آسان ترین و راحت ترین کشور را برای سفر معرفی کنیم. با نیلاگشت همراه باشید تا کشورهای مناسب برای اخذ ویزای شینگن را معرفی کنیم.

لیست آسانترین کشورهای حوزه شینگن به شرح زیر است.

لیتوانی:

برطبق آمار وب سایت رسمی ویزای شینگن از تمامی درخواست ها برای سفر به این کشور ۹۸٫۷ درصد از درخواست ها تایید شده و تنها ۱٫۳ درصد از آنها ریجکت شده است.از موضوعات مهم و جالب این است که وقت برای سفارت لیتوانی به مراتب آسان تر و زودتر از سفارت های اروپایی همچون فرانسه و آلمان است که باید ماه ها منتظر پیدا کردن زمان مناسب برای وقت سفارت باشید.

 

استونی:

از کشورهای حوزه بالتیک که گرفتن ویزای شینگن بسیار آسان به نظر می رسد کشور استونی است . بر طبق آمار از کل درخواست ها برای سفر به این کشور نود و هشت درصد از آنها پذیرفته شده است و تنها به دو درصد از درخواست‌ها نه گفته شده است

 

فنلاند :

شمالی ترین کشور اتحادیه اروپا امسال علیرغم اینکه بیشترین درخواست را برای سفر تجربه کرده است با این وجود ؛ میزان رد درخواست در میان متقاضیان کمتر از ۱٫۸ درصد بوده است و به ۹۸.۳ از آنها مهر تایید زده شده است.

 

ایسلند:

اگرچه ایسلند در چند سال گذشته در رتبه نخست راحترین کشورها  برای سفر به اروپا بوده است .اما امسال،  با سه پله نزول در رتبه چهارم آسانترین کشورهای حوزه شنگن قرار گرفته است. از تمامی درخواست‌ها برای سفر به این کشور تنها ۱٫۷ درصد نه گفته شده است. یادتان باشد هدف از سفر به حوزه شینگن به خصوص کشورهایی که برای سفر بعد از ایسلند انتخاب می کنید برای سفارتخانه ایسلند بسیار مهم است.

 

لتونی:

از راحت ترین کشورها برای اخذ ویزای شینگن کشور لتونی است که در منطقه بالتیک واقع شده است. امسال از تمامی درخواست، تنها ۲.۱ درصد از آنها ریجکت شده است و مابقی تایید شده است.

 

لهستان:

کشور جمهوری لهستان با اختلاف چند صدم درصدی نسبت به لتونی در رتبه ششم راحت ترین کشور اروپایی برای اخذ ویزای شینگن قرار گرفته است .متقاضیانی که درخواست سفر به این کشور اروپایی را در سال ۲۰۱۸ داده بوده اند شانس ۹۷ از ۱۰۰ درصد را داشته‌اند که در خواست شان مورد قبول واقع شود.

 

لوکزامبورگ:

اگرچه یک جزیره کوچک محسوب می‌شود اما نرخ رد شدن ویزای آن کمتر از ۴ درصد در سال ۲۰۱۸ بوده است این کشور مناسب آنهایی است که تمایل دارند به کشورهای بزرگی همچون فرانسه و آلمان که در همسایگی این کشور کوچک قرار دارند سفر کنند . نکته جالب در مورد لوگزامبورگ این است که این کشور دومین کشوری بوده است که کمترین درخواست را برای سفر در سال ۲۰۱۸ داشته است.

 

اسلواکی:

اسلواکی در میان کشورهای اروپایی ، پنجمین کشوری است که کمترین درخواست سفر را در سال ۲۰۱۸ داشته است. از تمامی درخواست‌ها، با ۹۵ درصد آنها موافقت شده و تنها ۵ درصد از آنها رد شده است.

 

جمهوری چک:

اگرچه نرخ ریجکت شدن درخواست‌ها برای سفر به جمهوری چک از کشور اسلواکی بیشتر بوده اما در مقابل، تعداد متقاضیان به مراتب بیشتر از آن کشور بوده است. بنابراین شانس موافقت درخواست ها برای سفر به این کشور بالاست. امسال جمهوری چک در مکان نهم راحترین کشور ها قرار گرفته است.

 

یونان:

۵ سال پیش از میان تمامی درخواستها برای سفر به این کشور تنها به دو درصد از آنها مهر ریجکتی زده شده یود.. اما با گذشت چندین سال و قرار گرفتن نام یونان در میان پرطرفدار ترین کشورهای اروپایی برای سفر، میزان ریجکت شدن درخواست ها به مراتب افزایش یافته است .اگر چه تعداد درخواست کنندگان در سال گذشته از مرز ۸۰۰ هزار نفر گذشته  بودولی با این حال، میزان رد شدن آنها کمتر از ۵ درصد بوده است این آمار باعث شده است که رتبه ۱۰ دهم راحت ترین کشورها برای سفر در سال ۲۰۱۸ به کشور یونان تعلق بگیرد.

 

یادتان باشد برای اخذ ویزای شینگن باید مدارک تان کامل و مستند باشد تا درخواست شما مورد تایید افسر پرونده قرار بگیرد. به همین منظور، شما می توانید از طریق وکلای مجرب نیلاگشت که تجربه چندساله در امر ویزای شنگن و کانادا دارند، اقدام به اخذ ویزای شنگن و انواع ویزاهای کانادا کنید.

 

بدون نظر

ارسال دیدگاه

دو + 2 =

طراحی سایت