نیلا گشت

الهيه-مريم شرقى-پلاك ٦٤
ایمیل: Info@nilagasht.com
1765 (تماس از تهران)
تلفن: 22012586-021

شماره تماس تلگرام: ۰۹۱۲۰۲۱۲۵۸۶

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

اشتراک در شبکه های اجتماعی

ویزا گرفتن برای همگان معمولا یک پروسه زمان بر و استرس زا هست . و اگر انتهای آن منجر به اخذ ویزا (کانادا) نشود از همه بدتر و دردناک تر خواهد بود.

تا کنون دیده یا شنیده ایم که تعداد زیادی از دوستان وآشنایان مان با توجه به سابقه سفر، تمکن های مالی مناسب شرایط اخذ ویزا(کانادا) را دارا بودند ولی در حین تعجب و ناباوری درخواست انها رد داده شده است

 

 • اما دلیل اصلی ریجکت یا رد شدن درخواست ویزا چه می باشد؟
 • مهمترین عوامل در درخواست ویزای توریستی کانادا کدام است؟
 • آیا راهی برای اعتراض به رد در خواست ویزای کانادا وجود دارد؟

 

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

 

در این مقاله با استفاده از تجربیات چند ساله نیلا گشت در زمینه ویزای کانادا سعی کردیم تمام عوامل رابیان و به طبع آن راه حل های مناسب را خدمتتان عرض نماییم.

ویزای کانادا:

 

کانادا یکی از کشورهایی است که تعداد زیادی مهاجر و توریست را سالیانه به سمت خود جذب میکند. به این دلیل یکی از بهترین و پرطرفدارترین کشورها برای مسافرت و مهاجرت است.اما در مقابل میزان ریجکت شدن درخواست ها نیز نزدیک به ۳۰ درصد است که ۷۵ درصدان مربوط به اتباع سوریه، یمن، افغانستان،و کشورمان ایران است.

بد نیست بدانید بیشتر در خواست ویزای کانادا برای ادامه تحصیل، سرمایه گذاری کار یا حتی توریستی برای دیدار با خانواده و یا بستگان بوده است.

روند درخواست ویزا و پیگیری ویزای کانادا با توجه به روابط سیاسی کشورمان بسیار زمان بر و پرهزینه است اما فکرش را بکنید بعد از این همه تلاش برای سفر به کانادا درخواست شما با جواب منفی روبرو شود.

 

از احساسات که بگذریم میتوانیم دلیل اصلی رد شدن درخواست شما را به تردید داشتن آفیسرپرونده  و یا همان افسر سفارت که وظیفه بررسی پرونده شما را بر عهده دارد اذعان کرد زیرا او مردد است که آیاشما بعد از مهلت داده شده در ویزایتان قصد برگشت به کشور مبدا را دارید یا نه؟ یا میخواهید به صورت مهاجر غیر قانونی دراین کشور سکنا گزینید.

دومین موردی که همیشه مورد توجه افسران است ملموس نبودن یا نداشتن دلایل قانع کننده از سفر خود به کاناداست

سومین مورد ضعیف بودن سابقه سفر شما  علی الخصوص سفر به حوزه شینگن که همیشه امتیاز بالایی برای کسب ویزا کانادا محسوب میشود

مدارک مالی و دارایی ها که در پرونده خود ارائه کرده اید یکی از دلایل ریجکت شدن درخواست شماست. آخرین مورد ،پیوندهای خانوادگی در کشور مبدا ضعیف بوده است

هرکدام از موارد بالا که اشاره شد و همچنین داشتن سو سابقه، جرم وجراید ، نداشتن تمکن مالی ، وابسته بودن به گروههای خراب کارانه ، احتمال بیشتر ماندن در کشور مقصد همگی دلایلی هستند که درخواست شما ( اخذ ویزای کانادا) رد خواهد شد. حالا به بررسی دلایل ردشدن ( ریجکتی) ویزای توریستی کانادا میپردازیم.

 

ویزای توریستی کانادا:

 

ویزای توریستی کانادا را هم با نام ویزای مولتی کانادا یا ویزای ۵ ساله نیز میشناسند. این ویزا به شخص متقاضی این اجازه داده میشود تا پایان اعتبار ویزای خود چندین بار وبدون محدودیت وارد خاک کانادا شود. باید توجه کنید در هر ورود به کانادا شما نمیتوانید بیش تر از ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشید و باید قبل از آن کشور(کانادا) را ترک کنید.

درخواست ویزای کانادابا توجه به رابطه دوکشور آنلاین بوده و تنها بعد از پر کردن مدارک، برای مراحل انگشت نگاری به یکی از مراکز vfs مراجعه کنید که ایرانیان برای این کار به کشورهای همسایه اعم از ترکیه ،امارات یا ارمنستان باید بروند.

 

مهمترین عوامل رد درخواست ویزای توریستی کانادا چیست؟

 

اگر شما مدارک مورد نیاز برای نشان دادن شغل ثابت در کشور مبدا دارید و قصد دارید خانوادگی به آنجا (کانادا) سفر کنید

افسر پرونده شک میکند که هدف شما از سفر توریستی نبوده وشاید قصد ماندن در این کشور را داشته باشید . پس میتوان گفت دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا به شرح زیر میباشد.

 • نداشتن سابقه سفر یا travel history
 • نداشتن وابستگی خویشاوندی در کشور مبدا که باعث بازگشت شما شود
 • مان هایی که برای اقامت پیشنهاد داده بودید مناسب نبوده است
 • دلایلی و هدفی  که برای سفر به کانادا ارائه داده بودید قانع کننده نبوده است .
 • شغل مناسب در کشور مبدا نداشته اید.
 • تمکن مالی و موجودی حسابتان کافی نبوده است.
 • سابقه جرم
 • اطلاعات نادرست در پرونده خود به کار برده اید مانند دعوتنامه سوری
 • ارائه نکردن مدارک محکم و  قانع کننده برای نشان دادن درآمد وتمکن مالی مناسب فرد دعوت کننده

 

بعد از ریجکت شدن چه کار کنیم؟

 

اگر شما از آن دسته هستید که درخواست داده اید ولی درخواست شما رد(ریجکت) شده است شما باید در این مرحله اعتراض کنید اما به چه صورتب باید درخواست اعتراض داد؟

در اولین مرحله باید برای مدارک ودلایل رد شدن در خواست شما از طرف افیسر بررسی شود که در نامه ی ریجکتی فرد متقاضی در آن بیان شده است.

 

بد نیست بدانید بیشتر ریجکتی ها برای ایرانی ها نداشتن سابقه سفر ،پیوندهای خانوادگی در کشور مقصد ، هدف از سفر ناملموس و  وضعییت مالی شخص برای سفر به کانادا مورد قبول آفیسر نبوده است

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

 

 

در نامه ای بالا آفیسر پرونده از تردید داشتن ترک خاک کانادا پس از موعد مقرر توسط شخص متقاضی براساس تاریخچه سفر ، پیوند خانوادگی و نداشتن دلایل کافی برای سفر به کانادا بیان شده است.

در انتهای نامه به شخص اجازه داده شده است که به حکم میتواند اعتراض کند. اما چگونه باید درخواست اعتراض برای ریجکتی داد؟

 

نکته ای که باید توجه داشت متقاضی هر زمان که تمایل داشته باشد به شرط تغییر در وضعیت مدارک می تواند مجدد اقدام به درخواست ویزا کند، ولی ممکن است علت اصلی و قصد افسر پرونده از رد کردن درخواست را ندادند که این امر منجر به ردشدن مجدد درخواست شود.

 

بهترین روش و یا حقوقی ترین اقدام درخواست دریافت CAIPS Notes یا Global Case Management System) GCMS File) است که از ماه ژوئن ۲۰۱۰  جایگزین سیستم CAIPS شده.GCMS گزارشی تخصصی ویادداشت های الکترونیکی افسر مهاجرت در زمان بررسی پرونده متقاضی می باشد.

 

این گزارش و نکته ها در مورد تمامی درخواست ویزا ها از قبیل توریستی، اقامتی و تحصیلی قابل دسترسی است.

 

دریافت این گزارش ۳۰ صفحه ای عموما ۴-۶ هفته زمان برده و پس از دریافت به علت استفاده از اصطلاحات و فرمت خاص نیاز به تفسیر حقوقی و تخصصی دارد.بعد از بررسی این گزارش با آگاهی بیشتر جهت رفع نواقص مدارک تقاضای تجدیدنظر و یا اقدام مجدد بسیار راحت تر خواهد بود.

 

یادمان باشد در حالت کلی مهم ترین سنگ پیش روی شما در دریافت ویزای کانادا توریستی، تحصیلی، کار افسر پرونده شما است. پس باید مدارک کامل و محکم ارائه کنید تا او را قانع به پذیرش درخواست شما کند.

 

از این رو شما نیاز به مشاورین خبره در امر ویزای کانادا (توریستی، تحصیلی و..) دارید که نیلاگشت با تجربه چند ساله در اخذ ویزای کانادا شما را میتوانید در این راه یاری کند. کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید و سوالات و ابهاماتی که ممکن است درزمینه ویزای کانادا برای شما ایجاد شود پرسیده و آنها را رفع کنید.

 

بدون نظر

ارسال دیدگاه

چهار × سه =

طراحی سایت