نیلا گشت

الهيه-مريم شرقى-پلاك ٦٤
ایمیل: Info@nilagasht.com
1765 (تماس از تهران)
تلفن: 22012586-021

شماره تماس تلگرام: ۰۹۱۲۰۲۱۲۵۸۶

جواهر فرودگاه چانکی

جواهر فرودگاه چانکی

جواهر فرودگاه چانکی

اشتراک در شبکه های اجتماعی

ما فرودگاه را همواره جایی شلوغ و پر از صندلی‌های تیره و طوسی می‌شناسیم. اما اگر فرودگاهی مانند یک فضای تفریحی سرسبز با صدای آرامبخش جریان آب باشد، چطور؟

در کشور سنگاپور پروژه‌ای به نام «جواهر» به‌تازگی افتتاح شده که توجه همگان را به خود جلب کرده است.

این پروژه در فرودگاه «چانکی» از سال‌ها پیش آغاز شده بود و در ۱۷ آوریل امسال به اتمام رسید. فرودگاه چانکی به دلیل ارائه خدمات بی‌نظیر و امکانات عالی به عنوان بهترین فرودگاه جهان توسط وب‌سایت معتبر «Sky Tracks» انتخاب شده است.

جواهر فرودگاه چانکی

«جواهر» یک سازه کروی شکل است که از ۹۰۰۰ قطعه شیشه ساخته شده و وزن هر قطعه شیشه چیزی حدود ۳۰۰ کیلوگرم می‌باشد. در این سازه حدود ۱۸۰۰ تیرآهن به کار رفته است. این بنای چندمنظوره در مساحتی حدود  ۱۳۵۷۰۰ مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر ۱٫۲۶ میلیارد دلار به شکل دونات و بعد از ۴ سال ساخته شده است . «جواهر» ۳ ترمینال از ۴ ترمینال فرودگاه چانکی را نیز به هم متصل می‌کند. جالب است بدانید این بنا توسط معمار مشهوری به نام Moshe Safdie طراحی شده است. او طراح ریزورت معروف the Marina Bay Sands در سنگاپور، موزه ملی چین و ترمینال شماره یک فرودگاه «پیرسون» کانادا است.

اما در این مجموعه چه چیزهایی خواهید دید:

 

آبشار ۴۰ متری

در این مجموعه آبشاری به ارتفاع ۴۰ متر ( به اندازه ۷ طبقه) وجود دارد که بزرگترین آبشار زیر سقف جهان محسوب می‌شود. آب آبشار توسط بارانی که در سنگاپور باریده شده جمع‌آوری و در بالای سقف جمع شده است. نکته جالب این که اگر مسافری مجبور باشد چند ساعت در فرودگاه  منتظر پرواز خود باشد می‌تواند به رستوران و فروشگاه‌هایی که در این مجموعه وجود دارند برود و لحظاتی خوش را سپری کند و از صدای آبشار نهایت لذت را ببرد.

 

 

جواهر فرودگاه چانکی

 

جنگل شیدزو

در اطراف آبشار یکی از بزرگترین مجموعه‌های گل‌وگیاه که از ۹۰۰ درخت و ۶۰۰۰۰ درختچه تشکیل شده است، قرار دارد. شما می‌توانید از طبقه  همکف به بالاترین نقطه جنگل یعنی طبقه ۵ بروید و در کنار آبشار عکس‌های به‌یاد‌ماندنی بیاندازید.

 

جنگل شیدزو

 

پارک کوناپی

پارک در قسمت بالای جواهر قرار دارد. مساحت زیربنای آن  ۱۴۰۰۰ مترمربع است که متشکل از باغ، هشت رستوران و یک شهربازی است. همچنین تپه‌ای آنجا تعبیه شده که با پیاده‌روی در آن و بازدید از حیوانات و گل‌های استوایی می‌توانید لحظات لذت‌بخشی را سپری کنید.

 

Foggy Bowls

این مکان فقط برای بچه‌ها ساخته شده و فضا به گونه‌ای است که آب‌های حاصل از بارش در حال تبخیر و به شکل مه دیده می‌شود. بچه‌ها سوار چیزهایی به شکل فنجان می‌شوند و در فضایی مه‌آلود حرکت می‌کنند.

جواهر فرودگاه چانکی

 

ترن هوایی

برای رسیدن از ترمینال ۲ به ترمینال شماره ۳ باید از ترن هوایی استفاده کنید. نکته جالب اینجاست که ترن از نزدیک آبشار عبور می‌کند و لحظات دلچسبی برای مسافران ایجاد می‌کند.

ترن هوایی- جواهر فرودگاه چانکی

 

در آخر می‌توان به ۲۸۰ مغازه خرده‌فروشی و رستوران‌های متعدد در «جواهر» اشاره کرد و به جرأت می‌شود گفت که این مجموعه یکی از زیباترین مراکز خریدی در دنیا می‌باشد که در فضایی سبز محصور شده است.

یادمان باشد «جواهر» یک ترمینال نیست و گیت ورودی و خروجی ندارد، بلکه ترمینال‌های فرودگاه چانکی را به متصل می‌کند. پس هر کسی می‌تواند وارد آن بشود و لحظات خوشی را آنجا سپری کند.

 

بدون نظر

ارسال دیدگاه

نه − هفت =

طراحی سایت