نیلا گشت

الهيه-مريم شرقى-پلاك ٦٤
ایمیل: Info@nilagasht.com
1765 (تماس از تهران)
تلفن: 22012586-021

شماره تماس تلگرام: ۰۹۱۲۰۲۱۲۵۸۶

ترجیح سفر گردشگران در سال 2019

ترجیح سفر گردشگران در سال 2019

اشتراک در شبکه های اجتماعی

ترجیح سفر گردشگران در سال 2019

 

بهترین مکان برای سفر در سال پیش رو کجا خواهد بود؟ سفر گروهی می‌روید، ماه عسل یا گشت‌وگذار در شهرهای کوچک؟ نگاهی کوتاه بیندازیم به دورنمای تمایلات سفر گردشگران در سال 2019.

 

گردشگری اینستاگرامی (Insta-Tourism)

    بر طبق آخرین بررسی‌ها، بیش از 40 درصد از گردشگران انتخاب مقصد سفرشان از تصویرهایی است که در «اینستاگرام» مشاهده می‌کنند.

 

 

هر روزه گردشگران بیشتری از اینستاگرام برای سفر الهام می‌گیرند، به واسطه تعداد زیادی از مردم که تمام سفر خود را به صورت ویدئو و عکس با دنبال‌کننده‌های خود در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارند.

با قابلیت‌ها و سرویس‌هایی که این اپلیکیشن محبوب در اختیار مشترکان خود قرار داده کار را برای انتخاب مقصد سفر گردشگران به مقدار زیادی تسهیل کرده است.

 

سفر خارج از فصل (Off-Seasonal Travel)

    با هدف اجتناب از ازدحام و صرفه‌جویی در هزینه، بسیاری از گردشگران توجه بیشتری برای گذراندن تعطیلات‌ از قبیل زمان رزرو بلیط‌شان می‌کنند. گرفتن بلیط لحظه آخری و سفر به مقاصد گردشگری خارج از زمان معمول بین این گونه از مسافران معمولاً رایج‌تر است.

توسکانی در زمستان، استانبول در پاییز و کشورهای اسکاندیناوی در تابستان، اغلب می‌توانند شانسی برای سیاحت این مقاصد خارج از فصل معمول و بدون ازدحام باشند.

 

تعطیلات غذایی (Foodie Holidays)

 

انتخاب بسیاری از گردشگران کشف و امتحان غذا و نوشیدنی‌های کشورهای مختلف است. این انتخاب می‌تواند مزه کردن غذاهای محلی، سیاحت در خیابان‌های فروش مواد غذایی یا صرف شام در رستوران‌های زنجیره‌ای و محبوب «میشلن» باشد.

دیگر زمان خریدن کتاب‌های راهنمای آشپزی به سر رسیده است. گردشگران می‌خواهند غذاها را دست اول و به دست آشپزهای ماهر با مواد غذایی بومی امتحان کنند. کشور «سریلانکا» مقصد محبوب گردشگری غذایی در سال 2019 پیش‌بینی می‌شود. افزایش 40 درصدی رزرو بلیط برای سفر به این کشور معیار این انتخاب بوده است.

 

سفرهای مخاطره‌آمیز (Experiences Travel)

 

    مانند سال 2018، سفرهای مخاطره‌آمیز یکی از تمایلات سفر در سال پیش رو باقی مانده است. آفتاب گرفتن در ساحل بیشترین خواستار را بین توریست‌ها خواهد داشت. از تورهای با راهنما تا ورزش‌های هیجان‌انگیز، از قایق‌سواری تا شکار فرصت‌ها و امکاناتی را برای گردشگران در کسب هیجان در سفر فراهم می‌آورد.

برگزارکنندکان تورهای مسافرتی هر روزه درخواست‌های بیشتر و بیشتری جهت برگزاری تورهای منحصربه‌فرد و هیجان‌انگیز دریافت می‌کنند. گردشگران زیادی خواستار تجربه‌های جدید در کشورهای مختلف هستند که هر ساله به تعدادشان نیز افزوده می‌شود.

 

مسافران مسئولیت‌پذیر (Responsible Travelers)

با افزایش مخاطرات زیست محیطی در دنیا، گردشگران نسبت به انتخاب مقاصد سفرشان آگاهانه‌تر تصمیم می‌گیرند. سازمان گردشگری بریتانیا اعلام کرده است که سال 2019 مسافران بیشتری بامسئولیت‌پذیری نسبت به محیط زیست سفر خواهند کرد.

 

 

ونیز، بارسلونا، آمستردام و همچنین جزایر و سواحل تفریحی معمولاً بیشترین آسیب‌های محیطی را از تأثیرات صنعت توریسم می‌پذیرند. گردشگران مسئولیت‌پذیر سعی می‌کنند به مقاصدی سفر کنند که محبوبیت کمتری داشته تا هم به محیط زیست کمک کنند و هم کمکی به حال صنعت توریسم در این مناطق باشند.

 

 

 

 

بدون نظر

ارسال دیدگاه

دوازده + 9 =

طراحی سایت